Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek egyedülálló...

Szerintetek egyedülálló nőként milyen fajta utazásra érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
Szervezett vagy saját szervezésű utazásra gondolok. A szervezett azért lenne jobb mert kényelmesebb, nekem nem kell sokat tenni érte. Ez azért is lenne jó, mert elég húzós évem volt, rengeteget dolgoztam és el vagyok fáradva, most nem szívesen bajlódnék a szervezéssel is. Bulizni nem igazán szeretnék, inkább pihenni viszont nincs, aki velem jöjjön. Pl. ilyen lenne egy buszos út valamilyen tengerparti helyre vagy belföldre. Viszont ide általában nem egyedül mennek az emberek hanem párban vagy csoportban, ezért kellemetlen lehet egyedül részt venni ezeken. Akik egyedül járnak általában a saját utat preferálják, mert nyilván kötetlenebb, nem kell alkalmazkodni. Szerintetek melyik lenne jobb ?

2021. jún. 18. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a magyar oktatási rendszer kudarca, hogy az életed alapvető kérdéseire nem tudsz válaszokat adni.

Pedig egyszerű dolgok ezek. És hogy értsd, a legkevésbé az számít, amin filozofálni kezdtél, szóval totálisan rossz úton jársz.


Ha utazni szeretnél, döntsd el, a hegyek érdekelnek vagy a legelők, a tengerpart vagy a sivatag. A nagyváros vagy a nyugalom, és indulj neki.


De ha még egy tanácsot adhatok, ne légy birka, és fizess be buszos útra, miközben 6-8000 Ft-ért szinte BÁRHOVA kapsz repülőjegyet.

Igen, kapsz.

Igen, egész nyárra.

2021. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
A buszos szervezett utakra főleg nyugdíjasok szoktak menni, van köztük egyedül utazó is. Áruk elég barátságos, azonben ezek nagyon kompromisszumosak, béne helyen van a szállás, igénytelen, prolilavór turistagettókba szervezik. A fakultatív programok ilyen fel- vagy túlkapott célpontokra történnek, sokszor nem éri meg az árukat. Viszont van kísérő/idgenvezető, akihez lehet fordulni, ha pl gond van, vagy nyelvi akadályok. Az egyedül utazás (hátizsákos utazás) elég népszerű kikapcsolódási forma tőlünk nyugatra jóval elterjedtebb, 20-30 évesek szoktak így utazgatni, hostelben aludni (vannak csak nőknek fentartott szobák is), Flixbusszal vagy valami fapados céggel lemenni a tengerhez a lehető legolcsóbb fizetős utazási forma, ott meg tudsz hozzád hasonló emberekkel is ismerkedni, pár szót váltani, ki honnan jött, hová utazik tovább stb, de ez sem kötelező természetesen, ha valaki ilyen introvertáltabb, az is természetes. De lehet persze magánszállást is bérelni saját szobával, de az ár-érték arányban a legjobbak már elkeltek. Szerintem lefoglalni szállást a bookingon, meg venni egy oda vissza busz/repülőjegyet, nem gondolnám fáradságos szervezésnek. Én utaztam már így sokat, meg idén is megyek egyedül Horvátországba többször is.
2021. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Tuti valamilyen szervezett körutazásra mennék,ahol sok a program.
2021. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Bármilyenre, attól függően, hogy téged mi érdekel. Sokszor utaztam már egyedül, legtöbbször saját szervezésben, de néha utazási irodával is. Utóbbi azért tud jó lenni, mert elviszik az embert olyan helyekre, amiket egyénileg nehézkesebb megközelíteni, ha nem bérelsz helyben autót (én nem szoktam). Persze cserébe alkalmazkodni kell a csoporthoz. De ha ennyire nem vagy rutinos utazó, akkor neked a szervezett, irodás út való, ahol mindent elintéznek helyetted,
2021. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
olyan helyre ahol nem erőszakolnak meg
2021. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon unalmas egyedül.

Vannak útitárs kereső csoportok, én inkább ott keresnék partnert.

2021. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Én csakis saját szervezésben utazom, általában kerülöm a túl népszerű helyeket. Természetközeli, kicsit eldugottabb helyeket keresek, Airbnbn bérlek valami kuckót. Körütazásokhoz autót bérlek, de ha csak 1-1 várost nézek meg akkor inkább tömegközlekedek. Viszem magammal az ekönyv olvasóm, ha unatkoznék, de általában kitöltöm a napokat túrázással, felfedezéssel, este pedig keresek valamilyen hangulatos helyi éttermet és végigkóstolom a fél menüt. Ha társaságra vágynék vagy jól jönne egy helyi idegenvezető, akkor Couchsurfingen hozok össze találkát szimpatikus helyiekkel, ha beszéltek közös nyelven (általában az angol be szokott jönni) akkor tök jó buli, bár én nagyon szeretek egyedül is lenni, egyáltalán nem vesz el az élményből. A szervezett utak általában sokkal kötöttebbek, nem nekem valók, de ha ez nem zavar téged és jól alkalmazkodsz akkor megpróbálhatsz kezdésnek egy rövidebbet, hátha bejön az élmény.
2021. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem sokat utaztam egyedül, de az szuper volt, nem kellett senkihez alkalmazkodni, sokkal több mindent meg lehet nézni. Biztos nem mennék szervezett útra, pláne Európán belül. Azon kívül bizonyos esetekben meggondolandó.
2021. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BeefEater ***** válasza:
83%

Egyedülállóként ugyan oda menj mint nem egyedülállóként.

Én ha fáradt vagyok egyéniben utaznék. Úgy szoktam, hogy kiválasztok egy helyet ami nekem megfelel (én erre az olyan helyeket szeretem, ahol tengerpart és valami dombok is vannak elég közel), lefoglalom a hotelt, elintézem az odautat és kész. Minden este leülök a hotel bárjában egy sörre és közben kitalálom, hogy mit fogok csinálni másnap. Így ha valami tetszett akkor tudok több időt szánni rá és ha az időjárás nem megfelelő túrázáshoz akkor aznap lehet múzeumba menni, stb.

Indulás előtt kb együmásfél órát szoktam "szervezéssel" eltölteni és nekem ez a legpihentetőbb.

2021. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!