Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az idegenvezetés kemény meló?

Az idegenvezetés kemény meló?

Figyelt kérdés
Csak metanul az ember jól 2-3 nyelvet, és sokat keres nem? Neki ez szinte nyaralás, amiért fizetnek is.
2010. aug. 21. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam idegenvezetni, és nem mondanám se nyaralásnak, se jól fizetett melónak. Nyelvtanítással, tolmácsolással sokkal jobban keresek, és kevésbé is fárasztóak. Idegenvezetést általában nem az ifjabb korosztály kér, akiknek minden úgy jó, ahogy van, hanem a problémásabb idősebbek.
2010. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a telepített idegenvezetésre gondolsz, az meg kifejezetten fárasztó. Heti 7 napot dolgozol, mert ugye a nyaralók nem húznak el hétvégére, hajnalban kelhetsz, és ha éjfélkor nagy nehezen sikerül bezuhannod az ágyadba, tutira jön egy telefon, hogy valakinek valami kínja van, azonnal rohanj megoldani.
2010. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Telepített? Amelyik kimegy pl spanyolba fél évre, és ott van?
2010. aug. 21. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az a telepített.
2010. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehéz meló, akármelyik tipusú idegenvezetőnek mész. Sok problémás utas van, betegek lehetnek, kirabolhatják őket, meg is halhat valaki...mindennel neked kell foglalkozni...és meg sem fizetik jól. Vagy vannak akik városokban idegenvezetnek, hóban, fagyban, esőben is...meg tűző napon...És ráadásul ugyanazt a szöveget kell elmondani mindig...nagyon monoton.
2010. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fárasztó munka mind a 2féle idegenvezető.

Én gondolkoztam rajta, hogy kipróbálom a telepített idegenvezetőskösdit, mert tapasztalatnak jó, de család mellett kb lehetetlen lenne hosszú távon.

Egyiptomban beszéltem az egyik telepített id.vezzel, aki 12éve van kint, és mondta h nagyon fárasztó (luxori kirándulás után haza ér 11re, éjfélre következő nap már akár indulhat is éjjel 1kor Kairóba)

A sokszáz km-es buszozgatás mellett az összes turista kínja gondja nála csapódik le...és akkor még nem történt semmi extra dolog.

Ez olyan dolog, h mi csak azt látjuk, h ő ott van az adott helyen egész évben, ahová mi csak 1hétre jutunk el, csak az a különbség, hogy ő ott dolgozik és nem a hasát sütteti.


Viszont szerintem egy megtisztelő, felelősségteljes feladat.

2010. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!