Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üzleti útról ha hazajövök és...

Üzleti útról ha hazajövök és igazoltan üzleti úton voltam akkor tényleg nincs karantén, se teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kanári-szigetekre kell mennem jövő hónapban egy üzleti útra, olvastam a hivatalos szervek oldalán, hogy elvileg így nem kell karantén. Aki esetleg már utazott így szeptember eleje óta, vagy tudomása van a dolgokról az leírná, hogy igaz-e ez tényleg? Az is érdekelne, hogy teszt van-e ilyen esetben.

Köszönöm!


2020. okt. 21. 15:01
 1/10 subrette ***** válasza:
88%
Valóban, nincs karantén, ha hivatalos/üzleti úton voltál. Valami hivatalosnak látszó dokumentumot kell bemutatni a határon és beléphetsz karantén nélkül.
2020. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha egy nagy paksamétát mutogatsz riffian-magyar, spanyol-magyar, esetleg angol-magyar nyelven, és egészen szerződésnek néz ki, akkor lehet, nem kell karantén.
2020. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Ez mekkora f.aszság ha igaz.

Mert az üzleti úton nem kapsz el semmit, csak ha nyaralsz?

Szánalmas.

2020. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
26%
3-as hát nem tudtad,hogy üzleteléskor a korona nem támad,meg úgy egyáltalán az üzletembereket elkeruli.........érdekes nátha ez az biztos......
2020. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 subrette ***** válasza:
88%

#3-as: igazad van, de a 408/2020. (VIII. 30.) kormányrendelet így szól:

10/A. § * (1) Ha a Magyarországról történő kiutazás célja olyan üzleti vagy gazdasági célú tevékenység, amelynek tényét a magyar állampolgár Magyarországra történő visszautazásakor igazolja, a magyar állampolgár a kiutazást követően Magyarország területére korlátozás nélkül beléphet.

2020. okt. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
A kormány kiadta a vírusnak, hogy sem az üzletembereket, sem a focistákat, sem a szukolókat nem támadhatja meg.
2020. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
+ r
2020. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
valamelyikőtök élt már ezzel a lehetőséggel nem csak elméletben? elég volt a rendőség oldalárló letölthető minta-igazolás cégszerűen aláírva? milyen egyéb dokumentum kellett még?
2021. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én akartam, viszont ahova mentem volna, ott a gépeket minden héten előre törölték kb 1,5 hónappal, most meg márciusra lehetne foglalni és nagyon drága, mert jön a szezon, már ha jön. Ez ősszel még működött, ahogy hallottam, most már valószínűleg nem, vagy csak a szomszéd országoknál, mint pl Ausztria, hogy adnak 1 papírt és ha 1 nap alatt visszaérsz megúszod ezt a sok idiótaságot, bár lehet már ezt is eltörölték.
2021. jan. 22. 10:43
 10/10 anonim válasza:
Én Angliába mennék ki és jönnék vissza pár nap különbséggel, de akk gondolom nem fogadják már el onnan sem a fentit.
2021. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!