Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi van, ha én nem akarom...

Mi van, ha én nem akarom megadni a kártya számom?

Figyelt kérdés
Online jegyvasarlas... Nem vagyok hajlandó megadni a kártya számom, úgy gondolom erre nem kotelezhetnek és kellene másik mód arra, hogy jegyet lehessen venni. Utalás nem lehetséges? És nem, akkor sem, ha ezer megbízható, akkor sem adom meg a bankkártyaszamom, hogy ők levonogassák a pénzt róla..
2020. máj. 17. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, pont erre találták ki a webkártyát, ami egy virtuális kártya. Ugyanúgy van kártyaszám, lejárati idő, csak épp a hozzá tartozó számlán éppen annyi pénzt tarthatsz, amennyi kell a vásárláshoz. Így a valós bankkártya adataidhoz nem férnek hozzá.

Másik megoldás, hogy "beélesíted" az internetes vásárláshoz tartozó kódot: így csak akkor tudsz a kártyával fizetni a neten, ha előtte megadod z sms-ben érkező kódot. Így meg lehet akadályozni, hogy mások tudjanak vásárolni a kártyával.


"úgy gondolom erre nem kotelezhetnek"

Nem is kötelez senki: vagy nem veszel, vagy vehetsz helyben jegyautomatából, stb.

2020. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is elég nagy hülyeségnek tartottam eleinte, hogy pin kód nélkül már simán tudok fizetni.. De aztán megbarátkoztam vele. Egyszerű, gyors, pl. a tv-t szoktam így neten fizetni. Nem fognak semmit levonni a kártyádról ha megbízható oldalon adod meg nyugi. Plusz van SMS szolgáltatás, azon pedig látod a kártyaegyenleged mozgását.
2020. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez az, mutasd meg nekik. Ne add meg a kártyszámodat. Mert te igazi önérzetes vidéki paraszt vagy.

Ne add meg. Aztán majd nem utazol. Még hogy levonogassanak. Ki hallott már ilyet?

2020. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, a 21. század 3. évtizedébe lépünk lassan, ami azt jelenti, hogy ma már számtalan biztonságos megoldás létezik a problémádra. Próbálj ki hát egyet!
2020. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 belapus ***** válasza:
95%
Úgy vélem, a vidéki jelzőt - egyelőre - vissza kell vonni, mert a kérdésből ez nem következtethető ki.
2020. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Imádom ezt. Városi vagyok. Ezt buktad, de értékelem a pukkaszto kommented, aminek semmi haszna.. 😊 Csak sajnálatos, volt példa rá, hogy egy még olyan korban lévő hölgynek kellett jegyet venni, ő is mondta az ellenőrnek.. Neki nincs bankkártyaja... No akkor mi van? Ha nekem se lenne... Mert pl készpénzben kapnam a fizum? Mint azért sokan úgy kapják.. No mindegy.
2020. máj. 17. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért remélem az 1-es választ is elolvastad, amiben megoldásokat javasoltam, nem csak a kötekedő kommenteket...
2020. máj. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add meg a kártyaszámod, ha olyan az oldal. Pont ugyanaz történik, mint amikor lehúzod a kártyaleolvasón a boltban. Ők sem vesznek le pluszban semmi, a légitársaság (de vonat, busz) sem fog.
2020. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam. Már utána jártam, köszönöm!
2020. máj. 18. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!