Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Jamaikai utazas, visa?

Jamaikai utazas, visa?

Figyelt kérdés
Hamarosan Jamaikaba utazom ket hetre, de nem Magyarorszagon elek, igy errol itt nem kaptam tajekoztatast, hogy nekem mi szukseges a ket hetes latogatashoz. Utananeztem interneten, de sok helyen ellentmondasokat lattam, ezert biztosra szeretnek menni: ugye magyar allampolgarnak nem kell visa Jamaikaba (kevesebb mint 30 napra)? Azokat kerdezem, akik voltak mar. Koszi!
2016. ápr. 16. 19:06
 1/10 anonim válasza:
100%

Jamaica


Magyar állampolgárok Jamaikába történő bármilyen célú beutazása vízumhoz kötött. A vízum beszerezhető Jamaika bármely konzuli képviseletén, kivételesen Jamaikába történő belépéskor (csak a repülőtereken).

(Határozottan javasolt a vízum előzetes beszerzése Jamaika valamelyik konzuli képviseletén!)


A vízum kiadásának alapfeltételei



a tervezett beutazás időpontjától számítva még legalább 6 hónapig érvényes útlevél

érvényes oda-vissza repülőjegy

az utazási iroda vagy légitársaság által igazolt helyfoglalás

harmadik országba utazóknak a cél-országba szóló menetjeggyel és vízummal kell rendelkezniük

2 példányban kitöltött vízumkérő formanyomtatvány

2 db igazolványkép

szálloda helyfoglalás

A vízumilleték 45,- EUR.


Az egyszeri belépésre szóló, 30 napos tartózkodásra érvényes turista célú vízumkérelem elbírálása, illetve a vízum kiadása általában 2 hetet vesz igénybe.

2016. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nationals from the Czech Republic, France, Greece, Hungary, Poland, Portugal, Slovakia and Spain can visit Jamaica visa-free for stays of up to 30 days.

Igen, viszont ezt is olvastam. Ezert kerdezem azokat, akik voltak mar, mert a netes infot nem akarom 100%ra venni, mikozben mas oldal mast ir :)

2016. ápr. 16. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

A vísát mi magyarok vízumnak mondjuk, barátom.

Csak azért mondom, mert ha ezzel hozzájárulok a szövegértési készséged javulásához, azzal már magad is meg tudod oldani némely problémádat.

2016. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ellentmondás van a két hivatalos tájékoztatás között.

[link]


Én a helyedben felhívnám a magyar külügy konzuli információs vonalát és rákérdeznék a konkrét ellentmondásra. Én a múlt héten beszéltem velük más ügyben és nagyon segítőkész ember volt a vonal másik végén.

2016. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as, baratom, neked pedig fogalmad sincs, hogy mi az a szovegertesi keszseg :D koze nincs a szovegertesi kezsegnek ahhoz, hogy a "vizum"ot visakent mondom :D masba nem tudtal belekotni?

4-es, igen, ellentmondasos, szerintem nemreg valtozhatott meg szabaly, par oldal meg eleg regi adatot ir.:)

2016. ápr. 16. 22:46
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, es koszi a tanacsot, lehet, tenyleg beszelnem kene valakivel ezugyben!
2016. ápr. 16. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi 7 évvel ezelött voltunk Németországból, és kellett Vízum magyaroknak. A férjem német, neki nem kellett, de nekem igen.

Akkor volt egy tiszteletbeli Jamaikai konzulátus Magyarországon(egy magyar ember csinálta), öt felhívtam(neten találtam), és mondta, hogy a reptéren Jamaikán is meglehet kérni(vagy nála Mo-n). ìgy hogy ne kelljen Mo-ra utazni, én aleszállás után kértem meg. Már nem emlékszem teljesen hogy volt. De a férjem mehetett át rendesen az útlevél ellenörzésen, nekem meg egy kis irodába kellett mennem, ahol tele volt oroszokkal. Mivel magyar rajtam kívül még 3ember volt, így minket eléggé elöre vettek, és kb 30 perc után meg volt a vízumunk. (röhely, hogy volt egy magyar pár akiknek a magyar utazási iroda elfelejtette mondani, hogy kell nekik vízum...).

Legjobb ha keresel Jamaikai konzulátust, és ott kérdezed meg, lehet, hogy már nem kell.


Hova mész? èn imádtam Jamaikát és a Reggae érzés. Szuper hotelünk volt, és voltunk pár kiránduláson is.

Idén is végre megint Karibik, de most másik sziget.

2016. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aah, tenyleg meg kell oket kerdezni :( koszi a valaszod! En Runaway Bay-be megyek :)
2016. ápr. 18. 00:37
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

K ur va jo hely! eppen most talaltak 2 fiatalt feldarabolva akik eltuntek egy odalatogato hajorol

Sok szerencset idiota

2016. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jol van, ennyire ne irigykedj :)
2016. máj. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!