Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kettōs állampolgárság...

BTzone509 kérdése:

Kettōs állampolgárság Angliában hogyan?

Figyelt kérdés
Az erdekelne ,hogy mi kell a kettõs állampolgársághoz Angliában. Azt tudom ,hogy minimum 18 betöltött életévnek meg kell lenni és 5+1 év jelentõsebb megszakítás nélküli tartózkodást Angliában. Most 17 vagyok ,4 éve élek itt családommal,jelenleg is tanulok. Megvan az 5 "GCSE" minimum C-n Angolt és matematikát beleértve. Azt olvastam ,kell egy vizsgát tenni Angol nyelvbõl na most ha nekem megvan a "C" ez nem elég? Vagy kell-e még ezt félretéve azt a vizsgát csinálnom? Azt is tudom ,hogy a "Life in the UK" címū könyvbõl is kell írni egy vizsgát. Minden esetben megkell csinálni mind kettõt mert szerintem elég csak a Life in the UK"? Más infót is szívesen meghallgatok! Köszönöm!

2015. máj. 11. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Kint élsz. AKkor tessék besétálni a lakóhelyedhez tartozó polgármesteri hivatalba , és ott minden kérdésedre választ kapsz. Nekünk is ott adtak infót pár éve.
2015. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt a bunkót-ne haragudj kérdező, nem rád értettem. Pontosan én sem tudom, de nézd meg a HMRC oldalán, ott keresd ki a naturalisation-t vagy citizenship-et és ott le van írva minden. Egyre drágább évről évre. Azt hiszem, ha még 18 éves korod előtt ráveszed a szüleidet, hogy megvegyék neked, akkor nem kell vizsgázni, csak a 18 év felettieknek. Ennek gyorsan nézz utána. De fizetni mindenképpen kell, csak gyerekeknek olcsóbb. Szerintem beszéld meg velük. 700 körül van gyerekeknek és 900-1000 között felnőtteknek.

Én is gondolkodok rajta, mint felnőtt, de per pill nincs rá keretem. Az egyik gyerekemnek viszont már megvan szerencsére, mert több, mint 5 éve itt éltünk, mikor született, így ő autómatikusan megkapta, de ez nem volt feltűntetve sehol, így tulajdonképpen csak akkor kapja meg, ha kiváltjuk neki az angol útlevelet és kiváltottuk. A másiknak majd meg megveszem pár év múlva, de 10 év alatt azt hiszem nem kell bizonyítani semmit, 10 év felett már azt írja, hogy jó állampolgárnak kell lenni, na ezt nem tudom, hogy ellenőrzik...

2015. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért bunkó?

Inkább adjon olyan infót mint te? "Pontosan én sem tudom"

Na ez nagy segítség.

2015. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 13:49

Miért is vagyok bunkó? Mert nem írtam olyan hülyeséget, hogy "nem tudom" vagy nálunk így volt" stb?? Ettől ki lett segítve? Te aztán nagyon okos ember lehetsz ha szerinted a te "hát én nem tudom" válaszod hasznos.

KInt él. A legegyszerűbb az ha közvetlen informálódik, és ott kérdezi meg ahol ezzel foglalkoznak, és nem ilyen alakok válaszolnak mint te. SZóval lehet arról beszélni ki a bunkó bunkókám..

2015. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azért, de lehet több infót adtam neki, mint te, aki csak annyit írt, hogy járj utána...megírtam neki, amit tudok, és hogy hol nézzen utána, ha van nete, akkor el se kell menni sehova, egyébként meg nem tudom kinn élsz e, de itt nincs olyan hogy helyi polgármesteri iroda....Ezeket a dolgokat nem ott kell megkérdezni, hanem telefonon kell érdeklődni, na mindegy, te is okos lehetsz.
2015. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a minősítést azért írtam, mert minek kattintasz rá a kérdésre, ha annyit akrsz írni, hogy nem segítesz....akkor ne írjál, én legalább megpróbáltam segíteni.
2015. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem frogok egy pihentagyúval vitatkozni.. De az nem segítség, hogy "én nem tudom"... Te írtad.

Komolyan.. Az ilyen alakok miatt lapul az ember, és tagadja le, hogy magyar, mert félő, hogy összefút egy okoskával aki azt hiszi csak az a jó amit ő mond.. Sajnálom a gyerekedet, komolyan.. Én innentől be is fejeztem, mert kár rád akár fél percet is pazarolni.. A kérdezőnek meg, igenis segítség, hogy a helyi polgármesteri hivatalban kap pontos tájékozattót, sőt nagyon kedvesen elmondják mire figyeljen, és nem jönnek olyan idióta szöveggel, hogy

"most nem tudom.. ..

2015. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A leirtak akkor igazak, ha a kettos allampolgarsaghoz megszerzendo masodik (felteszem elso mar van) allampolgarsag az a brit. Mert ha teszemazt francia, akkor a francia kovetseghez kell fordulni.
2015. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 14. 00:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Who is included

 section 1 (3) birth in the UK to parents who are now settled in the UK or have

become British citizens.

 section 1 (3A) birth in the UK to parents who have joined the armed forces.

 section 3 (1) child whose parents are applying for British citizenship.

 section 3 (2) birth abroad to parents who are British by descent and have lived

in the UK or a British overseas territory.

 section 3 (5) birth abroad to parents who are British by descent but are now

living in the UK or a British overseas territory.

 section 3 (1) children adopted abroad by British citizen parents.

 section 3 (1) children whose parents had renounced and subsequently

resumed British citizenship.

 section 3 (1) any other case not listed below where it is considered to be in the

 child’s best interests to be granted British citizenship.

 section 4D birth abroad to parents serving in the armed forces.


Who is not included

 British overseas territories citizenship – see guide MN2

 British overseas citizenship – see guide MN3

 British subjects – see guide MN4

 Children born outside the UK who are, and always have been stateless (have

no citizenship) see – guide S2

 Children born in the UK who are, and always have been stateless (have no

citizenship) see – guide S3

 Children born in the UK who have lived there for at least the first 10 years of

their life – British Nationality Act 1981, section 1(4) – see guide T

 Children born on or after 4 February 1997 in Hong Kong – see guide EM

 Children from Gibraltar – see guide G

 Children born before 1 July 2006 who would have become British citizens

automatically if their parents had been married.


Talán ez "child whose parents are applying for British citizenship" Gyerek kinek a szülei jelentkeznek a britt államplgárságra ez illene rám maximum..

2015. máj. 14. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!