Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik helyet javasolnád a...

Melyik helyet javasolnád a világon, ha segítséget kérnék, hogy egy meleg éghajlatú országban szeretném folytatni az életemet?

Figyelt kérdés
ahol meg is lehet élni egy humán diplomával átlagszinten, viszonylag jó az egészségügy és átlagosan biztonságos

2015. máj. 29. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Az USA több állama, Európában Franciaország déli része, Olaszország (leginkább Róma), Horvátország (Zágrábtól délre), Ausztrália egyes részei (van, ahol nincs meleg az óceán miatt), nagyjából ennyi. Szerintem ezek a országok, ahol biztonság van, és meg lehet élni normálisan.
2015. máj. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy viszonylag jó egészségügy csak nyugati országban van. Ez tényleg kb. azokra az országokra korlátozza a lehetőségeidet, amiket felsorolt az első válaszoló. Meg persze Spanyolországban, Görögországban stb. sem esznek embert.


Részemről amúgy Thaiföldre, Vietnamba, Indiába vagy Iránba mennék, de engem sem az egészségügy, sem a biztonság nem hoz lázba különösebben.

2015. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon tetszenek a válaszok! Köszi! Várom a többi javaslatot is! :-)
2015. jún. 2. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ausztralia. magasan a legjobb. tudom mert itt elek.
2015. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dél-Korea ?
2015. jún. 28. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Szingapúr trópusi éghajlatú, kulturálisan nagyon izgalmas, kellemes, mégis civilizált ország, jól lehet keresni. Az egészségügy akkor jó, ha meg tudod fizetni, mert társadalombiztosítás az nincs. Igazi multikulturális élmény, mert a belvárosban nagyjából egyenlő arányban vannak kínaiak, malájok, indiaiak, arabok és európaiak és még jónéhány kisebbség thaiok, japánok, indonézek. Az egész városállamot tekintve kínai van legtöbb. A vallások még színesebbek, mert iszlám, buddhizmus, kínai taoizmus, szikhek, hinduk, zsidók, protestánsok, mormonok, katolikusok és még ezerféle templom van, sokféle kultusszal, szokással, ünneppel. A közbiztonság nagyon jó (utcai bűnözés alig van), de ennek megvan az ára is, mert totális az ellenőrzés és bekamerázás. A mindennapi életben korrupció sincs a szigorú ellenőrzések miatt, illetve a korrupciót is "államosították" lényegében. Ha nem zavar, hogy félig-meddig diktatúra van és az országot egy amolyan tekintélyelvű-antidemokratikus-illiberális családi vállalkozásban igazgatják, akkor csak ajánlani tudom.
2016. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ausztrália nagyon kellemes ország, de hogy hogy jutsz be oda humán diplomával, azt nem tudom.
2016. jan. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!