Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehet majd nyáron teszt vagy...

Lehet majd nyáron teszt vagy vakcina útlevél nélkül utazni külföldre?

Figyelt kérdés
Szerintetek van bármennyi esély arra hogy vissza áll az utazgatás a régi kerékvágásba és lehet “szabadon” utazni bármilyen teszt/vakcina u. nélkül?

2021. ápr. 17. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Lehet majd utazni szabadon
Nem lehet utazni teszt/v.u. nélkül
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Azt kellene végre megérteni, hogy a vakcináció előrehaladtával egyre fontosabb lesz kizárni annak lehetőségét, hogy egy-egy földrajzi területen belül ott addig meg nem jelent vírusmutációk jelenjenek meg, hiszen reális lehetőség van adott területeken belül a koronavírus terjedésének jelentős lassítására és ily módon új mutációk kialakulási esélyeinek is a csökkentésére. Ezért fontos, hogy miközben adott területi egységeken belül egyre szabadabban élhetünk , az ilyen egységek (praktikusan országok, tartományok ) között kontrollált utazásra , mozgásra lesz szükség a következő hónapokban , években. Úgy gondolom , épp eleget szenvedtünk a vírus miatt már, ezért a tesztelés egy vállalható és mindenki által elfogadható áldozat akkor, amikor utazunk.
2021. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Most már (pár napja), már a vakcinaútlevél birtokosának is kérdésessé vált, hogy lehet-e utazni teszt nélkül (jelenleg van-is rá *nemleges* válasz, inkább az lehet kérdéses, hogy a jövőben enyhülhet-e ez), nemhogy annak ne lenne kérdéses a külföldre jutás teszttől és karanténtól egyaránt mentes lehetősége, akinek nincs vakcinaútlevele...

Nulláról, ugyanaz, röviden: még vakcinaútlevélLEL is kétséges sajnabajna, nemhogy anélkül... -.-

2021. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

#1 *önmagában* a tartalommal egyetértek, virológiailag így van... vállalnám is a tesztelést cserébe a tengerért, HA legalább az ára lenne olcsó a tesztnek... Még egyszer, az ár nélküli résszel, önmagában a teszt szükségességével még egyetértek. Kizárólag azzal nem, hogy drága. És nem a ló túloldalán vagyok, nem is azt mondom, hogy akkor is ingyen legyen, ha te kéred „csak” utazáshoz (s ne csak akkor, ha beteg vagy és covidgyanú miatt a dokid tesztet is kér rád, na ekkor van neked ingyen, csak ekkor), de a 15e az sok, létezik olyan külföldi hely és olyan utazásmód, ahova+amivel a jegy/fő nincs annyi retúrba se, amíg a lehetséges legolcsóbb útiköltséget túllépi a tesztár, addig „drágább a leves mint a hús” árkategóriás a teszt, ha a teszt a leves és a hús most csak az útikts. legyen a nyaralás ‒teszt nélküli‒ összköltsége helyett.


Külön a Kérdésre egy másik* válasz:

Sok embertől hallottam már, hogy ők már 2020 őszén is (még tél se volt, már ősszel) azt mondták, hogy még 2021-ben sem érjük el a „nemzetközi szabadság” terén 2019-et. Nos, csak azóta már fél év eltelt, a korábbi mondásból és a 2021-es év előrehaladtából (önmagában az előbbiből is, de a kettő kombinációjából csak még jobban) arra következtetek, hogy 2021 nemcsak elúszik e szempontból (akár jobb lesz 2020 nyaránál az idei nyár, akár nem, a „szabadságszínvonal” a legjobb esetben is alulmarad 2019-nek a 100%-ához képest), hanem már annak örüljünk, ha 2022 elérné a 2019-es szintet lehetőségekben és szabadságban, pillanatnyilag még az is bizonytalan, nemhogy még az idén... (mert bármilyen is az időjárás, csak a naptárat nézve szinte mindjárt jön a nyár, szóval pozitív fejleményből rögtön is kéne sok is, és az eddigi idei járványhelyzet elég xarul áll, [egyedül a vakcinálódás az, ami halad, DE a vírusesetek száma még ma is magas])

(*17:20 is én voltam xD)

2021. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Soha nem lesz mar olyan szabadsqg mint 2019-ben volt, es ez azert mert az emberek idiotak es mindent hagynak.
2021. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Pont ma oltottak.

Így már nem kétséges, hogy be tudom idén pótolni az elmaradt útjaimat.

2021. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

17.36

"de a 15e az sok, létezik olyan külföldi hely és olyan utazásmód, ahova+amivel a jegy/fő nincs annyi retúrba se"


Nem látom az összefüggést.

