Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Egy európai ember számára a...

Egy európai ember számára a dél-amerikai nagyvárosok is szinte garantált veszélyt jelentenek a fertőzések és betegségek szempontjából?

Figyelt kérdés

szóval ha pl Bogotába vagy Caracasba vagy Limába megy egy európai ember, akkor is az összes létező szóba jöhető trópusi betegség ellen be kell oltatni magunkat vagy simán elképzelhető, hogy kimegyünk és semmi nem történik? (sárgaláz, malária, stb stb)?


Valakinek esetleg személyes tapasztalata? mert én eddig csak rosszakat hallottam, de elég szélsőségeseket, hogy amint kiért, rögtön az első naptól szinte végig hasmenés, stb.


Létezik, hogy ennyire nagyon más a szervezet ellenállása az ottaniaknak és az európaiaknak még nagyvárosi körülmények közt is (azaz nyilván most arra nem gondolok, h bemegyek az őserdős területekre)?


Ha kimegyek teljesen védőoltás nélkül, tuti végigszenvedem a 3-4 hetet már csak egy kajától is?



2015. dec. 26. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Októberben megyek 4 hétre Limába és egyáltalán nem tartok ettől. Bejártam már Ázsiát, Egyiptomot ettem mindent és mindehol és még csak egy hasmenésem sem volt. Igaz be vagyok oltva Hep A és B és tífusz ellen, malária ellen veszélyes helyeken meg doxyt szedtünk.

Szóval én a helyedben beoltattnám magam mert az életed végéig jó lesz. Ennyi oltás bőven elég nem kell pl sárgaláz ellen oltani.

2015. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 enzo. ***** válasza:

országonként és az országban régiónként mások a viszonyok. Mehetsz úgy Peruba hogy nem kell semmilyen oltás, de idézem

"Védőoltásokat nem írnak elő, de sárgaláz oltás és malária elleni gyógyszer előzetes szedése az őserdei túrára indulóknak szükséges."

további hasznos infók itt:

[link]


Saját tapasztalat, 42 napig voltunk Chilében, szinte gond nélkül, egyszer volt egy 2 napos hasmenés, mert olyan fagyit ettük aminek már baja volt:) utcai árustól. De utána megint ettünk és semmi bajunk nem volt. Egyszeri dolgok előfordulhatnak, de készülni kell rá. Hasmenésre, széntabletta:) anélkül el se indulj, másik pedig valami emésztéssegítő :)


ja és ettünk utcai kisütőben hamburgert, avokádos hotdogot, ittunk fehérbort likőrrel és gombóc vanilia fagyival. És túléltük :) hatalmas kaland volt.

jövőre megyünk vissza. Peruba+Bolíviába végül pedig Brazíliába, ahol aztán drukkolunk majd az olimpián a mieinknek :)

2015. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Európai ember számára a dél-amerikai nagyvárosok nem igazán jelentenek fertőzésveszélyt. Nagyon régi útikönyvek, és a múlt század elejét idéző Marquez regényekben volt utoljára téma az általad kérdezett fertőzés.
2015. dec. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2.-s Hány napot szántok Perura és Bolíviára? Van valami útiterv?
2015. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
engem leginkább Bogotá izgat, ott leszünk legtöbbet. de hát itt is igen ellentétesek a vélemények, ahogy látom.
2015. dec. 26. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

enzo.


Milyen keretek között utazol? (Munka, iskola vagy valami más?

Nagyon szeretnék utazgatni én is. :)

2015. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

munka miatt és tök egyedül, de az is lehet h örökre de legalábbis évekig is ott kell maradnom. ezért is érdekel nagyon a kérdés, hiszen ha tegyük fel beoltatom magam, az is csak egy ideig ad védettséget ... de az ottaniak meg arra beszélnek rá inkább h ne hallgassak erre sok riogatásra, mert ők ugyan nem igen hallanak semmiféle megbetegedésről ott lévő európaiak esetén se.

szal fene tudja, csak mégis félek nyilván ...

2015. dec. 28. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A Hep A és B egy életre ad védettséget.
2015. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké, az kivételesen igen, de a többi nem.

továbbra is az a legdurvább, hogy homolokegyenest ellentmondó infókat kapok, és így nehéz ...

2015. dec. 29. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!