Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Európán kívül melyek a legjobb...

Európán kívül melyek a legjobb országok utazás (ár-érték) tekintetében, ha hosszabb időt töltenék ott? Indokot is kérnék, miért.

Figyelt kérdés

Fontosnak tartom:

- ne legyen túl drága az élet, a szállás

- viszonylag biztonságos legyen, közbiztonság szempontjából


Poénokat nem kérek!



2020. okt. 3. 20:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Teljesen hülye vagy, + nagyképű

és még átkozódsz is.

2020. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11-es, szerintem önmagad láttad meg a tükörben.


Pont olyan választ adtam, amilyet te nekem. Aztán még neked jár a szád.. Pont az ilyenekre nincs szükségem, mint te.

2020. okt. 9. 17:16
 13/17 anonim ***** válasza:

Erős kétségeim vannak afelől, hogy annyira tapasztalt lennél délkelet-ázsiai utazások terén, mint állítod. Elég sok időt töltöttem eddig Vietnámban, a kedvenc országom abból a 80+-ból, ahol eddig megfordultam és merem állítani, hogy az egyik legkevesebb alkudozást igénylő és legkevesebb frusztrációt okozó ázsiai országok egyike. Gyakorlatilag csak a jelentősen gazdagabbakban (Malajzia és attól felfele) meg Mianmarban van kevesebb macera, de a mianmariak külön faj szerintem, annyival kedvesebbek, mint bármelyik másik népség a Földön.


Erre a kérdésre amúgy valóban Délkelet-Ázsia a legjobb válasz, olcsó, izgalmas, biztonságos, pont annyi turistákra szakosodott infrastruktúra van, hogy ne kelljen sokat szívni. Mondanám Indiát, de ha már Vietnámban is soknak érezted, hogy néha alkudni kell, akkor ott megőrülnél. Amúgy komolyan nem tudom, hogy hol fizettél tízszeres árakat, én nagyon szeretek alkudozni, de a 150ft-os sörökből meg a 400ft-os taxiutakból még nekem sem volt pofám, pedig Hanoitól Phu Quocig bezárólag végigmásztam mindenen, inkluzíve ilyen egy vendégházas falvak és mindenhol csak kedves meg segítőkész emberekkel találkoztam, akik tök értékelték, hogy megtanultam cirka 8 mondatot vietnámiul.


Visszatérve a kérdésre, Ázsián kívül nagyjából két régióra szűkül a relatíve biztonságos és olcsó keresztmetszete: Kelet-Európa (ideértve a Balkánt is), illetve Dél-Amerika para nagyvárosokon kívüli részei (mínusz Chile, Francia Guyana, Brazília bizonyos részei, meg Patagónia úgy általában mert ezek drágák, Francia Guyana például simán drágább, mint mondjuk Németország). Bosznia, Ukrajna, Bulgária, Románia, Bolívia, Peru, Ecuador, Panama (bár ez kicsit drágább), Argentína olcsó részei, Kolumbia, estébé. A Karib-térségben már nagyon ügyesnek kell lenni, hogy olcsón megússza az ember, Mexikóban meg általában ami olcsó, az azért nem egy életbiztosítás.

2020. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Voltam Indiában kétszer, Vietnámban egyszer.. Kissé jól is laktam mind2-vel. A vietnámiak undorítóan pofátlanok és szemtelenek, részemről le is zártam ezt a népséget. Ha vki-nek megint csak ez az ország jutna eszébe ajánlgatni, az ne itt, nekem tegye meg. Köszönöm.
2020. okt. 10. 14:35
 15/17 anonim ***** válasza:
13.-s, annyival egeszitenelek ki (Vietnammal nem ertek egyett (1 honapot voltam tetotol talpig, es a Ha Giang resz kivetelevel az emberek okadekok, ettol meg az orszag eszakrol kb HoiAn-ig tok erdekes) hogy Chioe es Patagonia sem draga (utobbiboo az Argentin reszen voltam, El Chalten-El Calafate es sokkal erdekesebb mint a Chilei resz es meg oocso is, sot meg a Husvet szigetet sem mondanam draganak, nem Nyugat Europai arak vannak.
2020. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
@15 Hosszabb utazás esetén szerintem azok a helyek, ahol 60-70 dollár felett van a napi költség szállással, programokkal, utazással, az már bőven drága, Patagónia meg ilyen.
2020. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A szallasunk 25 usd volt, sajat furdo, reggeli, wi-fi stb. A kaja mint magyarorszag persze boltban veve. Osszesen kettonknek 40 usd volt per nap. Ez tavaly. Az eljutas meg majdnem filleres a Flybondi es Jetsmart jovoltabol.
2020. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!