Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyugdíjasként külföldre hova...

Nyugdíjasként külföldre hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés
A nyugdíjas éveimet szeretném külföldön leélni, bármilyen hely érdekel, de főként Amerika. Mivel tudomásom szerint a zöld kártyát nem tudnám megszerezni, így olyan hely érdekelne, ahol könnyű letelepedni. A lányommal mennék ki.

2019. nov. 29. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyugdíjas leszel és megy a lányod is? Akkor ő már gondolom vastagon 30 felett lesz. Nincs saját terve? Amúgy sehova, nyugat lassan elveszik, rengeteg helyen voltam, élhetetlen. Kisebb falvakban vagy városokban esetleg, álmosabb helyeken. Ott viszont szempont lenne akkor már, hogy az idő is jó legyen. Kelet, távol kelet számomra kizárt lenne. Délnyugat Európa, kisváros, szőlő termesztés, ilyesmi... Gondolom zseton lesz bőven ha nem itt akarod a nyugdíjas éveid leélni.
2019. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nyugdíjasként felejtsd el Amerikát hacsak nem akarod a gatyádat is rákölteni egy orvosi vizsgálatra vagy gyógyszerre.
2019. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Szóval, hogy ne csak rettegő, nyugatfób, fidesznyik válasz legyen. Ami nehézzé teszi a dolgot, az az hogy a lányoddal mennél. A legtöbb hely, ahol jó nyugdíjasnak lenni, nem kimondottan aktív felnőttekre szabott, például alig van rendes munkahely. Európán belül ami leginkább adja magát az a Kanári-szigetek, Portugália Algarve része, Andalúzia tengerparti része, Szicília, Málta, Ciprus. Egész évben elég jó az idő, nem horror drága, eléggé kiépült mindenhol a nyugdíjasokat kiszolgáló ipar. Én mondjuk mindenképp sokkal keletebbre mennék, leginkább Vietnámba. Rendkívül olcsó, nem nehéz letelepedni, van nyugati színvonalú egészségügy a nagyvárosokban, stb. Az USA-t én felejteném, kevés rosszabb országban jártam életemben, pedig 80+-on túl vagyok.
2019. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha aktuális.

Milyen helyre akarsz költözni? (úgy értem sivatagi vagy tengerparti vagy bármi kikötés)

Úgy mondok pár helyet.


Így kikötése nélkül Malajzia, Indonézia ezek jó meleg helyek és olcsónak a magyar embernek szóval magyar nyugdijbol el lehet élni.

2020. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyanez lenne a kérdésem nyugat-európai viszonylatban, akár "Isten hátamögötti" helyen is. Jó volna, ha tengerpart is lenne a közelben, és valami lakóingatlan is akadna olyan max. 40-50 millió Ft között.
2023. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!