Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Londonba szeretnék költözni...

Londonba szeretnék költözni szerintetek hogyan éri meg legjobban?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolás vagyok, egészségügyet tanulok. Mentőorvos szeretnék lenni ez 11 év egyetemmel jár. De már 23-24 éves koromban ki szeretnék költözni Londonban. Sajnos USA angol nyelvet tanulom és nem a brittet. Szerintetek így megéri? És az egészségügyben el tudok majd helyezkedni vagy inkább menjek valami egyszerűbb munkában?pl bolti eladó. Illetve egy bolti eladó mennyit keres Londonban?(magyar forintba is írjatok le legyszives)

2021. febr. 10. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Persze egészségügybe gondolkozz, az eddig is eléggé hiányszakma vol Londonban pláne most a járvány idején. De szerintem ha lecseng akkor is keresett lesz az egészségügyi dolgozó. Főleg ha idős vagy beteggondozást is bevállalsz. Mentőstisztként gondolom úgysem tudsz kezdeni friss bevandorlóként szóval ez jó kezdőlépés lehet.

De ha bolti eladó leszel se dől össze a világ az olyan 1300-1400 fontot keres havonta, dupla szobát bérelni olyan 400-600 fontért lehet külső kerületekben, úgyhogy így is lehet félretenni.


"Sajnos USA angol nyelvet tanulom és nem a brittet. Szerintetek így megéri?"

Persze hát az a pár tucat szó különbség a két angol között nem fog bekavarni. A legnagyobb különbség a kiejtés, de eleinte úgysem lesz brit akcentusod úgyhogy tökmindegy.

De ha bolti eladó szintű minimálbér körüli munkád lesz akkor nehezen fogsz kijutni Londonba de ha megfogadsz egy jó tanácsot ne is akarj idejönni egyszerűen nem éri meg. Én bolti eladónak inkább nyugat Európába mennék Hollandia, Belgium, Svédország sokkal jobban jársz és ott is elég az angol nyelvtudás. Ismerek többeket is akik csak angolul beszélnek ott.

2021. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz kommunikálni, ha tudsz kérdezni, és megfelelsz a pontrendszernek akkor teljesen mindegy, hogy brit vagy usa angolt tanulod.

Munkavállalási vízumra lesz szükséged, és ahogy írtam a pontrendszerben elért pontokat is el kell érned. Mentősként egynelőre nem fogsz tudni dolgozni, mert itt kint honosítanod kell majd a végzettségedet, és különbözeti vizsgát kell tenned. Sokan 1 évig önkéntesként dolgoznak kórházakban, majd utána lesz fix az állásuk. De ez nem jelenti azt, hogy nem fogsz tudni mentősként dolgozni, csak itt kint másképp működnek a dolgok. Érdemes nem csak Londonra koncentrálni, hanem más városokra is. Amit érdemes még tudni, hogy a mentőszolgálat nem az állan kezáben van, hanem több cég működtett mentőszolgálatot.Vagyis több helyre is tudsz jelentkezni.

Bolti eladóként is munkavállalási vízumra lesz szükséged. Bolti eladok minimálbért kapnak. Jelenleg 8.72 gbp/óra ha elmúltál 25 éves. De épp ma láttamamikor a lidlben voltam vásárolni, hogy eladókat keresnek óránként 9.50 gbp-ért. Ez reális.

Magyar forintban nem tudom, de gondolom megtudod nézni a neten, hogy mennyi a váltása most.

2021. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ne legyel teljesen hulye. Keress mas almot.
2021. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
miért nem jelentkezel ide egyetemre?
2021. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes életcél az, ahol a mentőorvos meg a bolti eladó egyenrangú opcióként van kezelve :D


Talán ne tervezd el 15 lépéssel előre az életed, végezd el a középsulit, sikerüljön az ÁOK felvételi és éld túl az első 2 évet. Utána majd látni fogod, hogy mi marad meg a mostani terveidből.

2021. febr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BeefEater ***** válasza:
100%

USA angollal nem lesz bajod, maximum lesz néhány vicces helyzet (gondolok itt pl a rubber, pants, cake eltérő jelentésére).

Nagyobb akadály lesz, hogy a magyar végzettségedet nem fogják egy az egyben elfogadni, különbözeti vizsgákat kell csinálnod majd. Ha megteheted inkább itt végezd el az orvosit. Viszont eü dolgozóból akkora hiány van, hogy a vízumkövetelményeket is enyhítik.


Én nem mondanám, hogy Londonban £1500 -ból olyan jól meg tudsz élni. Ha az eü a célod, akkor inkább dolgozz nővérként amíg tanulsz. Belőlük is hatalmas hiány van és sokszor a kórházak nagyon kedvezményes áron szállást is biztosítanak.

2021. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi dolgozóbol nagy hiány van úgyhogy az már jó pont.

Az hogy USA angol vagy Brit angol az nem izgat senkit lényeg hogy jól tudj beszélni mert arra kapod a pontot.

Bolti eladóként a minimálbérből Londonban éhenhalsz. Egyébként is alapból London nagyon drága, egészségügyi munka meg van mindenhol Angliában úgyhogy én a helyedben nem Londonba mennék hanem vidékre vagy valami észak-Angliai nagyvárosba.


És szerintem ne add fel az álmod, mert megvalósitható csak tenni kell érte. A gyakori válaszolói nagyon visszahúzóak, mint ahogy Magyarországon elég sokan.

2021. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Johetnek az ausztralok, japanok stb mostantol. Brexit az Brexit. Kelet-europaibol nem kernek. Szerzodessel melozni lehet, de nem lesz segely, gyerekcsinalas,letelepedes.Ez volt a referendum lenyege.
2021. febr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 aha gyerekcsinaló angolul nem kommunikáló indiaiak jöhetnek tonnaszamra mert per fő nem érdemes őket számolni.

Legalábbis ahol én lakom (Hounslow) minden ötödik ember nem indiai. Nyilván a magyarokat és a Kelet európai inváziót akartak megallitani

2021. febr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Próbáld meg mindenképp. Először az egészségügyet, aztán bármi mást. Ha másban helyezkedsz el part timeban, mellette akkor is tudod magad fejleszteni, suliba járni, bármit. Csak annyi a baj hogy London nagyon drága szóval lehet hogy célszerű lenne osztozni valakivel a szobán amit kiveszel.

A nyelv miatt meg ne aggódj, nem sokban különbözik az amerikai az angoltól. Az a lényeg hogy folyékonyan tudj kommunikálni, nem igazán nézik hogy milyen az akcentusod vagy hogy nyelvtanilag helyes e. Itt rengeteg mindenféle más nép van.

Legyen egy jó CV-d aztán hajrá ;)

2021. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!