Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A koronavírus után az utazások...

A koronavírus után az utazások valóban sokkal drágábbak lehetnek,mint korábban voltak?

Figyelt kérdés
Egyre inkább luxus lesz elutazni?

#Covid és az utazássok
2020. dec. 8. 23:25
1 2
 1/13 L.. István ***** válasza:
78%
Lehet, hogy inkább olcsóbb, a turistákat visszacsalogatandó. Legalábbis remélem.
2020. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha már lehet utazni teljesen szabadon mindenki egyből fel akar pattanni egy repülőre, (számunkra) drasztikusan megnő a kereslet, ezáltal az egekbe szöknek a repjegy és szállás árak.

Én abban reménykedem, hogy a rettegők, még jó sokáig nem mernek elindulni.

2020. dec. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Sokféle elmélet lehetséges.

Elképzelhető, hogy addigra megszűnik sok szálláshely és légitársaság, ergo a megmaradtak szolgáltatásaira nagyobb lesz az igény, emelhetik az árakat.


Az idei nyáron például a Balaton környékén ez megfigyelhető volt: mivel sokan nem mertek külföldre utazni, iszonyúan felverték (egyes szálláshelyeken megduplázták) az árakat.

2020. dec. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

A kínálat leépül(t), a kereslet az egekben lesz, mire Magyarország is biztonságos országgá válik, a forint ki tudja, hogyan teljesít majd... Igen, 2021-ben magyaroknak drágább lesz utazni, mint korábban.


Ne feledjük ugyanis, hogy az oltásokba vetett bizalom a világon az egyik legalacsonyabb, így lassan halad majd az oltási program , emiatt Magyarorszag tovább lehet a veszélyes küldő orszagok listáin a különböző országokban. Emiatt hiába lesz itthon alapvetően igény hamar az utazások iránt, az adminisztratív akadályok, karantén, esetleg kötelező oltas, mint beutazasi kritérium, valójában késve engedi majd e keresletet érvényesülni. És addigra tele lesz minden megmaradt járat, szálláshely más, felelősségteljesebb kormánnyal működő országok utazóival.

2020. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem inkább olcsóbb lesz. Mert így próbálják majd a turisták számát Vissza növelni. Vagyis remélem.
2020. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
2-es vagyok. Sajnos szerintem nem nagyon kell majd csalogatni az embereket, megy majd mindenki tömegesen :( (én legalább tuti. Ha tavasszal újraindulnak a járatok, egyből megyek, aztán kiphenem itthon 10 nap alatt az út fáradalmait. :)
2020. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

Már több légitársaság is megszellőztette, hogy csak az oltást igazoló QR kóddal lehet majd utazni.

Elképzelhető, hogy ragaszkodni fognak majd ehhez más szolgáltatók, szálláshelyek, éttermek, sőt akár országok is.

2020. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
#7 hehehe a Qantas tömeges bojkottja ellenére is?
2020. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

A repülőgép, a hotelszoba és a kidaó apartman eléggé rugalmatlan jószág, mert ott van. Ha a gazdája nem szeretne veszíteni, megpróbálja hasznosítani.

Miért lenne drágább a vírus után bármi, mint eddig volt?

2020. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 D. Brasco ***** válasza:
71%

Nem is értem,hogy sokan miert gondoljak,hogy soha nem katott olcsóság fog ránk törni,mert hogy majd mindenki szarért-hugyért ad mindent,hogy legyen bevétele.....a szabad piac rohadtul nem igy müködik,es nem is lenne amugy ertelme.

Nem is kerdes hogy itt bizony drágulás lesz.....a kerdes csak annyi,hogy mennyivel.

2020. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!