Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi legyen a nagykabáttal amíg...

Mi legyen a nagykabáttal amíg melegebb éghajlatra utazom?

Figyelt kérdés

Február elején hagyom el az országot és a végén térek vissza, viszont nem csak egy helyen maradok végig, hanem onnan is repkedek ide-oda, ezért csak kézipoggyászt viszek mert úgy sokkal kényelmesebb (és olcsóbb is).


Az egyetlen gondom a meleg cucc, odafelé akár transzferrel is utazhatok, viszont a visszaútnál sajnos akadt egy kis halaszthatatlan elintéznivalóm a fővárosban is, amihez sajnos kell a meleg ruha, no persze ha nem köszönt be a tavasz hirtelen.


Van itt rengeteg tapasztalt világjáró. Ti mit gondoltok?


2020. jan. 11. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kabát nélkül utaztam novemberben, mert kivittek a reptérre, és hazahozták a kabátomat. Decemberben, amikor érkeztem, úgy volt, hogy kijönnek elém - kabáttal. De persze nem jöttek, picit hideg volt 😁

Szóval válaszolni nem tudok, de mivel én is elutazom nemsokára, engem is érdekelnének a bevált praktikák. Arra is kíváncsi volnék, hogy egy kézipoggyásszal hogy oldod meg az egész utazást.

2020. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én Patagonia Nano Puff kabátot használok. Az meleg és kis helyen is elfér.
2020. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gublug ***** válasza:
60%

Szeva.

En ezt tennem: alaoltozetet vennek fel (ez egyenlo egy masodik borrel), es kis helyet foglal el a taskaban (amikor nem hordod), es egesz uton lenne nalam meleg tea. Ha elore megiszol sok meleg teat, akkor a belsod felmelegszik es arasztod magadbol a meleget. Ezutan mar csak potolni kell.

Kabat/dzseki gyanant meg egy speci szelfogo dzseki kene ami szelfogo, eso lepergeto. Bar ezeket meleget nem csinalnak, csak fogjak a belso hodet amit ugyis termelsz.


Vagy: hazafele ha melegrol jossz, pl thai fold, ausztralia, akkor ott vegyel egy dzsekit egy second hand boltban, az utolso napon!


En biztos nem hurcolnam vegig.

2020. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ahogy előttem is írták az egyik megoldás hogy beraksz egy vékony dzsekit. Ez a vékony pufdzseki egy sállal biztos kevesebb helyet foglal.

A másik megoldás az, hogy a legutolsó utadon veszel a reptéren egy kabátot (mivel egy meleg helyen nem árulnak minden sarkon kabátot). Persze ez a reptéren nem olcsó, én 100 euróra tippelek, de lehet hogy még mindig olcsóbb mint egy plusz bőrönd sok útra, és nem kell magaddal hurcolászni egy kabátot.

2020. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még a tapasztalatom az hogy az ember mindig vesz egy-két szuvenírt. Például magadra egy helyi pólót, ajándéktárgyat emlékbe. Pláne 1 hónap alatt. Ezeknek is kell majd hely. Ebben az esetben azt is megcsinálhatod hogy csak a visszaútra foglalsz bőröndöt amit ott meg veszel. Attól függ mennyi a keret.
2020. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a saját téli kabátomat a reptéri parkolóban hagyott kocsimban hagytam, és onnantól átváltottam egy ősrégi téli kabimra. (Odaúton még kellett 1-2 napig). Amikor a végállomáshoz értem, az első szálláson nekiadtam a tulajnak a kabit, mivel visszaútra már nem volt rá szükségem. (Emlékszem földöntúli boldogság sugárzott róla... Azóta sem tudom, mit tud csinálni a Fülöp-szigeteken egy téli kabáttal... Na mindegy.) Visszaúton a kocsiig elmenni szép mutatvány volt azért, de azt az öt percet túl lehetett élni.
2020. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!