Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mik az egyedül utazók szokásai?

Mik az egyedül utazók szokásai?

Figyelt kérdés
Van köztetek, aki egyedül utazgat külfödre turisztikai céllal? Milyen gyakran mentek, mennyi időre, merre jártatok, milyen típusú szálláshelyeket választotok? Egy-két tapasztalatot megköszönnék, ha megosztanátok.

2020. dec. 11. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Gyakran utazgattam egyedül, 3-4 napos hosszú hétvégékre, fapadossal. Jellemzően hostelben alszom, olcsóbb helyeken (Balkán) egyágyas szobában, és igyekszem azokat a hosteleket keresni, ahol sok progrmaot szerveznek: közös városnézés vagy ilyenek. A freetours utakra is el szoktam menni, néha pedig buszos idegenvezetésre is befizettem ha egy vidéki látnivaló érdekelt, mert kocsit nem bérelek.

Így keveset költök: éttermekbe egyedül nem igazán ül be az ember, de azért mindig kipróbálom a helyi kajákat kifőzdékben vagy büfékben, de semmi fancy. Két-három programot (nevezetesség) tervezek egy napra, a többiben sétálgatok, ha megtetszik egy piac bemegyek stb, fő hogy spontán legyél :-) Ja, és airbnb-n is kerestem már sokszor szállást helyieknél.

2020. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt idő amikor egyedül mentem nyaralni. Nyaraláskor én szeretem magam kényezetni, így igényes szállodába megyek ( nem 5 csillagos, de nagyon szép, Hostelbe, apartmanba sose mennék) Éttermekbe is szívesen megyek, és meglepő módon sok egyedül nyaraló megy. (sokszor itt ismerkedek meg szintén egymagában nyaralókkal) De nagyon szeretek kis kifőzdékben, utcai főzdében kostólni az ételeket. Thaiföldön állitom, hogy a kis kifőzdékben isteni finomak az ételek. Piacokat mindig felkeresem, imádok odajárni. Sokszor volt, hogy nőként béreltem egy kis robogót, és mentem amerre az orrom vitt. Így sok nem turisztikai helyre is eljutottam ami igazán gyönyörű volt. Én inkább várok, többet teszek félre, de ragaszkodom a kényelemhez, széphez, a pici luxushoz. Ezért nem olcsó a nyaralás,de erre meg is van a pénz. Ma már a férjemmel utazgatok, aki szintén igényli a kis luxust. Végül is a nyaralásunk egyik elve, hogy olyankor érezzük magunkat másként.
2020. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 1x-2x voltam úgy, hogy többen mentünk egy szálláshelyre, de aztán a program nem volt közös. A magam részéről nagyon élveztem, hogy senkihez sem kellett alkalmazkodnom.
2020. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pendémia előtt én is rendszeresen utazgattam egyedül főleg fapadossal.

Évente 6-8-10 alkalommal 2-3-4 napos utakra. Régebben próbáltam a szállást olcsón kihozni, de azért nem hostelben, hanem 2-3 csillagos szállodákban. Az utóbbi időben, hogy öregszem, illetve többet is keresek, már nem spórolok annyira a szálláson, persze az ár/érték arányra azért figyelek.

2020. dec. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Évi 2-3 alkalommal utazok abból egyedül egyszer szoktam általában egy nagyobb lélegzetvételű 1-3 hónapos utazást. Kinézek egy izgalmas régiót és ott utazgatok. A leggyakoribb uticél Dél-kelet Ázsia, Közép- és Dél-Amerika, meg Dél-Európa. A szállás meg ami éppen van. Hálózsákban a szabad ég alatt, függőágyban, sátorban, autóban, hostel, apartman, szálloda. Ami éppen a legpraktikusabb.
2020. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig egyedül utazom. Volt, hogy évente 2-3 alkalommal, volt, hogy csak 1-szer, ez igazból szabadidő függvénye. Minimum 10 napra- max. 2-3 hétre. Egyelőre csak Európán belül voltam, de ennek nem az az oka, hogy egyedül megyek, hanem azért, mert vannak helyek, ahova rendszeresen visszajárok, meg Európán belül is egy csomó hely van még, ahova szeretnék elmenni.

Én mindig Bed and breakfastet választok, olcsó szállásokat, de mindig egyágyas szobával. Én "menős" típus vagyok, járni szeretem a vidéket / várost, látni, fényképezni, ücsörögni egy tengerparton stb. Szóval többnyire egész nap jövök-megyek.

Sokszor ismerkedek meg más turistákkal, akár vendéglátókkal, néha más helyiekkel is, ezekből néha tartós barátság is kialakul, máskor meg csak egy-egy beszélgetés. Ahova már többször visszajárok, ott a régi barátaimat / ismerőseimet is meg szoktam látogatni.

Vidékre autóval megyek, városban a tömegközlekedésre hagyatkozom.

2020. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!