Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A családom se hagyhatja el a...

A családom se hagyhatja el a házat 2 hétig?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Angliából Magyarországra megyek 1 hétre és már tudom ott nem vár rám 2 hét karantén. Viszont itt igen, a kérdésem az hogy mivel a szüleimmel élek, és a 2 hetet is az ő házukban kellene eltöltenem, rájuk is vár a karantén és ők sem hagyhatják el a házat vagy ők igen?


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 18. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván ők sem, tekintve, hogy egy légtérben vannak feled, ők is potenciális fertőzöttek lesznek a hatóságok szemében.
2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagyok teljesen biztos abban, hogy itt nem vár rád karantén:


"Ezzel párhuzamosan a magyar állampolgárok mentesülnek a karanténba vonulás kötelezettsége alól, ha az Európai Unió tagállamaiból, Szerbiából, Svájcból, Liechtensteinből, Norvégiából vagy Izlandról térnek haza"

2020. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen a családodra is karantén vár ott! HA van rá módod, kórházban töltsd le, csak figyelj, hogy fedezi-e a biztosításod!


Idehaza...sajnos a 2.-nak igaza van. Nekem tegnap előtt azt mondta a hivatalos tájékoztató telefon, hogy 20.-a után érdeklődjek. Addig nincs közlönyben leírva.

2020. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem!


En is angliaba megyek vissza, a government oldalan fent van a hivatalos tajekoztato:


The people you are staying with do not need to self-isolate, unless they travelled with you or you develop the symptoms of coronavirus.


Hivatalos oldalakon tajekozodjatok!

2020. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Elozo vagyok, megtalaltam a cikket a gov oldalan, ebben minden benne van.

2020. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.-nek.


De akkor ennek, így, mi értelme vajon???

2020. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: a cikkben benne van, hogy lehetoleg a hazon belul is el legyen a szemely kulonitve, lehetoseg szerint kulon furdo, vagy nagyon minimalis erintkezes es csaladon belul is tartja a tavolsagot a tobbiektol, nincs puszi, nincs oleles. Eleg sok nagy csalad van angliaban, plusz olyanok akik Londonban pl. szobat berelnek es tobben laknak egy haztartasban, de attol meg nem talalkoznak szinte csak alig. En is szobat berelek, es eleg erdekes lenne ha hazamennek, ezert a masik 5 ember aki a hazba lakik szinten nem tudna dolgozni.

A cikkben az is van, hogy ha nem tudjatok ilyen jol megoldani az elkulonitest, akkor egy erre “specializalodott” hotelben szallj meg, ahol szinten senki massal nem talalkozhatsz, kulon furdod es hutod van. Most mar kezdenek felebredni, es elovigyazatosak lenni, mert nagyon sok kulfoldi visszajott/vissza tervez menni a kozeljovoben es megy vissza dolgozni ha ujra nyitnak a vendeglato egysegek. Viszont ezert nem akarnak tobb embert szinten kivonni a gazdasagbol 2 hetre, ha igazabol o nem is erintkezik az illetovel.

Egesz csaladot/hazat akkor koteleznek csak teljes karantenra, ha barmelyik csaladtag/lakotars koronavirus tuneteket eszlel magan.

2020. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nekik nem kell ugye?
2020. jún. 19. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!