Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikortól számít szerinted...

Mikortól számít szerinted világutazónak valaki?

Figyelt kérdés
Hány országban járt már? Hány földrészen? Nálad kb hol a határ? Nagyságrendileg.

2021. nov. 28. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nincs olyan hogy vilagutazo. Melyik lenne vilagutazo? Ha valaki jart pl 20;orszagbannde mindegyikben 3-4 vagy tobb hetet toltott vagy az aki jart pp 98 orszagban de 1-2 napokat toltott ott?
2021. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Aki egy évben 4x is el tud utazni 2-3 hétre.
2021. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ha már a Földön kívül is tartózkodott.
2021. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

"Aki egy évben 4x is el tud utazni..."


Nem tetted túl magasra a lécet.

2021. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Én nem veszem ezt szigorúan. Ha valaki állandóan visszamond programötleteket, mert elutazik, az nálam világutazó :)
2021. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem erdekel. De nekem az utazo, aki nem turista resorton logatja a labat, hanem helyi eteleket eszik, igazi otteloket es tajakat lat. Akar Europaban.
2021. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Engem gyakran neveztek már világutazónak, a baráti köreimben is vannak ehhez köthető beceneveim, szóval bennem ez egy meghatározó elem.


Évente több hónapot töltök külföldön utazások miatt, és ilyenkor általában az adott ország felfedezésével töltöm az időmet, vagyis rosszul vagyok az olyan utazóktól, akik fizetnek valami drága luxusszállodáért, ahol aztán a medencében süttetik magukat egy hétig. Elég sok országban jártam már, de közel sem az összesben.


Szerintem ez is viszonyítás kérdése.

2021. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

#1, egy egészséges balanszt kell a kettő közt találni, de 20, feltehetően konvencionális, európai vagy hasonló ország mélyebb megismerésétől se lesz még senki világutazó szerintem.


Ha valaki 98 országba eljut, az már komoly elszántságot és tervezést igényel. Nekem se szimpatikusak a kis listájukat pipázgató youtuberek, akik erre hajtanak, de országonként 2 nap alatt is belekóstolnak olyan drasztikusan eltérő kultúrákba, amibe a 20 országos "mélyebb" utazó nagy eséllyel nem. Meg ott már el lehet kezdeni kekeckedni, hogy hol számít 3-4 hét komoly időnek. Magyarországon minden említésre méltó helyet meg lehet nézni annyi idő alatt, az USA-ban maximum egy országrészt az ötből.


Ha egy számot kell mondani a kérdezőnek, én valahol 60-70 környékétől gondolkodnék el erről. Nagyjából onnantól elképzelhetetlen, hogy valaki ne csak a "szokásos" fejlett világbeli és egyéb tömegturizmusra bejáratott országokba jusson el, hanem tudatosan figyeljen arra, hogy Moldova és Tádzsikisztán is a célpontok közt legyen.

2021. nov. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Számomra az a világutazó, akiről tudom, hogy mondjuk 2-3 havonta megy valahová mondjuk 1-2 hétre és leginkább mindig új uticélt választ,ahol még nem járt.
2021. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!