Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Visszatérés Mo-ra lejárt...

Visszatérés Mo-ra lejárt védettségi igazolvánnyal?

Figyelt kérdés
Ki kell mennünk Romániába és a 12 éves lányom védettségi igazolványa már le fog járni mire haza tudunk jönni - mi ilyenkor a szabály? Karantén v. nem foglalkoznak vele?

2021. jún. 3. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Én a határon érdeklődnék. Amúgy hogy érted, hogy lejár? Be volt oltva 2x és letelt a 2. oltás szavatossági ideje?
2021. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván átesett a Covidon, ezért kapott védettségi igazolványt félévre. Szerintem 16 alatt nem foglalkoznak vele, de a helyedben felhívnám a Covid vonalat.
2021. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Felhívtam, azt tudtam meg, hogy 18 év alatt gyermek esetén (amennyiben a szüleivel utazik akiknek van védettségi igazolványa), akkor "védettnek tekintik" tehát nincs karantén, viszont a gyerek születési anyakönyvi kivonatát vinni kell, mert az illető szerint akivel beszéltem csak azzal tudjuk igazolni, hogy tényleg a mi gyerekünk. Erre se gondoltam volna...
2021. jún. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!