Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi az egykori pápai, „Kilián...

Mi az egykori pápai, „Kilián lakótelep" jelenlegi, hivatalos elnevezése?

Figyelt kérdés
Ugyanis a legtöbb cikk - általában a lakáshirdetések is - „az egykori Kilián lakótelep"-ként - említi, más, újabb változatokkal még nem találkoztam.

2020. okt. 27. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

a google nincs bevezetve hozzátok? :)))


Legelső találat!


[link]

2020. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De a google térkép is ismeri!


[link]

2020. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2020-10-27 17:22

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen ártatlan kérdés is a mérhetetlen és határtalan gonoszságot hozza ki egyesekből. A válaszom egyébként: Nincs!

2020. okt. 27. 21:42
 4/7 A kérdező kommentje:
2020-10-27 17:22/2 (Nem tudom, hogy a két hozzászóló ugyanaz a személy-e): Persze! Mint Kilián György lakótelepet, de ha már rengeteg helyen „volt", illetve „egykori" Kilián lakótelepre hivatkoznak, bizonyára már nem az a hivatalos elnevezése, hanem valami más!
2020. okt. 27. 21:47
 5/7 Gábor19... válasza:
100%

Pár éve pizzafutár voltam Pápán, most már utca nevek vannak. Vízmű utca, Wesselényi utca, Veszprémi út egy része.. Már nem úgy rendelik a kaját hogy Kilián lakótelep 6-os épület, hanem Vízmű utca 20, 10es csengő.

Azt nem tudom mért szüntették meg a Kilián nevet, de viszon még sokan még így nevezik.

2020. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gábor 19 ...:

Köszönöm az infot! Ha egy Pápát jól ismerő valaki mondja, biztosan nem téved.

Kilián György egyébként egy 1907-ben született kommunista ifjúmunkás volt, és a húszas évek legvégétől tevékenykedett, majd egy 1943-as, lengyelországi partizánharcban eltűnt.

2020. okt. 30. 12:05
 7/7 anonim válasza:
100%
Mindenki Kiliánnak hívja egyébként szerintem a mai napig.
2021. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!