Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliába hány ott élt év után...

Angliába hány ott élt év után kapom meg az állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Még 16 vagyok azaz még kölyök. A jövöbe szeretnék angliába kiköltözni, szüleim támogatnak. Ha esetleg valaki küldeni egy linket azt is megköszönném.(tudok angolul)

+ kérdések. Megéri az egyetemet angliába elkezdeni? Vagy nagyon sok pénzbe kerülne?



2020. jún. 17. 16:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán elkezdhetem ott az egyetemet?
2020. jún. 17. 16:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

5 év folyamatos ott lét után lehet igényelni az állampolgárságot, ami jelenleg most 1200 fontba kerül + az itteni megszerzett angol nyelvvizsga papír. De ez nem jelenti azt, hogy meg is kapod. 2021 január 1-től pontrendszer lép érvénybe, szükség lesz munkavállalási engedélyre, vagy tanuló vízumra.

Megéri egyetemre járni itt kint, de mivel fizetős, így mélyen a zsebedbe kell majd nyúlni. Fiam tervezőnek tanult aminek az összege fél évre 3500 fontjába került. szerencsére a cég fizette, így nem a mi pénzünkbe fájt.Itt kint szakmát tanulni is sok pénzbe kerül.

Férjem villanyszerelőnek tanult. 5000 fontba került. Majd később elment buszsofőrnek tanulni. ez 1800 fontjába került.

Csak kíváncsiságból. 17 évesen hogy akarsz itt élni? Szülőkkel jönnél ki?

2020. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most 16 vagyok azaz amikor elvégzem a sulit 19 leszek. Egyedül mennék ki de még nagyon gondolkodom hogy egyetem elött vagy után. Szüleim azért nem jönnének mert 1 szerintem nem is akarnának kimenni meg a családjuk is itt él. 2 egyikük sem tud angolul, anyukám ha nagyon eröltetné akkor megtanulna angolul de apukám biztos hogy nem 3. anyagi lehetőségeik se lennének rá. Anya azt mondta hogy majd egyszer kijönnek látogatóba, sajnos vagy nem sajnos pénzügyileg nem nagyon tudnak támogatni de nekem a szeretetük is elég. Alapból van szép kis félretett pénzem de lehet hogy itt végzem el az egyetemet és addig is tudok még gyüjteni. Méjebben utána nézek még a dolgoknak. Köszönöm a válaszodat.
2020. jún. 17. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam 2021 január elsejétől komoly pontrendszer lesz, szükséged lesz munkavállalási engedélyre is. Már nem lesz szabad beutazás , mert kilépett az unióból. Ha anyagalig nem álltok jól, akkor szerintem otthon tanulj valamit, és egy jó szakmával, nyelvtudással, eléred a pontszámot amivel lehetőséged lesz boldogulnod majd.

Mondnaám, hogy ha jössz, segítek neked, hogy legyen szállásod, munkád, de mi épp most tervezzünk 15 év után végleg hazamenni. De neked sok sikert kívánok.

2020. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi én kicsit el is olvastam meg a fejembe össze vissza vannak a gondolatok. Egyébként én egyetem után akartam volna kimenni csak jött a gondolat hogy mi van ha elötte mennék de szinte lehetetlen lenne. Akkor egyetem alatt gyüjtök meg több pénz és utána belevágok az életbe. Már most alig várom mert mindig is ki akartam próbálni valami újat és érdekeset, és köszönöm remélem sikerrel járok.
2020. jún. 17. 22:23
 6/9 lencsefőzelék ***** válasza:

„(tudok angolul)”

Magyarul viszont nem annyira, de most az egyszer segítek:

[link]

2020. jún. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem akkor éri meg kijönni főleg a te helyzetedben ha elit egyetemre jössz amúgy pénz kidobás szerintem. A tandíj az még nem vészes mert kedvező a diák hitel de nagyon sokat kell dolgoznod azért hogy megélj ösztöndíjat nem osztanak nagyon legalábbis nálunk nem csak ilyen sport ösztöndíj stb van de az se sok. Ha nem elit egyetemre jössz akkor jelenlegi helyzetedben szerintem Magyarországon jobban megéri, nem azt mondom hogy csak az jöjjön akinek jó a hátszele de azért egyszerűbb lenne sokkal ha tudnának otthonról támogatni ha rá szorulsz. Egyetemről a Ucas oldalon van rengeteg infó
2020. jún. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Anglia szerintem sem a legjobb terv most. Ott van helyette Írország, hasonló életszínvonallal, átlagban szerintem sokkal jobb arc emberekkel, szintén angolul beszél mindenki, vannak remek egyetemek és nem mennek sehova az EU-ból. A legtöbb angol ismerősöm, aki tudott, már szerzett ír állampolgárságot (egy nem túl távoli ír felmenő elég), a skótok meg erősen bíznak a későbbi függetlenedésben.
2020. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia én 17 éves vagyok, itt élek már jó pár éve Angliában. Ha van valami kérdésed csak írj!
2020. jún. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!