Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lehet találni valami...

Hol lehet találni valami gyűjtést vagy adatbázist a legkedvezőbb időjárású és élhetőségű helyekről?

Figyelt kérdés

Értem kedvező alatt, hogy nincs olyan, hogy fűtésszezon, legalábbis nem számottevő, nem találnak be ragadozók meg ilyen-olyan állati mérgek, az emberek elvannak, normálisan kulturáltak, és mondjuk lakhatási és megélhetési lehetőségeket tekintve is lenne okod eljátszani a gondolattal, hogy alkalomadtán végleg át is helyeződsz inkább oda... :) Az se hátrány, ha van lehetőség letelepedni. Hadd ne mondjam: a politika nem meghatározó egyáltalán, "just works", semmi más dolga nincs szerintem a hétköznapokban. Tehát nem dobják az arcodba a napi ámokfutásukat meg a napi ellenségkép-update is jó lenne, ha kimaradna.


Netán séróból tudtok dobni párat, ami szerintetek ilyen "jobb se kell" kategória, esetleg általatok ismert leírások a szempontunkból érdekes dolgokat jól taglalva?



2020. nov. 25. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én Finnországban élek, ez teljesen megfelel a leírtaknak, nagyon nyugodt, bürokrácia szinte nem létezik, már minden olcsóbb szinte vagy max egy árban van mint Magyarországon, fizetések nagyon jók, kivéve, hogy hideg van. Szerintem tökéleteset nem fogsz találni. Vagy nyugodt életet akarsz és akkor Észak-Európa fele veszed az irányt, vagy szegényebb, de pörgősebb életet, tömérdek bürokráciával, ahol általában meleg van és akkor dél fele. Esetleg elhagyhatod Európát, de ott is hasonló a "szabály" + nem olyan egyszerű letelepedni. Én iszonyatosan fázós vagyok, sose hittem volna, hogy ide fogok költözni, mégis bejött. Nem családi házba kell menni, ahol fával kell fűteni (bár itt már a többség nem azzal fűt) és akkor a télnek kb. semmilyen hátrányát nem fogod érezni, itt a fűtés rettentően olcsó. Én a nyugalomra szavaztam. Neked is majd választanod kell, hogy ezek közül mi a legfontosabb számodra.
2020. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Új-Zéland ilyen csak nehéz letelepedni. Fűtésszezon inkább délen van jelentősen északon csak sokat esik. Nyugodtak kedvesek lazák politika nem nagyon számottevő ott. (mondjuk nem is történik semmi általában). Ausztráliával ellentétben nincs 5000 féle mérgező állat.

Vagy ha az nem olyan jó akkor Chile. Az nem olyan nagyon nagyon gazdag mint NZ de Dél-amerikában a legjobb, munka van, nem csődölnek be 10 évente mint Argentína. Hidegnek ott is csak délen van hideg.


Mondanám még Dél-afrikát csak ugye a közbiztonság....



Esetleg ha a pénzügyi szektorban érdekelt vagy ajánlhatom a karib szigetek közül a Brit területeknek mint Cayman-islands de ott meg munka van kevés. Iszont full trópusi laza hely politika kB nulla.

2020. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Egyébként ha keresnél egybegyűjtve akkor válogass

http://határátkelő com.


Itt a legtöbb országról olvashatsz.

2020. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] na csak sikerült
2020. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értettem, te egy adatbázis alapján kívánod eldönteni életed egyik fontos kérdését, nevezetesen hol élsz, milyen tengerpart ringatózzon az ablakod előtt, kit szeretsz, milyen kutyád legyen, és egyáltalán miféle nyelven beszélj majd?

Tényleg választ várok sos.

2020. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, most engedem meg magamnak, hogy ábrándozzak szebb helyekről, mert most derítettem ki, mi hajtana igazán. Eddig nemigen foglalkoztam világjárással, még nyaralni se érdekelt, hogy mekkora a távolság, és akkor meg már inkább a közelben letudtam a felfedezésvágyat. Aztán beleártottam magam elég sok önismereti dologba, és szépen kiderült, hogy komoly, szem elől nem tévesztős célként szóba jönne nálam, hogy élhető helyre kotródni. Egy jó távolról rázoomolgatós kezdetben reménykedem.


Elfelejtettem írni: angolul elvagyok, de nyilván nem elsődleges, hogy ne kelljen a vágyakozás közben megtanulni egy nyelvet, mintegy megerősítendő az egészet... :) Nyilván nem pár hónapra vagyunk a céltól, beleférhet.

2020. nov. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!