Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha rokonhoz/barathoz megyek...

Ha rokonhoz/barathoz megyek kulfoldre, az "turisztikai celu utazas"nak szamit?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen tekintetben és főleg melyik országban?
2020. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ausztriába és össze vissza lehet mindent olvasni és már nem tudom melyik érvényes és melyik nem.
2020. dec. 5. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen igen, mert NEM üzleti/munkával kapcsolatos, azaz NEM szükséges.
2020. dec. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hataron visszaforditabanak?
2020. dec. 6. 09:36
 5/11 A kérdező kommentje:
*n
2020. dec. 6. 09:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fordítanak vissza, bárhová ki lehet menni - elvileg - csak lehet, hogy az adott országban épp kijárási tilalom/korlátozás van, hazaérkezvén pedig garantált a 10 nap karantén. És jönnek is ellenőrizni.


"Ausztriában November 17-től egész napos kijárási korlátozás van érvényben.

A nyilvános helyeken kötelező az egy méter távolságtartás, a beltéri területeken pedig a száj- és orrvédő maszk viselése kötelező.


Kereskedelem: Az üzletek bezárnak, kivéve azok az üzletek és kereskedelmi egységek, melyek a napi szükségletek fedezését biztosítják (élelmiszerüzletek, drogériák, gyógyszertárak, gyógyászati segéeszköz-boltok, a mezőgazdasági és állati takarmány-kereskedelem, a benzinkutak, a bankok, postahivatalok, a dohányboltok, a hulladékkezelő cégek, valamint a kerékpár- és gépjármű-műhelyek). A nyitva tartás reggel 6-tól este 7-ig engedélyezett. "


Szóval kimenni kimehetsz, csak épp nem mehetsz jóformán sehová - itthon meg 10 karantén vár. Nem tudtok moziba menni, szórakozni, stb - sokkal szigorúbb korlátozások vannak, mint nálunk.

2020. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"össze-vissza lehet olvasni" helyett olvasd a konzuliszolgálat oldalát:

[link]


Járatritkítások is előfordulhatnak, ha vonattal vagy busszal mennél.

2020. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Irtan a nagykovetsegnek, meg valaszt nem kaptam. Az egesz napos kijarasi holnaptol megszunik
2020. dec. 6. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:

"8 A kérdező kommentje:

Irtan a nagykovetsegnek, meg valaszt nem kaptam."


Vasárnap van... :-)


Amúgy mikor mennél? Mert mi kormányunk pl. holnap dönt bizonyos intézkedésekről.

2020. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vasarnap van, csak azert irtam, hogy ha majd valaszolnak, akkor kiirom ide. Annyi biztos, hogy decemberben, tobb dologtol fugg.. Az itteni 10 napos karanten nem erdekel, hisz itthon vagyok november eleje ota. Az itteni kormany talan annyit fog mondani, hogy valtozik az idosav az unnepi keszulodes miatt, esetleg este 8 helyett kicsit kesobb lesz a kijarasi karacsonykor/ket unnep kozott. Persze ez csak egy tipp :)
2020. dec. 6. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!