Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Idén úgy alakult hogy egyedül...

Leiyla kérdése:

Idén úgy alakult hogy egyedül kell nyaralni mennem.Mindenképp belföldre szeretnék a Balaton mellé.Még sosem csináltam ilyet.Van valami tippetek jótanácsotok hogyan szervezzem meg mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Kicsit tartok attól hogy hogy fogom magam ott érezni mit fogok ott csinálni efyedül.Csinált már valaki ilyet és hogy érezte magát?(29/nő)

2020. jún. 30. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Egész sokan járnak egyedül nyaralni. Amikor én voltam, akkor egyedül nyaraló lányokat szedtem fel egy balatoni diszkóban.
2020. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%
En tuti nem mennek egyedul nyaralni, inkabb megvarnam mig raer valaki. Mondjuk en nem tudok ismerkedni idegenekkel konnyen.
2020. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én már többször nyaraltam egyedül nőként. Élveztem. :) És kb. ugyanazt csináltam, mint amit csináltam volna akkor is, ha van velem valaki, talán csak kevesebbet strandoltam. De jöttem-mentem, kirándultam, várost néztem, napoztam, pihentem, jókat ettem. Mindezt a saját ritmusomban.

36/N

2020. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
70%
Bevallom őszintén több mint két évtizedes házassággal és öt fős családdal a titkos vágyam egy olyan nyaralás ahol teljesen egyedül vagyok és nem kell senkihez alkalmazkodni, senkinek megszervezni a napjait. Már egy csajos szépség ápolási- wellness hétvégét is nagyon tudnék élvezni 😊 Imádom a családom de néha még a wc-n ülve is "nevelek" szervezek a telefonomon.
2020. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szoktam egyedül járni a Balatonra én is. Nem jó érzés, hogy más a társával teszi, nekem meg nem jött össze, de mégis jó nyaralások ezek. Amire figyelni kell: vendégházat, apartmant nem érdemes foglalni, mert ha társaság, párok is foglalnak arra az időre, akkor simán törli a tulaj a visszaigazolt foglalásod. Hotelben is gúnyolódhatnak, határozott fellépés szükséges. A szállás netes értékelésénél érdemes megnézni, egyedül utazók mit írtak, mert sokszor a szoba másmilyen, mint a kétágyasok: koszosabb, tűzfalra néz, és persze kisebb. Előfordulhat, hogy elkérnék két fő szállásdíját, ilyenkor ki kell állni az embernek magáért.

A nyaralás maga nem igényel különösebb szervezést. Érdemes ránézni a neten, hol van a szállás közelében bolt, atm, patika, trafik. Nem érdemes sok cuccot vinni. Parton még sosem loptak meg, simán fürdök egyedül. Ha aggódsz, akkor a partra csak annyi pénzt vigyél, amennyit költenél. Kajálásnál nehézkes, hogy tömegben nincs az, hogy a másik ember foglalja a helyet, amíg sorban állsz, én sorbaállok, rendelek, elhozom a kaját, majd leülök szimpatikus emberek mellé, ha nincs hely. Mivel bekenni nem fog senki, nem napvédő krémet, hanem sprayt használok. Könyvet, rejtvényt érdemes vinni, vagy néha veszek újságot. Helyzetből adódóan sosincs rólam fotó, rendszerint nem is viszek telefont meg semmi kütyüt a partra, de igen jókat nyaraltam már az elmúlt években. Érdemes ránézni arra is, milyen programok lesznek akkor a településen, szoktak lenni kellemes koncertek vagy piac. A cipő legyen kényelmes, hogy ne fájjon a lábad, mikor felfedezed a környéket.

2020. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, és több dolgon csodálkozom azokból, amiket az 5. ír, mert nekem egészen mások a tapasztalataim.

"Hotelben is gúnyolódhatnak"

"Előfordulhat, hogy elkérnék két fő szállásdíját"

Velem ilyenek még sosem történtek, pedig az elmúlt 5 évben sokat utaztam egyedül kül- és belföldön is (és nem luxusszállodákban laktam). A szállások értékelését viszont tényleg érdemes végigolvasni.


"bekenni nem fog senki" és "Helyzetből adódóan sosincs rólam fotó" - lehet ám segítséget kérni másoktól! :) Ha tart az ember a félreértésektől, akkor nőktől és/vagy idősektől. A tavalyi nyaralásomon én simán kentem be a strandon nyugdíjas német bácsi hátát naptejjel, amikor megkért erre, semmi probléma nem volt. Fotót meg az emberek többsége szívesen csinál, főleg, ha felajánlod, hogy te is csinálsz róluk. :)

2020. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

5. vagyok. Szerencsére ezek nem gyakori tapasztalataim, de volt ilyen.


"Hotelben is gúnyolódhatnak" -

Recepción hallottam, hogy csevegtek "a 20-as szobába csak egy ember jön? az meg egyedül nyaral? de gáz". Illetve a tulaj: "most komolyan azt hiszed, hogy egy főre reggelit szolgálok föl?"

"Két főre foglalt? "Nem, egyre" - és húzza a száját.


"Előfordulhat, hogy elkérnék két fő szállásdíját" -

Ez egyszer történt meg, visszaigazolták a 10 ezret egy főre, és 20 ezret akartak kapni, mert "ez egy kétágyas szoba". Végül duzzogva letettek az ötletről. Aztán láttam az értékelésben, hogy egy héttel később ugyanígy járt valaki más is.


Nekem a legdurvább az volt, amikor a recepciós késő este percekig kopogott az ajtómon. Kinyitottam, és azt kérte, beszélgessek vele, mert unatkozik.


Ezek amúgy már megszűnt balatoni szállodák, a tapasztalataim pár éve voltak. Talán nem véletlen a megszűntük. Többségében jók a tapasztalataim.

2020. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!