Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Európa mediterrán országaiba,...

Európa mediterrán országaiba, esetleg néha-néha Észak-Afrikába van olyan jó érzés és érdekes élmény eljutni (megéri-e emiatt), mintha nagyon-nagyon messze mennénk a megszokottól eltérő kultúráért/élményekért/gasztronómiáért (például a távol-keletre)?

Figyelt kérdés
Egy nem egy szokványos átlagos/könnyed kiírás, de remélem lesznek legalább néhányan, akik megértik a kérdésemet, hogy mit szeretnék igazából vele.

2020. aug. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán Marokkó ilyen Észak-Afrikából.
2020. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Marokkó, Tunézia és Egyiptom a három, amire gondoltam.


Vagy a távol-keletet, például Kínát, Indonéziát semmi nem tudja soha felülmúlni a fentiek tekintetében?

2020. aug. 23. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más kategória a kettő. A Távol-Keleten más a nyelv, a kultúra, az emberek.

(Ugyan nem Észak-Afrika) Én Dubaiban voltam, és teljesen mértékben úgy éreztem, hogy egy másik világban járok.

Közel-Kelet, az arab kultúra és a nyugati modernitás keveredése, a fényűzés, eddig sosem tapasztalt hőség, alig láttam fehér embert (nem turista szezon).

Szicíliában is voltam. Imádtam, igazi tipik dél-olasz hangulata van, de nem olyan sokkoló, mint Kína, vagy Indonézia.

2020. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, mindenképp markáns gasztronómiai különbségek és így érdekességek vannak a Maghreb országokban illetve a mediterrán európai területeken. És ehhez nem feltétlenül kell birkaszemet szopogatni, az idehaza is ismert és népszerű fogásaik is más ízt kapnak a helyi alapanyagokból készítve.
2020. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell feltétlenül ennyire messzi menni, pl Bosznia déli része majdnem teljesen muszlim, nekem nagyon érdekes élmény volt. Ilyen szempontból szerintem érdekesebb is, mint némelyik távolabbi mediterrán ország.


Én úgy értelmezem a kérdést, hogy új, ismeretlen dolgok megtapasztalása lenne a cél. Szerintem ha valaki még sose volt külföldön, az igenis rá tud csodálkozni rengeteg dologra a mediterrán országokban is, főleg ha ebbe Törökországot vagy Izraelt is belevesszük. De egyértelmű, hogy a Távol-Keleten, Indiában vagy az arab államokban nagyobb lesz a kontraszt.

2020. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Szerintem te a kultur sokkra gondolsz a kerdesed alapjan.

Ahhoz viszont minden keppen kontinenst kell valtani.

Europa túl egyszeru meg kenyelmes az utazas minden szempontjábol nezve

2020. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

De, sajnos ez egy szokványos kérdés. Egy vadidegen mondja meg egy másik vadidegennek, akiről fogalma sincs, mi a jó és érdekes neki, mi az, ami megéri, hogy hová menjen inkább. És ha ez a vadidegen kedvesen megmondta, a kérdező rohan és megy. Nem tudja miért, nem tudja,tényleg jó-e, nem tudja mi a jó, még azt se veszi észre, most még több lett a bizonytalan adat.

Európa mediterrán országai európaiak. Nagyjából tudja az ember mire számíthat kultúrában, szokásban, élelembe és mindenben.

Afrika országai mások kultúrában, egyes részeik viszonylagosan európaiak, más részei nem. Sőt, nem ajánlottak, hacsak nem öngyilkos szándékkal utazik valaki. És bizonyos szokások nem ismerete bizonyos helyeken életveszélyes. Más helyeken meg szórakoztató.

Ázsia (TávolKelet) megint más. Az emberek nagy része barátságos. Kis része kirabol. Aki tudja, melyik merre, annak nem gond. Annak se, aki tud tájékozódni (kultúrálisan). Az ételek izgalmasak. De nem euróapiak. Miért érdekes ez? A többségnek semmiért. De van egy néhány ember, akinek nem veszi be a gyomra. Az étel kitűnő. Csak az a bizonyos íz ne lenne. Az az íz nem rossz, hanem néhány európai gyomornak elviselhetetlen. És arrafelé mindennek ilyen az íze. Az európai ételnek is.

De ami a legfontosabb, minden egyébtől függetlenül. Bárhová azért megyünk,hogy ott jól érezzük magunkat. Attól érezzük jól magunkat, hogy konkrét igényeinket kielégíthetjük. A világon mindenben, nemcsak az utazásnál, a nagyon általános fogalmazás azt takarja,fogalmunk sincs róla. Annyira nincs, hogy magunknak sem valljuk be. Vagyis találjuk ki mi,mitől érezné jól magát a delikvens. Hátha így maga is rájön.

Ülj le egykényelmes fotelbe, gondold végig mit is kértél, de főleg, mit szeretnél. Ha már biztos vagy a dolgodban, kezdd elölről. De tudd, a járvány bármikor úgy beleszólhat, hogy nincs tovább. A nagy nemzetközi összefogás a hazamenekítésre egyszer volt. Még egyszer nem lesz. És Afrikából,Távol Keletről elég körülményes hazajönni. Viszont kétségtelenül lehetséges, hogy ebből nem lesz gond. De ki vállalja a felelősséget? Nyilván mindenki maga.

2020. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!