Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Személyes tapasztalataitok a...

Személyes tapasztalataitok a mostanában történt határátkeléssel kapcsolatban? Hová mentél, milyen céllal, kellett-e ott karanténban lenned, hogyan fogadtak?

Figyelt kérdés

Melyik országba mentél?

Egyszerű vagy bonyolult volt a határon átkelni?

Vizsgáltak vagy nem?

Kötözködtek vagy nem?

Karantén 2 hét volt vagy nem?


És még minden részlet, ami eszetekbe jut!


Ami számotokra fontos volt.


Köszönöm!



2020. máj. 5. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országba mentél?

Angliából- Magyarországra

Egyszerű vagy bonyolult volt a határon átkelni? Először az angol határőrök kérdezték, hogy hova megyek, hol dolgozom, mennyi pénz van nálunk, mikor jövünk vissza stb. Lázmérés után mehetteünk rögtön a Francia hatáőrökhöz.

Ott is alaposan kikérdeztek, hogy hova megyek, mennyi pénz van nálam, mikor szándékozom visszajönni.

Utána már csak a német-osztrák határnál volt ellenőrzés. Németeknél semmi gond, az Osztrákok mértek lázat, kérdezték ők is, hogy hova megyünk, meddig maradunk stb. Tőlük kaptunk egy térképet, hogy mely útvonalon mehetünk tovább, és aláírtunk egy papírt, hogy a magyar határig nem állunk meg tankolni. Magyar határnál is lázmérés, honnan jöttünk, lázmérés- Szóval nem volt bonyolult.

Vizsgáltak vagy nem?

Ahogy előbb is írtam, igen lázmérés volt. Beszélgetés is volt, gyanítom a köhögés miatt. AZ aki köhög, nem tudja visszatartani addig amíg szóval tartanak.

Kötözködtek vagy nem?

Senki nem kötözkődött. Menden határnál bár komolyak voltak a határőrök, de normálisan kérdeztek, nem voltak bunkók. Igaz mi sem. Nem nehezítettük a munkájukat, azt tettük amire kértek. Kérdztek, válaszoltunk.

Karantén 2 hét volt vagy nem?

Nem mondták, hogy kötelező a karantén. Magyar határnál csak papírt kaptunk amire rávolt írva, hogy megkérnek minket, hogy a saját, és mások egészsége érdekében önkéntes karanténba menjünk.


Végére hagytam. Mi önként karanténba maradtunk, mondjuk amúgy is ezer dolgunk volt a háznál, kerttel, így az időt eltudtuk tülteni. Boltba eljártunk, de ennyi.


Hazafelé sem volt gondunk, és Angliában sem köteleztek karanténba. Kedden értünk haza, én már szerdán dolgoztam.

2020. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!!


Jöhetnek még tapasztalatok!

2020. máj. 6. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!