Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Barcelonába vagy Eilatba...

Barcelonába vagy Eilatba érdemes márciusban utazni? Nyáron melyek a legolcsóbb tengerparti nyaraló helyek?

Figyelt kérdés

Február végén március elején szeretnénk utazni a barátommal (először utaznánk önálóan) és ez ezek a helyek jöttek szóba. Fő szempont feltöltődés, napsütéses idő viszonylag olcsón.


Kérdéseim a következők:

Melyik az olcsóbb?

Hol milyen idő van?

Melyik a turistabarátabb?

Eilatba kell valami plusz papír vagy bármi?

Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Mire érdemes figyelni milyen plusz költségek vannak repülésnél?


Ha most márciusban nem jön össze valószínű csak nyáron mennénk valahova. Mit ajánlotok a tengerpartra vágyóknak olcsón?


2019. nov. 30. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Barcelonában 14-18 fok a hőmérséklet, a víz jéghideg. Eilatban 22-26 fok van a víz meg 22-23 fokos ami már pont oké fürdésre. Tehát Eilatban sokkal jobb az idő. Ha szállodába akartok menni ellátással ott nehéz mérlegelni mert eléggé változóak az árak mindkét helyen ki lehet fogni jó ajánlatokat. Önellátóban meg Barcelona a nyerő. Spanyolország olcsóbb mint Magyarország míg Izrael kissé drágább, Eilat meg jóval drágább kb 1,5-2szer annyiba kerülnek a dolgok. Barcelona egy érdekesebb város Eilatban inkább a hangulat az érdekes meg ott is vannak a környéken látni valók. Összességében ha a városnézés meg a költséghatékonyság a lényeg akkor Barcelona, ha a napozás, fürdés, tengeri élővilág akkor meg Eilat. Ha beutazol Eilatba nem kell semmi plusz papír, csak kikérdeznek meg kapsz egy külön lapon egy belépési engedélyt. Kifelé meg egy 8 állomásos biztonsági vizsgálat lesz de ha nincs muszlim országból pecsét az útlevelebe akkor nem lesz az se olyan gáz.
2019. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondodlom láttad, Eilat melegebb és olcsóbb a repjegy is. Kb 7000 Ft egy teljes út.

IGen, a szállás drágább, de ez eleen két dolgot tehetsz. Leugrasz többször (pl péntek-hétfő közt) és megszállsz Eilatban, vagy kifizeted a fejenként kb 17 ezer Ft-os kilépési illetéket és lemész kb Tabáig. Tabán 5 csillagos all inclusive szállást találsz napi 60 euróból.

Én ezt választanám a helyedben.

Azt nem igazán értettem, mire gondolsz repülési plusz költségként. AZ ár annyi, amennyit látsz.

2019. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Barcelona és Eilat is jelentősen drágább, mint bármelyik magyar város, az utóbbi kimondottan drága világviszonylatban is (3000ft egy doboz cigi, 2500ft egy korsó sör, olcsóbb helyeken 3000ft-ért kapsz egy hummuszos valamit). Amit ti kerestek, arra kivételesen érdemes utazási irodával menni, csomó egyiptomi charter van és all-inclusive 5 csillagos helyeket lehet kifogni egy hétre 100k per fő alatt. Fürdésre már épp alkalmas lehet a víz, ha mégsem, akkor minden hotelnek van csillió medencéje.
2019. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedvencem az, amikor a 3-ashoz hasonló gyökér elmeséli, ő mire vitte.
2019. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is Eilatot javaslom, valóban drágább, de azért nem olyan vészes.
2019. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barcelonában márciusban biztos nem fogsz pancsikolni:D Mi anno májusban voltunk azon a környéken, hát...nem volt meleg.
2019. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
@4 Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyobb utazási rutinom van és több helyen jártam, mint te, főleg backpackelve, viszont a kérdésre igyekeztem válaszolni. Taba nem rossz dolog, de kilépéssel meg mindennel együtt simán drágább tud lenni, mint az amúgy rettenet olcsó irodás ajánlatok. Én nem mennék ilyenre, de ha márciusban napsütés kell olcsón, akkor Egyiptom verhetetlen. Hogy mitől vagyok gyökér, kifejthetnéd :)
2019. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Ez egy beteg ember, mindig beszólogat másoknak, nem kell vele foglalkozni...
2019. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Spanyolország olcsóbb mint Magyarország"


1-es, kifejtenéd, hogy mire gondoltál, mire értetted, amikor ezt írtad?

Élelmiszer vagy szállás vagy mégis mire?


Kérdező, ahogy már írták is: márciusban Barcelonában tuti, hogy nem fogsz tudni fürödni a tengerben. Én nem vagyok majrés, belemegyek olyankor is, amikor mások még nem - de ez nem március :-)

Egyszer áporilisban Alicantéban olyan szerencsénk volt, hogy kiutazásunk előtt elég sokáig jó idő volt - nagyon jó volt a tenger (nekem :D ). Ugyanakkor pl. idén májusban nem igazán tudtunk fürödni Barcelona környékén, mert bizony hideg volt a víz...

2019. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!