Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki sokat utazik, hosszú...

Aki sokat utazik, hosszú repülöuttal ti milyen kabin koffert használtok?

Figyelt kérdés

Rövid úton amikor úgy sem nyitja ki az ember a koffert szerintem mindegy.

De egy 10-12 órás útnál egy rakat holmit vesz ki és rak el az ember.


Mikor fiatalok voltunk hátizsákot vittünk minden hosszú útra. Aztán jöttek a gyerekek, nekik kellett mindegyiknek kézikoffer barbis... Kettöbe jól bele fért minden lom.

De a gyerekek kinöttek a gyerekkofferes idöszakból. Kaptak is normál koffert. De kézi kofferünk nincsen, most akarunk venni. A férjem mondja, hogy mindenképpen kemény müanyag falu legyen. De nekem az nem tetszik mert nincsen kivülröl rajta zseb, de talán az a legrosszabb, hogy mindegyik középpen nyilik. Ha gyorsan bele akarok rejteni valamit, vagy kiszedni valamit, el kell fektetnem úgy, hogy mindkét feléböl ne hulljanak ki a cuccok.


Kinek mi a tapasztalata. Föleg olyan érdekelne, aki utazás során sokszor nyitogatja. Mert egy 2-3 órás út során szinte ki sem nyitja az ember.



2019. dec. 6. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én általában rövid távon utazom.

Tavaly utaztam 11 órát, nekem nem volt gondom ezzel. Összekészítettem egy kistáskát még otthon, ami befért a kisbőröndömbe, beleraktam azokat a dolgokat, amiket valószínű elő kell vennem az utazás során, ezt kivettem a táskából, amikor elfoglaltam a helyen a repülőn. De ez csak néhány dolog volt szóval, nem okozott gondot az elővétel-visszarakás. Ételt-italt úgyis adnak a repülőn. Plusz van egy kis tartóháló előtted, amihez bármikor hozzáférsz, csak ellenőrizni kell, nehogy ott felejts valamit, amikor leszáll a gép.

2019. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Évi 1-2 magáncélú és 4-6 üzleti transzkontinentális utam van, nem volt és nem is lesz kabinbőröndöm. A feladós poggyászom is egy nagyháti szokott lenni, amibe belefér a kicsi, amikor épp egyben kell cipelni az összes cuccot. Van hogy csak egy tornazsák a kézipoggyászom, szerintem ha sokat repül az ember (a hosszú utak mellett nekem van még 10-15 európai rövidebb is), akkor pont azt tanulja meg, hogy egyáltalán nem éri meg elcipelni a fél háztartást.
2019. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy kb. 200 utazas alatt szerintem egyszer se nyitogattam a kabinborondomet a gepen, eszembe se jut ok, amiert kellene. Van nalam egy kisebb taska, abban benne van minden ami kellhet. Pipere, ujsag, konyv, pulcsi, fesu, laptop. Nem tudom mi mas kellhet meg.
2019. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kis hátizsák, az való a fedélzetre, nem bőrönd. Nem kell bele sok dolog, max egy váltás ruha átszállás esetére, meg nèmi olvasnivaló. Előnye, hogy rövid távú, fapados utazások esetén is ugyanúgy használható, mint hosszú távú utaknál.
2019. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
keményfeledűt sose vennék. feladottban azért nem, mert a csomagkezelők nem a finomságukról híresek, dobálják a csomagokat, és a kemény fedél bizony törik. kéziben meg azért nem, mert semmi értelme. ahogy írod, nincs kűlső zsebe, nem védi jobban a cuccaidat mint a puhafedeles.
2019. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az évi 2 retúr hosszú utam (13óra) során még soha eszembe nem jutott kinyitni a kézipoggyászt. Felvihetsz egy kisebb táskát, jól átgondoltan kell pakolni, nyilván abba teszek mindent, ami kellhet. Biztos nem kelnék fel sűrű elnézések közepedte, nyitnám le a csomagtartót, imádkoznék, hogy senkit se üssek agyon egy leeső táskával, szedném le onnan, keresnék helyet, ahol kinyithatom (nincs is). Úgy kell pakolni, hogy abból ne kelljen semmi.


Az meg a legnagyobb butaság, hogy az a jó, aminek külső zsebei vannak :D hacsak nem vagy reptéri tolvaj, mert nekik tényleg az a jó :D

2019. dec. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát, mostanában már elég keveset utazom, évente csak két három út van, ilyenek mint a most december-januárban tervezett Vancouver-Los Angeles-Zurich-London-Budapest-Eilat-Varsó-Toronto-Vancouver körút.


Kétféle taktika létezik. Az egyik taktika hogy fogsz egy böszme hátizsákot (mi az ördög magyarul a duffel? mindig elfelejtem, szóval olyan duffel aminek van hátizsák pántja), azt telepakolod ruhával, miegyébbel, és rá se nézel út közben. Ezen zseb nem kell, a lényeg hogy ne legyen nehéz üresen. A personal item meg egy megfelelő méretű kistáska, amiben van az összes utazóelektronika, maci, könyv, mifene. Normális embereknek a Cabin Zero táskái megfelelnek, én egy Crumpler Director's Cut 13-at hordok, de az 180 EUR.


A másik taktika meg hogy kevesebb cuccot viszel fel, egy hátizsákba megy minden, akkor az célszerű hogy sokzsebes legyen és a personal item csak overflow célokra van. Erre nem tudok mit ajánlani, mert amit én mondanék, annak az árától elájulsz :/


Embere válogatja melyik jön be.


Bőröndöt fedélzetre vinni már csak azért is dőreség, mert a gate agent arra csap le mint gyöngytyúk a takonyra, amikor csordulásig foglalják a gépet, egy akkora hátizsákra, amibe szükség esetén be lehet költözni meg rá se hederít.

2019. dec. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a dufflebag a sporttáska :)
2019. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha mi gyerekekkel utazunk akkor állandóan van ami kell nekik.

De ha csak mi megyünk felnöttek akkor is egy 10-12 órás úton velünk van 1-1 könyv mindkettönknek fülhallgató(ok nekem nöként jó amit a gépen adnak).

Amit nem veszünk ki de benne van a kézi kofferbe egy váltó ruha(épp most az öszi török úton 2 napig senkinek a családból nem érkezett meg a kofferje), gyógyszer ha kell.

Utikönyv(áltaában a gépen van sok idöm utikönyveket olvasgatni), újság...


A kicsi kézi táskámba meg a papírok, telefon és pénz van... Utálom a nagy kézi táskákat.

2019. dec. 8. 13:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Gurulós kabinbőröndöt akkor használok, ha nincs feladott poggyászom. Puha falú, sokzsebes van, évek óta jól működik. A kettőt együtt gurigázni fél világon keresztül elég macerás. Van egy közepes hátizsákom, ha viszek nagybőröndöt is, inkább azt használom. Szerintem a gyerekeknek jobb a hátizsák, amit az ülés alá tesznek és kedvük szerint nyitogathatnak. A keményfalú kabinbőrönd csak akkor jó, ha van mellette egy kézitáskád az úton szükséges kacatokkal.

A fedélzetre a lehető legnagyobb csomagot viszem, nekem is késett, vagy veszett el poggyászom, a fontosabb ruhadarabok, stb. jobb, ha nálam vannak.

2019. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!