Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A gyerek fél, szorong a...

A gyerek fél, szorong a repüléstől. Szerintetek jó ötlet nyugtatót adni neki? Többi lent.

Figyelt kérdés
Jó néhányszor repültünk már a gyerekekkel külföldi nyaralásokkor, és a kisebbik gyerekem (7éves fiú) nagyon szereti, egész jól érzi magát és vidám a ilyenkor, a nagyobbik (10 lány) viszont nem. Látszik rajta hogy izgul, fél szorong remeg, és nem lehet sehogy sem megnyugtatni. Pedig mindketten imádják az ilyen nagy nyaralásokat. Amikor tavaly nyáron az USA-ban, Floridában jártunk (mivel jól beszélek angolul), úgy döntöttem megmutatom egy ottani orvosnak. Ő mondta hogy ez teljesen normális, nem mindenki viseli ezt jól, majd felírt egy gyógyszert, és mondta hogy az indulás előtt egy fél órával vegye be, és minden renben lesz vele. Azóta utánanéztem a gyógyszernek, itthon nem lehet kapni, egy elég erős nyugtató/altató hatású szer. A biztonság kedvéért a járat indulása előtt háromnegyed órával odaadtuk a gyereknek, és hát a hatásfokáról legyen elég annyi hogy már a gépre sem tudott szegény felmenni, ölben vitte fel az apja. Felszállás után még kicsit pilledten forgatta a fejét, nyugodtan nézett maga elé, majd kb 5 perc múlva bealudt, és Berlinig végig csenben kábultan aludt, aztán mikor odaértünk akkor kezdett csak szép lassacskán magához térni, viszont még akkor is szédelgett. Brutális hogy ezek ott amerikában miket szednek. Szerintem idehaza a legerősebb nyugtatók lehetnek hasonlóak, ott meg ez teljesen átlagosnak számít, olyannyira hogy gyerekeknek is felírják. Mindenesetre a gyerek nem bánta a dolgot, mikor leszálltunk csak annyit kérdezett hogy túlvagyunk rajta? Én mondtam hogy igen, ő meg csak annyit válaszolt mosolyogva hogy nem is éreztem. Idén tavasszal Thaiföldre utazunk majd, és nem tudom mi lenne jó, mert a gyógyszertől a gyerek valóban nyugodt maradt, nem félt, és végigaludta, nem végigrettegte az utat, viszont szerintem egy ilyen idős gyereknek mégsem túl jó ha leszedálják. Szerintetek?

2020. febr. 2. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl jó ötlet.
2020. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neve annak a gyogyszernek?
2020. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az is kieshetett szegénykémnek, hogy bevette a nyugtatót. Később azt mondta, még szerencse hogy olyan nagyon álmos lett, és el tudott aludni a gépen, máskor sose ment neki. Neki körülbelül annyi maradt meg hogy szundizott egy nagyot, és kész.
2020. febr. 2. 22:21
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
P.S. amerikai orvosok hiresek arrol hogy rengeteg gyogyszert nyomnak betegekbe, meg a gyerekekbe is. Azert kivancsi lennek,mit is irt fel. Lehet hogy odahaza is kaphato, csak mas neven.
2020. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus. Tennék Thaiföldre, de biztos nem adnék a gyerekemnek ilyesmit.
2020. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Inkább annak kéne utánajárni (pl. pszichológus segítségével), hogy pontosan mi okozza a szorongást. Aztán innen lehet továbblépni a megoldás irányába.
2020. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát erős nyugtatóval leszedáljátok a gyereket, és akkor nincs vele gond. Hát, nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez a legjobb megoldás. Feltétlenül csak az ilyen nagy repülős utak a jók? Olyan nyaralás nem jöhet szóba, ahova nemcsak repülővel lehet eljutni? Csak azért, hogy a gyerek ne rettegjen az utazástól. Neki inkább trauma a repülőút, mint élmény. Leírásod alapján nem pusztán fél tőle, hanem retteg tőle. szerintem felesleges ilyen traumát okozni a gyereknek, még egy thaiföldi vagy amerikai út kedvéért is.

Vagy ha mindenképpen vele akartak repülőzni, én elsősorban egy jó pszichológust keresnék, hátha tudna rá valamilyen más módszert, mint a gyógyszeres leszedálás.

2020. febr. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A B6 vitamin enyhén nyugtató hatású. Ezt adnám a gyereknek. Eszembe sem jutna más.
2020. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#6 #7 Igazatok van, már mi is elgondolkodtunk ezen, és fel is fogunk keresni egy szakembert ezzel kapcsolatban. Mint mondtam egyébként a gyerekek imádják ezeket a nyaralásokat, egy élmény marad mindkettejüknek, csak az utazással van gond.
2020. febr. 3. 08:47
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Nyaralni lehet repülő nélkül is. Berlinbe sem csak repülővel lehet eljutni. Megjártam már jópárszor Berlint vonattal, autóval, repülővel. Ha a gyerek ennyire retteg a repüléstől, akkor én maradnék vele Európan belül. Máshogy kell szervezni a nyaralásokat, de még Spanyolba és Görögbe is el lehet jutni repülő mellőzésével. Másfajta utazási élményt nyújt, de azt is élvezhetik a gyerekek. De így a lányodat végleg el fogod rettenteni az utazásoktól.
2020. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!