Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nem szoktam külföldre utazni...

Nem szoktam külföldre utazni így sajnos nem vagyok tisztában az ilyen dolgokkal, de most van egy lehetőségem hogy 8 napra kimenjek Török országba! Ezért kérek itt segítséget! Hogy mi kell ha ki szeretnék utazni? Útlevél, vízum stb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
csak útlevél, és bankkártya
2012. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De vízum is kell, de azt a törökök a határon adják a belépéskor. Azért érdemes arról is olvasni a neten, hogyan kell, kell-e hozzá valami...


ùtlevél mindenképpen, és annak legyártatása is minimum 2-4 hét, föleg így szezonban lassabb.


Aztán más nem nagyon kell, de ha úgy kapod az utat idegentöl (pl nyered, vagy ilyesmi), hogy minden legyen benne. Pl repülöút+ szállás+ étkezés. Az étkezés sem mindegy milyen, pl all inclusive vagy minimum félpanzió, mert étkezés kerülhet annyiba mint egy egész nyaralás, és lehet elsöre jól hangzik aztán több kiadásod lesz mintha magad szerveznéd.

2012. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne feledkezz meg a biztosításról! Nem olyan drága, de ha nincs, és bármi bajod lesz kint, vagyonokba kerül a külföldi gyógykezelés!
2012. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vízumot a határon adják, nem kell hozzá semmi. Azon kívül útlevél, pénz/bankkártya, biztosítás, esetleg ha van kedved, írhatsz fel magadnak pár török kifejezést, amivel megnyered a helyiek szimpátiáját.
2012. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Útlevél legyen, költőpénz, vízumot kapsz a határon. Biztosítást tényleg intézd el az a pár ezer forint nem nagy összeg érte, és ha kint bármi baj lesz akkor se legyen probléma. Ezen ne múljon szerintem.
2012. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok jó tanácsot! Oda fogok figyelni mindenre!
2012. jún. 3. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:

én is voltam már a török riviérán gyönyörű hely imádom...

merhaba-szia

dur-stop :D

költőpénz,útlevél,vizum...csak palackozott vízet igyál!jól jön a normaflore is :)

2012. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!