Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen munka való nekem, ha...

Milyen munka való nekem, ha igazi természetjáró vagyok?

Figyelt kérdés
Rajongok a természetért, az állatokért, legszívesebben mindent felfedeznék a világban. Eddig elég átlagosnak mondható munkáim voltak, de úgyérzem néha, hogy rossz helyre születtem ilyen szempontból. Nehéz elképzelni, hogy ebből a kis országból valahogyan eljutok odáig, hogy szabadon járhassak a világban de azért valahogy pénzt is keressek közben. Ilyenek nekem is eszembejutottak, hogy pl.természetfotós, vlogger. De ennyiben ki is merül az egész? Természetesen ezeket is szívesen csinálnám, és még előttem az élet, csak 20 éves vagyok. De nem akarok több időt pazarolni olyan dolgokra amiket nem élvezek. Végzettség szempontjából eddig még csak az érettségit tudhatom magaménak. Ha valakinek van ötlete, tapasztalata, ő is magára ismert vagy bármi, akkor szívesen olvasnék válaszokat.

2020. jún. 5. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erdész, ha egy szűkebb mozgástér is megfelelő. A vlogger nem munka, noha akár meg is lehet élni belőle.
2020. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a szűkebb mozgástér nekem nem megfelelő. Nem szeretnék itthon dolgozni, engem az egzotikus helyek érdekelnek inkább. Magyarországot úgyérzem már kiismertem. Na meg amúgy is.
2020. jún. 5. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen nyelveken beszélsz, mennyire jó a túlélőképességed, szereted a küzdelmes, nehéz, néha életveszélyes helyzeteteket?

Elefánit szívesebben puffantanád le, vagy inkább azokat kapnád el, akik megteszik ezt?

Természetfotózás jó, de kismillió kiváló fotós van. Néhány millió forintos belépő szintű felszerelés feltétlenül kell, és a fentiek is szükségesek hozzá.

2020. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Angolul és németül beszélek, egyébként szeretem az adrenalint, de a kifejezetten életveszélyes helyzeteket (pl.átautókázni Szudánon attól tartva mikor lőnek szét) nem igazán. Sosem bántanék egy állatot sem, azokat annál inkább akik megteszik ezt velük. De még ahhoz se lenne szívem szerintem. Nem igazán szeretek ártani senkinek.
2020. jún. 5. 15:32
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
63%

Tehát 20evesen minden féle tapasztalat meg vegzettseg nelkul,meg valoszinuleg nulla sporolt penzzel...nos.......lássuk csak.......hát kb semmi!

A vlogger fotós meg a többi ilyen himi-humi parasztvakítás meg nem munka,raadasul igen csak el is kestel vele,dunát lehet rekeszteni mára az ilyen influenszer ingyenélő semmire kellő emberekből.

2020. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20 évesen Magyarországot kiismerted? Khmmm... Bejártad már az egész országot, aludtál éjszaka erdőben, Bakony, Mátra, Eger és környéke, Szilvásvárad, Aggteleki cseppkőbarlang, Sopron, Kőszeg, Szombathely, Veszprém, Szeged, Kecskemét, Makó, Hortobágy, Gyula, Debrecen, Őrség, Győr, Fertő tavak, Keszthely, Pécs, Barcs, Zalaegerszeg, Kaposvár, a somogyi Zselic-ség - ez mind megvolt? Hát, akkor irigyellek, ha ezt 20 évesen már mind végigjártad :-)
2020. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

😂😂😂 jól megszülted magadnak, hogy nincs spórolt pénzem. Mivel semmi közöd hozzá nem is fogom pontosan megmondani mennyi van, de valószínűleg több mint neked és nem is 5 számjegyű. Ezért pedig meg is dolgoztam. Egyébként meg a diploma is folyamatban van, de nem hiszem hogy a hiánya pecsételné meg ezt a dolgot. Igenis összejöhetnek az álmaim, és nekem is össze fog.😊 az én hitem magamban elég, valószínűleg ez neked magadfelé sosem volt meg. Egyébként nem hiszem, hogy 20 évesen bármivel is el lennék késve, a magad nevében beszélj. És se fotós, se influenszer nem szeretnék lenni. Nyilván ha szembejönne a lehetőség nem mondanék nemet de nem ezek a céljaim. Attól, hogy le mertem írni mik jutottak eszembe, de a szövegértés biztos nagyon ment mindigis, ha ez nálad már azt jelenti fotós akarok lenni meg vlogger. Nem tudom hány éves lehetsz hogy így meg vagy keseredve, de akkor folytasd csak ezt a begubózott életmódot. Mr.diploma.

Az utolsó válaszolónak pedig azt írnám, hogy sokat utaztam belföldön, sátraztam/ aludtam is nem sok, de 1-2 helyen. Tudod mindig az kell ami még nincs.:)

Ismerem már itt az erdőket, az állataikat, és szeretem de nekem ennél több kell. Kezdjük ott, hogy tenger meg óceán. Körülnézek de ezeket pont nem találom. Dzsungelek az egzotikus növényeikkel és állataikkal. Más kultúrájú emberek, más mentalitással. (Nem a magyar észjárás, irigykedés, rosszindulat). Tudnám sorolni estig, de szerintem ebből érthető mit akartam kihozni.

2020. jún. 5. 17:44
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy Makó és Barcs nem volt meg.😄 nem tudom ezekben a helyekben mi olyan nagy extra.
2020. jún. 5. 17:47
 9/12 D. Brasco ***** válasza:
66%
Nem is tudom hogy naivságod meg arcoskodásod megnevettető vagy inkább szánalmas!De mindegy is.....további szép életet meg álmodozást!
2020. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor nevess egyet, rád fér szerintem. Attól, hogy megvédem magam egy ilyen megkeseredett számomra senki véleményétől, nem vagyok szánalmas. Vagyis a te szemedben lehet, de az meg pont nem érdekel. Számomra akkor lenne szánalmas ha nem védeném meg magam. Arcoskodás? Meglehet. Van mire. De tudod mindenki azt kapja, amit ad, az élet minden területén. Ha te egy szemétláda vagy, ne csodálkozz, hogy veled is azok lesznek. Vagy te elvárod, hogy akkor fejlehajtva kedvesek legyenek hozzád? Még mit nem... ez a baj ezzel az országgal, mindenki köcsögösködik, aztán ő van a legjobban felháborodva. Pontosan az ilyen emberek miatt fogok külföldre "menekülni". Amikor egy ember kiír ide egy kérdést, az nem felhívás arra, hogy a szomorú életed miatti feszültségedet levezesd rajta. De tudod, én tényleg Sajnállak! Régen mindenkin segíteni szerettem volna, mert áldott jó lelkem van, de mára már tudom hogy nem mindenkin lehet, s nem mindenkin érdemes. Nem szabad a saját lelkivilágát tönkretennie az embernek másokért. Szóval te is oldd meg valahogy magadnak. Még annyit leírok, hogy naívnak se igazán lehet titulálni, azok után, hogy pár rossz ember miatt milyen jó emberismerő lettem. 2 perc se kell hozzá és már tudom a hátsószándékokat. De neked aztán magyarázkodjon akivel együtt élsz. Ha van aki elvisel. Köszke a jókívánságokat (az elmúlt pár órában egyébként a "segítségetek" nélkül is sikerült eldöntenem, mihez kezdek magammal😊)
2020. jún. 5. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!