Ha olcsó a repjegy akkor erre akarsz hivatkozni mindenhol?

Vicces vagy.

2021. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

(ismét #2-#3 vagyok)


#4 sztem az nem igaz, hogy soha_de_soha nem lesz a 2020-nál régebbi szint újra elérve, de az már sokunk szerint valóban lehet, hogy elég sokára lesz csak...


#6 fú, de vicces vagy te... én nem vicceltem

Repjegyet, pont azt, még én se vettem soha 15ezer alattit. De, pontosabban én úgy fogalmaztam, hogy utazási mód, a megfelelő mondatba ezt írtam s nem/nemcsak repjegyet! Mondjuk buszra/vonatra nemzetközi jegy. Szomszéd országnak is a hazánkhoz közelebbi felébe. Igen, ez a jegytípus is távolságarányos!

Nem én tehetek róla, hogy te hogyan értesz engem (félre), maradjunk ennyiben. Nem vicceltem. ÉS még egyszer, egyszerűbben, is leírhatom neked az összefüggést. Ha van olyan külföldi nyaralóhely, ahova az útiköltség 15ezernél kevesebb (sőt, nemcsak jegy lehet, úgy még több helyre eljutsz így, ha kocsival mész és ha valahova a benzinköltség <15e, sok ilyen hely van), akkor TéNyLeG úgy néz ki, hogy a pluszdolog a drágább mint az, amiRE kell. Szeretnél olyat, hogy a gomb/cipzár drágább annál, mint amennyire anélkül jönne ki a kabát? UGYE, hogy nem! És ezt Sem azért írtam (ahogy az eredetit sem), hogy hivatkozni lehessen az árra, hogy az önmagában az utam csak ennyibe van, Hanem Csak Összehasonlításból írtam, és ez a müdszer nagyon is azt hozza ki, hogy amennyiben relatíve nagyon közelre visz a külföldi utad, akkor ehhez nagy plusz Lehet (ha gazdag vagy, akkor neked nem, de KiNeK_Mi) a +15e, és ha mondjuk csak 5 lenne, na azt venném „szinte semennyi” kategóriának (szintén közeli úthoz viszonyítva, mert az megint más, ha valaki azért tartja kisujjból kirázhatónak a 15ezret, mert Mexikóig vagy a Maldívokig jutott el, na az amoda utazó persze, hogy az egész nyaralásának kevés %-ának fogja találni a 15ezres tesztárat is)

2021. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
#6 "gratulálok", hogy érdemit bezzeg nem adtál hozzá, hanem CSAK annyit és azért írtál, hogy beleköss #3-ba
2021. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

#8


Nem tűnt fel neked, hogy pont te vagy itt aki kötözködik!

No meg attól még nem lesz igazad, hogy minden második hozzászólás a tied.

2021. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9, te legutóbb TéNyLeG CSAK visszapofázni jöttél. És már #6 IS már TéNyLeG olyan volt, hogy már annak a kommentnek se volt semmi több tartalma a #3 leszólásánál.

Igen, én voltam #3 is, igen, újra én vagyok, DE hahó, a #3 volt legelőször, szóval sehogy sem lehet igazad abban, hogy én kötnék tebeléd, mert nem volt a #3-ban még olyan, hogy annál is előbbi válaszba kötöttem volna bele. HAHÓ(2), az eredeti írásom az CsAk_VéLeMéNy volt ám! TéNyLeG te kötöttél bele a #6-tal! Bárminek is vetted a #7-beli írásom, azt meg #6 okozta.

Azt te vagy, aki szerint nem lesz igazam, ettől még lehet 0-nál több látogató az oldalon, aki egyetért velem. Nem kell(ett volna) CSAK azért leugatnod, mert alapjáraton se értettél velem egyet. Ha csak nem foglalkoztál volna az eredeti véleményemmel, amivel nem értesz egyet, akkor semmi gondom nem lenne azzal, hogy nem értesz velem egyet. De te nem tudtad letojni azt, hogy ellenkezőt írtam a te gondolataiddal... Neked b@szta a csőrödet az, hogy mertem olyan véleménnyel lenni, amivel nem értesz egyet. Önmagában az nem lenne baj, hogy nem értesz velem egyet (HA letojtad volna a véleményemet válasz nélkül vagy *értelmes* válasszal), hiszen nem vagyunk egyformák, de neked bajod van az én hsz-emmel, pusztán annyiért, mert nem értünk egyet, marsz is engem. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy merted-e volna ugyanezeket élőszóban mondani, vagy csakis a motitor mögött van ekkora pofád mint a bécsikapu

2021. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!