Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Maneko kérdése:

Melyik országba érdemes kiutazni végleg? Részletek lejjebb.

Figyelt kérdés

Egy ideje egyre jobban aggasztanak a hírek, és egyre jobban gyűlölöm Magyarországot is, több okból, a felsorolásukhoz egy nap is kevés volna. Kiutazáson gondolkodom, még akkor is, ha tudom, hogy sosem lesz igazán otthonom, vagy nem fognak befogadni, mert ugye, "migráns" leszek. "Se kutyám, se macskám", szóval nincs párom, se gyerekem, se hitelem, se lakásom, autóm, bármim. Harmincas éveimben járok. Az angol is megy, igyekszem egy másik nyelvet is magamra szedni, bár arra nem számítok, hogy sokat nyomnak a latba, mert mégiscsak magyar bevándorló leszek, nem több. Eddig raktárakban dolgoztam, komissiós-adminisztratív területeken, gépeket is tudom kezelni, nem is akarnék többet vagy jobbat kezdetnek.

Nem férhet hozzá kétség, hogy keresve sem találhattam volna rosszabb időpontot, viszont ez a vírus sosem fog eltűnni, és ha erre várok, egész életemben egy helyben toporoghatok. Mely országokban érdemes próbát tennem, hogyan lehet ennek nekilátni egyáltalán? Mire kell ügyelni, hogy ne verjenek át? Oh, és nőnemű vagyok, csak hogy tényleg ne legyen olyan egyszerű...


Gondolom, beüthetném mindezt valamelyik keresőprogramba, de a száraz információk és reklámszöveg nem rejtenek tapasztalatot, nekem pedig épp arra lenne szükségem.


U.i.: Bocsánat, ha nem sikerült eltalálnom a kategóriát, vagy ha már feltették ezt a kérdést egyszer vagy többször valahol... először keresni próbáltam hasonlót, de nem találtam. Szóval jöhetnek a linkek is a korábbi kérdésekhez :)



2021. okt. 29. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Abba az országba érdemes menni amelyik nyelvét tudod.

Előbb így kell leszűkíteni a kört. Gondolom azért van a listádon felsorolt országok nevei ahová szívesen kimennél. Utána már könnyebb ha megvan az ország neve, mert utána tudsz olvasni mik az elvárások.

Csak egy kis megjegyzés.

Ne hidd, hogy a világon máshol nincsennek ugyanolyan helyzetek mint otthon. Én Angliában élek, és hidd el itt is ugyanazok a gondok vannak mint otthon ami zavar téged (covid, óó a sok idétlenkedés amit itt művelnek a politikusok), egészségügy ( borzalmasabb mint otthon) korrupció. (titkot sem csinálnak belőle)

Egy ami fontos: a nyelvtudás. sok sikert

( mi 18 év angliai élet után most tervezünk végleg hazamenni)

45/N

2021. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Még jöhetnek, mert fogalmam sincs, lépésről-lépésre hogy működik. :)

Bevallom, Angliába nem mentem volna. Amerika inkább. Vagy Európán belül Svájc, Hollandia, Norvégia, Finnország - utóbbiakhoz tanulnom kell a nyelvet, de a kiköltözésem amúgy se holnap lenne, van időm. Remélem.

És nem csak a Covid-egészségügy-korrupció "szentháromsága" miatt menekülnék hanyatt-homlok. Lehetne még bővíteni azt a listát. Sajnos.

