Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes kitelepülnöm?...

Hova érdemes kitelepülnöm? (Részletesen magamról lent)

Figyelt kérdés
Programozóként végeztem az Eltén. Itthoni munka tapasztalatom nincs, ugyanis itthon aprópénzért nem indultam neki dolgozni, külföldön szeretnék elkezdeni, tehát egyből ki szeretnék költözni hátrahagyni az itteni életem. Az általam preferált nyelv az angol, de németül is tudok beszélni középfokon. 24/f
2016. júl. 30. 18:39
 1/9 A kérdező kommentje:
A szüleimet is szeretném kivinni (nekik nem szeretnék vízumot, őket én tartanám el, illetve korukból adódóan egyes országokban pl.:Ausztrália nem is kapnának vízumot)
2016. júl. 30. 18:41
 2/9 anonim ***** válasza:

"Az általam preferált nyelv az angol"

Ez mégis mit jelent, milyen szintet?

2016. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
felső fok IELTS
2016. júl. 30. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj Líbiába.
2016. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem szeretnél a szüleidnek vízumot? Miért jó az neked, ha illegálisan tartózkodnak az országban?
2016. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék, de ők idősek, ezért ilyen helyeken mint ausztrália ahol 50 alatt adják a vízumot nem kapnának.
2016. júl. 31. 12:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, nem igazán lehet tanácsot adni Neked, mert


- "Részletesen magamról lent" - ehhez képest szinte semmit nem árultál el magadról. Az is csak a kérdésemre derült ki (2-es), hogy angolból felsőfokúd van.


- az írásod alapján nem nagyon mer tanácsot adni az ember, mert Magyarországon az IT szektorban keresnek az emberek a legjobban - de Te "aprópénzért" nem dolgozol. Mennyi az az apró? Egy jobb programozó megkeres 4-500 ezret, vagy még többet is - ez lenne az aprópénz?

- nem lehet tudni, hogy van-e bármiféle gyakorlatod (igen tudom, munkatapasztalatod nincs) vagy elvégezted az egyetemet, de még nem dolgoztál komolyabb munkát?

- olyan dolgokat is meg akarsz tenni, ami illegális (ilyet ugye normális ember nem tanácsol)

- aztán nem derül ki, van-e félretett pénzed a kinti élet kezdéséhez? (albérlethez min. 2 havi kaució is kell a legtöbb helyen)

- végül (lehet, még valamit kifelejtettem) a szüleiddel megbeszélted, hogy kiköltöznének? Belemennek? Vagy csak Te ezt eldöntötted?


Ja igen: és azért szerintem az sem mindegy, milyen típusú az ember: lehet, Neked Norvégia nagyon bejönne - én meg megpusztulnék ott, mert nem szeretem a hideget.

Szóval ezért nem érkezett még normális válasz :-)

2016. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kibővítem egy kicsit. 400-500 ezer forint nem rossz, de itthon látom milyen körülmények vannak, és láttam más körülményeket, és a különbség elképesztő. Illetve kint a hitelek olyan kedvezőek pl veszek egy kocsit akkor nem úgy mint a jó magyar deviza hogy mire lejárna azon kapom magam hogy 1 milliót fizetek csak egy hónapban, hanem ott fix időre fix összeg, legalábbis ezt hallom mindenkitől. A melegebb, illetve közepes éghajlatú tájakat szeretem inkább. A pénz nem gond, Magyarországon eladunk mindent, és így az lesz bőven. A szüleim is beleegyeztek.
2016. júl. 31. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha angolul beszélsz felsőfokon, akkor miért nem próbálod meg a külföldi álláshirdetéseket böngészni? Ma már sok olyan állás van, ahol első-második kör skype vagy telefonos interjú.

Akkor legalább azt is megtudhatnád, mennyire keresett a pályakezdő programozó.

Csak egyéni véleményem, hogy nem égetném fel magam mögött teljesen a hidat - mindenképp vennék valami kis vityillót, hogy legyen hova visszajönni, ha nem jön be a külföldi élet.

Különösképp nem vinném ki az idős szüleimet - először csak én mennék.

Ha már mindenképp "ugrani" akarsz ( a semmibe :D ), akkor Németország, Belgium, Svájc esetleg Anglia az én javaslatom.

2016. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!