Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok már Görögországban,...

Voltatok már Görögországban, Lefakada szigetén, a Nidrivel egybeépül Perigiali nevű településen?

Figyelt kérdés
Szetember elején utazunk a családommal Lefakadára, buszos kirándulás lesz. A Sun rise apartmanban fogunk megszállni és arra lennék kíváncsi, hogy milyen ez a szállás, a tengerpart, az árak?
2010. aug. 3. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Én is ott voltam, bár nem a Sunrise-ban, ott a barátnőm szállt meg. Én hihetetlen jól éreztem magam. Az árak relatíve olcsók, az emberek kedvesek. A part nem mindenhol tökéletes és a vízbe se árt ha van rajtad olyan cipő. A sunrise kicsit messze van a központtól, de kibírható, kb. 10-15 perc séta. Ha van kérdésed, írj, lakik ott ismerősöm is, szóval képben vagyok. :)
2010. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen a buszközlekedés a szigeten? Mit érdemes megnézni? Környező szigetekre hova érdemes elmenni és mivel? Kefalonián már voltunk és Zakhintoson is. Korfura átlehet valamivel menni? Sok kérdésem lenne még:) Perigalin olcsók a kaja árak? Mesélj!
2010. aug. 4. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Húha, busz azt hiszem óránként jár és mediterrán ország révén elég sokáig. Vannak szuper fakultatívok, azokra érdemes befizetni. Ha még lesz akkor vasárnaponként van a hajókirándulás, az nagyon megéri. Ha jobb szeretsz önállósodni akkor érdemes robogót bérelni, olcsón sok szép helyre eljutsz. Ott ahol laksz majd, tehát nidriben, éjszakai szórakozóhely nincsen, annál inkább bolt, ajándék, étterem. Szóval ez inkább a pihenős, nézelődős hely. Van egy vízesés is arról az idegenvezető szólni fog, érdemes megnézni. Kicsi, de szép és nagyon tiszta. Idegenvezető...én tavaly voltam ő szuper volt, de idén már nem ő lesz, szóval arról nem tudok írni. Az étteremben egy vacsora 8-10 euró, aztán a válság miatt most lehet picit emelkedett. Az viszont bőséges, az tuti. :) A gyros 2 euró volt. A buszsofőrök nagyon rendesek és jól, biztonságosan vezetnek. Na, hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed írj még, szívesen válaszolok. Lehet picit elfogult vagyok ugyanis görög vagyok. :)
2010. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen messze van a vízesés a Sun rise-től és lehet oda mindig menni? Mennyibe kerül a robogó bérlés és milyen feltételekkel lehet bérelni? Hol van a legközelebbi szórakozó hely, Nidribe van? A Sun risenál a tengerpart kavicsos? A Sun riseba elkészült már a medence? A Hajókirándulások mennyibe kerülne és hova lehet eljutni velük? Görög vagy? Akkor kint élsz vagy egy ismerősöd van kint? köszi a válaszokat:)
2010. aug. 5. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Görög vagyok, de itt élek, viszont sok ismerősöm van kint. :) Annyi kérdést írsz, hogy kész memóriagyakorlat megjegyezni. :) A vízesés mindig látogatható, de viszont jó kis séta felfelé a SunRise-tól kb 45-60 perc lehet. A központtól a SunRise van a legmesszebb, de a naplemente és felkelte tényleg kárpótolja az embert. :) A tengerpart ott a SunRise-nál pont elég szép és van egy szakasz ahol homokos. Általában egyébként aprókavicsos, de ki lehet bírni. A motorbérlés nem emlékszem mennyi, de nem lehet sok, mert amikor én voltam, elég sokan választották azt. Ha te is kipróbálod, feltétlenül legyen rajtad a bukósisak, mert a rendőrök ott ezt elég szigorúan veszik, főleg a turistáknál, szóval ha nem lesz rajtad akkor elég drága mulatság lesz. Szórakozóhelyre buszozni kell, legközelebb olyan 15-20 perc buszút. Ezt azért ne úgy képzeld el, hogy 10-kor lámpaoltás és sehol senki, természetesen sok kávézó, pub nyitva van, csak az a táncos, discos hely hiányzik. Görög est, ha elég jelentkező lesz a turnusba akkor lesz és azt kár lenne kihagyni. Ha jól emlékszem 12 euróért, vacsora, tánc, mulatság benne van. Fakultatívon volt még felszíni búvárkodás, az a legdrágább, de nagy élmény. És az abszolút kedvenc az ilyen egész napos séta volt, város nézés, de gyönyörű helyeken. Egy hosszú folyóban sétáltunk, majd úsztunk végig, két oldalról hegyek. Az tényleg nagon szép volt, mindenki élvezte. Nem tudom mi volt a neve, de ha valami ilyesmit mond az idegenvezető, gondold meg, mert tényleg gyönyörű. :) Ha maradt még kérdés, írj nyugodtan és nagyon, nagyon kérlek, ha visszajöttetek, mindenképp üzenj, hogy milyen volt!
2010. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ismételt válaszokat!:) Írni fogok ha hazaértünk, szeptember 6-án megyünk és 14-én jövünk! Már nagyon várjuk. Székesfehérvár mellett lakik a családom, én a párommal Fehérváron, és innen indul majd a transzfer Budapestre. Nidriben beszélnek az eladók angolul is vagy csak görögül? Mert voltunk már sok helyen Görögországban és volt olyan is ahol egy szót nem tudott senki angolul, csak görögül, és így elég nehéz volt megértetni magunkat:) Voltam már Korfun is és a barátomnak szívesen megmutatnám azt a szigetet, el lehet valahogy jutni Lefkadáról Korfura? Most 7en fogunk menni, a családom és a párom. 6-odszorra jutok el Görögországba, és már a 2. hazámnak érzem, imádom! Megkérdezhetem hogy most melyik városban élsz itt Magyarországon? Itt is születtél? Nagyon érdekel a görög kultúra, ha tudnál még mesélni! Esetleg privátban, de azt itt nem tudom hogy lehet. Nem akarom mindenkinek kiadni az e-mail címemet:) Remélem nem terhellek a rengeteg kérdésemmel
2010. aug. 5. 11:59
 7/9 anonim válasza:
Na, én vagyok csak más névvel, itt engedélyeztem az privát küldést, szóval ha ide írsz folytathatjuk e-mailben. Szívesen mesélek, én is imádom görögországot! :) Írj valamit, mert csak úgy tudok majd neked visszaírni. :) Várom!
2010. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
vááá!de jó Neked h görög vagy!vááá!én a kérdező nővére vagyok,alig várjuk már a nyaralást,ráadásul viszünk egy pici családtagot is a kisfiamat,remélem neki is fog tetszeni,az engem is érdekel h átlehet e valahogy menni Korfura mert az eddig a kedvenc szigetem.
2010. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még arra is kíváncsiak lennénk, hogy utaztál e úgy Görögországba, hogy kisbaba volt a buszon (1,5éves)? A buszon van e biztonsági öv gyerek ülés rögzítéséhez! A többi kérdést az előző válaszomban találod, privátba is írhatsz most már.
2010. aug. 6. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!