Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Romániából Magyarországra...

Romániából Magyarországra utazva kötelező házi karantén?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, magyarországi lakcímmel. Erdélyben tartózkodom jelenleg, de családi okok miatt utaznom kell. Van kötelező házi karantén a Romániából érkezőknek? Félreértés ne essék, itt sem voltam sehol már hetek óta, biztos hogy nem vagyok beteg. Természetesen Magyarországon sem mászkálnék, de boltba menni, stb kellene. Utazott mostanában valaki és megosztaná a tapasztalatait? Köszönöm!

2020. ápr. 19. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen és ez minden más országból való beutazásra vonatkozik.
2020. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ingázó munkavállalók kivételével mindenkinek kötelező a házi karantén és ezt már ellenőrzik is elég komolyan, legalábbis az ismeretségi körömben ez a tapasztalat. Magyarul nincs boltba mászkálás sem, az ellátásodat házhozszállítással, rokonokon, ismerősökön keresztül kell megoldanod.
2020. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Nem kell boltba menned, az önkormányzat segít ilyenkor a bevásárlásban, ha nincs senkid.
2020. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!