2021. okt. 29. 19:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy vágj neki ennek az egésznek hogy te végleg akarsz kiköltözni. Azt sem tudod még hogy megtalálod-e a számításaidat külföldön. Lehet hogy a kinti élet során döbbennél rá bizonyos dolgok fontosságára amiket csak otthon kaphatsz meg. A honvágy elég kemény tud lenni,ezt is meg kell tapasztalnod ahhoz hogy reálisan lásd a kinti élet valóságát. Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak, csupán rá szeretnék világítani arra hogy árnyaltabb a kép annál mint amit sokan elképzelnek a kiköltözéssel kapcsolatban. Én 6 éve dolgozom a németeknél. A cégnél a fizikai munkások kb. 10 százaléka aki valóban német. A többi az török, lengyel, magyar, ukrán, orosz, görög, horvát,román, de van amerikai kolléga is. Az angol nyelvet itt el kell felejteni,azzal itt semmire nem megy az ember sajnos. A többség viszonylag jól beszél németül, de az állomány kb. harmada csak makog nagyjából(velem együtt), mégis elboldogul. Ami a melóhoz kell(többszáz alkatrész, stb. nevei) azt száz százalékig tudom, megértem a feladatokat, meg tudok oldani problémákat, de mindennapi dolgokról csevegni nem tudok. Ennek ellenére a covid alatt előbb rúgtak ki németeket mint engem, ezt a munkához való motivált, maximalista, teljesítményorientált hozzáállásomnak köszönhetem. Az elmúlt évtized erős gazdasági növekedése olyan munkaerőhiányt szült hogy nagyjából minden analfabétát felvettek gyári munkákra. A lehetőséget a cégek megadták aztán volt aki tudott élni ezzel, volt aki nem. Ez volt tavaly márciusig,aztán beütött a szar ami azóta is tart, sőt lehet hogy most jön csak a java. Olvasgassál gazdasági híreket, az európai autóipar nagyon nagy bajban van. Ha az bedől akkor minden dől vele együtt, a következmények beláthatatlanok. Én azt mondom hogy most ne ugrálj, ha van bármilyen munkahelyed akkor becsüld meg és spórolj amennyit csak tudsz. Közben próbáld letenni az alapokat a kiköltözésre, mert az tuti hogy ha beüt az igazi válság abból a nyugat jóval hamarabb ki fog jönni mint Magyarország, ahol ez minimum 5 év mélytorkos szopás lesz. Ezt mondom most én, aztán meglátjuk. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, nekem anyagilag nagyon bejött a buli eddig, a továbbiak meg majd idővel kiderülnek.
2021. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Jól írják előttem. Soha nem szabad úgy külföldre menni, hogy mindent elégetsz magad mögött. Én Hollandiában élek, és bár csak 3 éve, de egyre erősebb a vágy, hogy hazamenjek. Hiába beszélem a nyelvüket, hiába dolgozom kétszer annyit, hogy bizonyítsam, jó munkaerő vagyok, mégis lenéznek. Nagyon sokszor ha észreveszek egy hibát, mondom mi lenne a jó megoldás, meg sem hallják. Mintha ott sem lennék. 2 perccel később egy holland ugyanazt a megoldás mondja amit én mondtam, és vállon veregetik, megdicsérik. Hiába tartom patyolat tisztán a lakást amit bérelek, mégis ellenőrzéskor úgy nézik a lakást mintha egy mocskos bűntanya lenne. Nagyon nehéz egy idegen országban. Ha külföldre akarsz menni, indulj úgy, hogy csak pár évre..Később ahogy alakul, de ne zárd le a hazautat.
2021. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én kijöttem Luxemburgba 9 éve és jól érzem ottmagam. Eszembe nem jutna a magyar posványba visszamenni. Szóval hajrá. Csak találni kell egy olyan helyet amit otthonodnak érzel. Én pl amikor kijöttem egyből az az érzés fogott el, hogy idetartozok.
2021. okt. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4!


Ritka érdekes helyen lehetsz, mert én épp nem ezt tapasztalom. Idegenként akkor kezelnek, ha nem beszéled a nyelvet és nem is igyekszel megtanulni. A bérlakásoknál mindenkit ugyanígy ellenőriznek, meg van a lista, hogy minek milyen állapotban kell lennie. A 92 éves özvegyasszony halála után is olyan állapotban kell átadni a bérlakást a szolgáltatónak az 50 év bérlet után, mint amilyen állapotban anno átvették. Ezt nem kell magadra venni.

2021. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy Anglia olyan korrupt lenne, mint Magyarország egész egyszerűen hazugság. Biztos vannak szörnyű sztorik az ottani egészségügyről, de az nem jelenti azt, hogy ne lenne sokkal jobb, mint a magyar.


Magyarország borzasztó hely. Szerintem az európai országok többségében jobb élni, de kérdés mi a fontos. A pénz? Akkor Svájc, Norvégia, Svédország ilyenek. Szerintem az emberek fontosabbak, meg az időjárás is. Nekem az is szempont, hogy ne legyek túl messze a családtól, haveroktól.


Oda egyszerűbb, ahol vannak kapcsolataid. Aztán a második legfontosabb szempont a nyelv. London tárt karokkal várja még az ilyen bevándorlókat, akárki, akármit mond. Hollandiába is munkaerőhiány van, és nagyon sok helyen elég az angol. Viszonylag tipikus helyek még Bécs, Berlin.


Sokkal nehezebb és érdekesebb, ha nem a kijár úton haladsz, de végül lehet boldogabb leszel... Szlovénia közel van, nagyon jó adatokkal rendelkező ország, kedves emberekkel. Románia, Szlovákia most húzott el Magyarország mellett, 10 év múlva sokkal jobb hely lesz, és találhatsz olyan munkahelyet, ahol elég a magyar nyelv. Horvátországban jó az időjárás délen, legtöbb adata jobb, mint Magyarországé, EU-s és nem sokára bevezetik az eurót. EU-n belül munka nélkül is addig vagy az országba ameddig akarsz, a ledolgozott éveid összeadódnak, EU-n kívül minden kicsit bonyolultabb.


