Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mi kell egy brazil állampolgár...

Mi kell egy brazil állampolgárnak, hogy Magyarországra jöhessen egy hónapra?

Figyelt kérdés
Az interneten nem találtam megfelelő információt, illetve mindenki mást mást mond.. Írtam egy e-mailt a konzuli szolgálatnak, nos, természetesen nem válaszolnak.. Azt tudom, hogy 90napra engedélyezett a beutazás, de olyat it hallottam, hogy bizonyítania kell, hogy van nála egy megfelelő összegű pénz. Kérlek segítsetek, mert ez nagyon fontos lenne és az válaszoljon, aki biztos abban amit mond. Köszönöm szépen!
2017. máj. 4. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Tobb brazil ismerosom van, Schengenen belul teljesen nyugodtan utazgatnak, es egyikuk sem tul gazdag tipus, hogy mondjuk akarcsak 200 ezer forint is lenne a szamlajukon, de soha nem hallottam meg, hogy barmi problemajuk lett volna a belepessel barmilyen schengeni orszagban is:).
2017. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csak ebben az esetben az illető nem egy dolgozó hanem tanuló és a szülei nem igazán támogatják pénzileg, de ez hosszú történet, meg tudnád esetleg tudakolni, hogy mennyinek kell lenni kézen ahhoz, hogy ne legyen gond belőle? Mert, ugyebár érthető is, hogy ha valaki nullán van és jönne, kicsit furcsa ilyenkor, és felmerül a kérdés, hogy netántán itt maradna feketén..
2017. máj. 4. 11:31
 3/8 A kérdező kommentje:
És olyat is hallottam, hogy valami egészségügyi kártyával is kell rendelkezni. Erről lenne valami infó?
2017. máj. 4. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en ismeroseim modellek, ennel anyagilag szakadtabb tarsasagot el sem tudnal kepzelni amugy. Meg a repjegyet sem maguknak veszik. Kartyarol nem hallottam, hogy lenne naluk. Eu-s allampolgarnak van ilyen eu egeszsegugyi kartyaja, ha kivaltja, nem harmadik orszagbelinek.
2017. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen mivel a repjegyüket sem maguknak veszik, nyilván mindent helyettük intézik, ezért nem kellett nekik semmi ahogy gondolom. Köszönöm a választ!

De egy ezzel (törvényekkel) dolgozó személynek is elolvasnám a válaszát.

2017. máj. 4. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Jo, akkor leirom, hogyan megy ez. Megveszik a rpejegyuket, es aztan ok jonnek. Ennyi:). Minden mast magadnak intezel, az ugynokseg ugyanis nem foglalkozik ezzel, csak annyival hogy elkeri a nevedet, adatok, es az alapjan vesz egy jegyet. Hogy hogyan jutsz be az orszagba, az mar a te dolgod. Nekik vizum sem kell, csak jonnek az atlag 180/90es vizummal:). Ennyi az egesz :). Az eu kartya pedig tovabbra is neked van pl. Ok kothetnek biztositast ha akarnak, de ez 180/90es esetben nem feltetele a belepesnek.
2017. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! ;)
2017. máj. 4. 11:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Brazil állampolgárnak ahhoz, hogy Magyarország területére belépjen, vízumra van szüksége. Kivétel az a több millió brazil, aki brazil-portugál kettős állampolgár, akik kiváltották a portugál útlevelüket is. Ezek a schengeni-övezet egész területén (így Mo-on is) szabadon mozoghatnak 90 napig. Nincs sem pénzügyi, sem egészségügyi megszorítás.
2017. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!