Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az utazós fotókat hol tárolját...

Az utazós fotókat hol tároljátok el?

Figyelt kérdés

Ha pl készül több száz fotó.

Külső merevlemez, esetleg Google Drive?


De nekem pl a Drive-on már alig van hely.



2021. dec. 5. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Kamerával fényképezel, vagy a telefonoddal?

Vigyél magaddal több SD kártyát, és, ha az egyik megtelt, cseréld ki egy újra. De vigyázz, hogy ne veszitsd el a megtelt SD kártyát. Én ezt szoktam csinálni, és egy 32 GB-s SD kártyára azért elég sokminden ráfér. Egyhónapos nyaralásnál be sem telt a második kártya, szóval a harmadikat, amit vittunk, elő sem kellett venni. Itthon pedig egyszerűen megcsináltuk DVD-re slide-showként, helyekre felosztva egy-egy "fejezet" lett minden helyszín. Mondjuk kellett hozzá pár DVD, de mégis olcsóbb, mint felhő-tárhelyért fizetni havonta.

2021. dec. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
és hol nézed meg a DVD-t?
2021. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Igazolvanykepeken kivul nem fotozkodom :) Az emlekeimet pedig a fejemben tartom :D
2021. dec. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összes fotóm két külső merevlemezen van, és a kettő nem egy helyen van (tehát még csak nem is egy lakásban), így nagyjából biztonságban vannak szerintem.
2021. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én külső merevlemezt tartok otthon és felhőben is tárolom a képeket. Egyelőre egy havi párszáz forintos előfizetés elegendő nekem és így mégis két , fizikailag is elkülönülő helyen vannak a fotók. (Bár azt be kell valljam, nem vagyok ebben túl precíz és lehet, hogy van, ami csak itt vagy csak ott van meg, és azért az áttöltés is olykor vár néhány hónapot.)
2021. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Én Drive-on tárolom, mert szeretem a Google Photos szolgáltatásait. Fizetni nem akarok érte, ugyanis akkor már bele lehet esni abba a csapdába, hogy ha nem fizetsz érte valami okból kifolyólag, akkor X időn belül törlik az ott lévő képeket, és elszáll minden. Szóval amíg fér, addig fér, utána meg majd kitalálok valamit.

Csak nyilván ez így sokkal könnyebb, meg kényelmesebb, hogy automatikusan tölti fel a telefonról, mint az, hogy minden egyes alkalommal bedugni a telefont, lementeni róla, rendszerezni, stb.

2021. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően Googpe Photos szerintem előfizetek majd a nagyobbra. Illetve évente 1-2 alkalommal lementek mindent merevlemezre ami csak tárolási céllal van.
2021. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
2 nagytárhelyű pendrive-on tárolom őket + a laptopomon, biztosra akarok menni. Felhős alkalmazást nem használok, egyrészt ha nincs net nem látom a képeim, másrészt sosem tudni azokkal a képekkel mi történhet ott.
2021. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy külső vinyón plusz ondrive-on tárolom a képeimet.
2021. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Külső SSD-n és a gépen szoktams, viszont a memóriakártyán is hagyd meg a képeket, ha lehet. Szerencsére egy 128 GB-s nem vészes, pár év alatt megfizethetővé vált.

Amit még tudok ajánlani, a Google drive, viszont egy idő után fizetős. 800 Ft körülbelül, viszont 100 GB tárhelyet ad.

Flickr 1000 képet enged ingyen, a többi fizetős. Oda a legjobbakat töltsd fel, s letölthetők onnan, ha valami történik.

2021. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!