A nyelvet a helyiektől, tévéből tanuld, ne könyvekből! És minden nap tanuld!


Ez a migránsozás, amit te is nyomsz, kortünet, mint a 20. század elején a zsidózás, de sehol sem olyan erős, mint Magyarországon. (Ezen mindig sokat röhögök: azon a helyen utálják legjobban a bevándorlókat, ahova senki nem akar jönni.) Londonban már 20 éve is kisebbségben voltak az angolok, ott ugyanolyan leszel, mint a többiek. Horvátországban, Szlovákiában sem hiszem, hogy utálnának magyarként.

2021. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Az egyes válaszoló vagy nem normális, vagy 18 év UK miatt egyszerűen fogalma sincs mi van Magyarországon. Úgy tűnik az egyik országot a kettő közül nem ismeri. Vagy a UK-ben élt teljesen zárványként, és csak magyar híreket olvasott, vagy elfelejtette, milyen Magyarország.


Nincs olyan ország, ahol ne lenne korrupció, ne lennének fasiszták, és ne szidnák az egészségügyet, politikusokat. De sajnos vannak listák egy főre jutó GDP-ről, PISA felmérések készülnek az oktatásról, és komoly szervezetek évtizedek óta készítenek statisztikákat a jogállamról, szabadságról.


Ezt a térképet egyszerű felfogni. (Ha nem úgy jönne be, bal oldalt lent a "global freedom"-ra kell kattintani, hogy minden országról legyen adat):


[link]


United Kingdom: 93/100

Hungary: 69/100

Romania: 83/100

Slovakia: 90/100

Albania: 66/100

Slovenia: 95/100


15 évvel ezelőtt Magyarország még Szlovénia szintjén állt ezen a listán, ma Albánia mellett van. A "szabadságszerető nép" ugye...

2021. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

8-nak.

Pontosan tudom mi a helyzet magyarországon. Évente 2x minimum hazamegyünk nyaralni, de van amikor többször is. Van otthon 2 lakásom, van megtakarításom is. Útóbbi időben nem azt látom otthon, hogy nagyon pocsék lenne az élet. Rengeteg autó, km-es sorok az utakon. Full teltházas szállodák, Balaton tele volt emberekkel. Mindenki építkezik, felújít. Az éttermek mindig tele vannak, plázák tele vannak. Nem élek zárványként (jelentsen bármit is neked) Férjem vasútnál dolgozik középosztályvezetőként), jó magam egy laborban dolgozom, szóval egyikünk sem makogja az angolt. De azért mert szerinted nem normális aki hazamegy, az a te véleméényed amit bevallok, nagyon nem érdekel. Nekünk elég volt a 18 év külföldön eltöltök évek. Nekünk van miért hazamenni. Aki nem elveszett, aki tanult, aki akar az tud otthon is jól dolgozni és élni.

Csak megsúgom neked. 2 angol barátunk közül az egyik angol házaspár tavaly Magyarországra költöztek, és azóta is ott élnek. Imádják. Meglepődnél hány angol van akik szerint az országuk egy pöcegödör, és lépnek le más országokba. (spanyol, Francia, Olaszországba költöznek)

2021. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Aztakutyaúristenit, egy napra nem nézek ide, és gyűlnek az infók :D

Köszönöm a rengeteg választ, különösen a hetes számúét - jól összeszedte, amire kíváncsi voltam. Nekem a "sokkal nehezebb és érdekesebb" út marad, mivel nincsenek kapcsolataim. Ezért is tartok kicsit tőle, hogy teljesen egyedül nekivágjak, de másképp nem haladok egyről a kettőre.

Romániába nem mennék. Van kolléga, aki onnan jött, és nem nagyon javasolta - állítólag nem vagyunk a szívük csücske, de cáfoljátok meg, ha tévednék. Szlovákiát, Horvátországot és Szlovéniát viszont felírtam, megjegyeztem :)

Csak egy megjegyzés az utolsó válaszhoz: gondolom, ha van miért hazajönni, mert van egy (kettő?) jó munkahely és/vagy saját otthon, egész más. Így nem hülyeség engedni a honvágynak. Szóval üdv majd itthon :) Én viszont innen, erről a végről csak azt a tömeget látom, akiknek a megemelt minimálbére pont arra lesz elég, hogy fizessen számlát, hitelt (akármilyen van épp), benzint, ha van albérlet, akkor azt, és talán még enni is tud. És akkor még nem említettem a gyermekes családok kiadásait, de az már mindenkinél egyéni állapot. Ezért is jó ötlet kimenni. Ott még tudok jövőt is tervezni, nem csak tengeni hónapról hónapra :/

2021. nov. 1. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!