Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már Bulgáriában az...

Aki volt már Bulgáriában az megtudja esteleg mondani? . Hogy a tenger átlátszó kék-e tehát nem olyan mint pl:Balaton stb mert választás között vagyunk vagy Olasz, Horvát esetleg még görög és ugye Bulgária

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Tavaly nyaraltam Bulgáriában, a Naposparton. Nem volt annyira iszapos-ronda a víz, mint a Balatonon, de olyan szép tiszta sem, mint amilyen az Égei-tenger szokott lenni. Persze azért a Napospart felkapott környék, nyugisabb részen talán tisztább a víz.
2020. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
A Fekete-tenger nem véletlen kapta ezt a nevet. Oda nem azért mennek mert szép a tenger, hanem mert olcsó és egy horvát olasz tengerparti hostel árából all inclusive mehetsz valamelyik lepukkant szállodába.
2020. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 D. Brasco ***** válasza:
7%
A felsorolt helyek kozul bulgaria meg a fekete tenger lenne az utolso hely ahova mennék
2020. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Nem tiszta! A naposparton voltunk, egyes részein a Balaton tisztább!

A felsoroltak közül görögbe mennék, ott igazi kék és tiszta a tenger.

2020. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

A Balatonnál jóval tisztább, de nem átlátszó kék.

Én a felsoroltak közül utolsó helyre tenném Bulgáriát.

Ha Görögország, akkor Zakynthos partján fekvő Navagio Beach-et ajánlom.

Ha Horvátország, akkor Brac-sziget déli részén található Zlatni Rat lehet a jó választás.

Ha Olaszország, akkor az olasz Cinque Terre vidékének egyetlen homokos strandja; Monterosso Al Mare.

2020. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
#5 Navagio Beachen nincsenek szálláshelyek.
2020. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
#6 úgy gondoltam, hogy ott szép a tenger 🙂
2020. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

Nem a tisztaságon múlik, nem koszos a Fekete-tenger, főleg normálisabb helyeken nem az (a Napospart egy felkapott turista gettó, érdemes kerülni), viszont más az összetétele, ezért nem annyira átlátszó, mint a Földközi-tenger és annak öblei.


Előnye, hogy kevésbé sós, ezért kellemesebb benne úszni, illetve az Adriai-tengerrel szemben gyakrabban vannak óceáni jellegű hullámok. Én jobban szeretem a sziklás partot, ezért nekem inkább az Adria, de homokos partból egyébként jobbak vannak Bulgáriában, csak meg kell őket találni.


Egyébként a Balaton kimondottan tiszta szennyeződések szempontjából, tisztább a legtöbb felkapott tengerparti üdülőhely közelében lévő víznél, mert azokkal szemben a Balatonba nem megy szennyvíz.

2020. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Az "átlátszó kék tenger" nem azt jelenti, hogy tiszta, hanem azt, hogy SZIKLÁS.


A Fekete tenger homokos, így a víz nem olyan "átlátszó kék", mint a köves-sziklás horvát vagy olasz tengerparton.


Bulgáriába akkor menj, ha a homokos part fontos nektek. Ha a látvány a fő, akkor menj pl. Horvátba, ahol egy szem homok nincs.

2020. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

#9

Ez nem teljesen igaz. Ahol szép kék a tenger, ott ha homokos is a part a széle nem, de pár méterrel beljebb már kék. A fekete tenger nem kék, az fekete. Nem azért mert homokos a tengerpartja, hanem mert komoly szervesanyag van a mélyben abból az időből amikor bezúdult a sósvíz és minden élővilágot kipusztított.

2020. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!