Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elmennél így nyaralni?

Elmennél így nyaralni?

Figyelt kérdés

Elég gyenge a fizetésem, pályakezdő tanár vagyok. Fizetek albérletet, számlákat, egész évben mindenen spórolók, még az étkezésen is.

Így most havi 20 ezret teszek félre, mert szeretnék nyaralni, kicsit többet látni a világból.

Nyárra meglesz kb. 250 ezer, de most elkezdtem sajnálni azt a pénzt. Hogy biztos el kéne-e költenem? Annyira sokat nélkülöztem, hogy félre tudjam tenni, most meg elszórnám egyben... De közben meg úgy szeretnék egyszer kimozdulni az országból.


27/N



ápr. 28. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Az nagyon fontos, hogy ne semmizd ki magad! Legyenek tartalékaid, mert szószerint BÁRMI közbejöhet. Ha még sosem jártál külföldön el lehet menni először valami olcsóbb helyre. Pl Pozsony, Zágráb, Krakkó, Kassa, Erdély.

Így is élményeket szerzel, és kikapcsolódsz, de nem fog elmenni az összes spórolt pénzed.

ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Ne koltsd el mindet és ne is nélkülözz ennyit. Havi 20e nagyon kevés megtakarítás, az kb arra elég, hogy ha hirtelen tappenzre kell menni vagy valami elromlik, akkor azt pótolja az ember. Az első jó ötleteket írt amugy
ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Keress egy pasit aki elvisz.
ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Szép kártyát nem kaptok a fizu mellé? Én azt teszem el egész évben, és így - igaz, csak belföldön - egy kvázi spórolásmentes nyaralásra futja anélkül, hogy a mindennapi megélhetést veszélyeztetné.

Nyilván vannak benne korlátok (nem jutok el ennyiből ötcsillagos szállodába), de egy olcsóbb szálláshely mellé beleférnek éttermezések, fürdők, mindenféle programok.

ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne költsd el csak a felét még mindig találni olcsóbb szállást és más nem önellátó lennél.Így megoldható
ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Menjél 3 napra, kettő ottalvással.
ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Borzasztó, hogy úgy kell kuporgatnunk diplomásként, mintha valami alja munkát végeznénk nulla tudással. Én a puncs.hu-t javaslom neked…
ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

4: tanároknak nincs semmilyen cafeteria. A sz@r fizu van és kész, oszd be.

Egy pályaelhagyó tanár, aki többek között azért hagyta el a pályát, mert imád utazni

ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi, de 27 évesen ideje lenne a saját életedről egyedül dönteni.

Sőt, elméletben tanár vagy, tehát értelmes és okos.


(A tanárok mindig sírnak, hogy jaj de kevés a fizu, de normálisan tanítani és fegyelmezni luxus nekik.)

ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Menj rövidebb időre, ahogy a 6. írja!

Mi (2 felnőtt+1 baba) tavaly szeptemberben repjeggyel és szállással bőven 200 alatt voltunk pl. Cipruson pár napot.

Nyilván neked a munka miatt az elő- és utószezon nem igazán jön szóba, de még ott is ki lehet fogni jó árú jegyet hétvégére is.

Ne nullázd le magad teljesen, de szerintem az utazás, kimozdulás mindig megtérül (nem anyagilag persze, de hosszú távon lehet még azt is le lehetne vezetni 🙂).

ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!