Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lakott valaki Észak-Norvégiába...

Lakott valaki Észak-Norvégiában vagy olyan helyen, ahol hetekig nem jön fel a nap?

Figyelt kérdés
Hogy lehet kibírni? Hogy kell elképzelni? Rákerestem a neten egy városra nemrég, és azt láttam, hogy novemberben volt nappal (1 óra) és majd januárban lesz megint. Tényleg vannak európai városok, ahol egy hónapig teljes sötétség van? Ezt a növények kibírják még? Az embereket nem viseli ez meg nagyon? Meg hát nyáron is... egy hónapig nincs sötét... akár az emberek, akár a növények csodálom, hogy nem bolondulnak meg...

2021. dec. 18. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Tessék, nézd ezt a csatornát. Ennél északabbra nem is lakhatna.


https://www.youtube.com/c/CeciliaBlomdahl?app=desktop

2021. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez sokkal északabbra van, mint, amit én néztem. Te atya világ... nem vettem észre eddig ezt a szigetcsoportot. Elképesztő, hogy ott is laknak emberek, vannak utak... vajon az ukránok hogyan kerültek oda? A lakosság harmada ukrán.
2021. dec. 18. 09:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy nézem Longyearbyen-be csak repülővel lehet eljutni, hajók nincsenek. Ha jól látom fák se nagyon, viszont vannak jegesmedvék.
2021. dec. 18. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Svalbard teljesen vízummentes terület, gyakorlatilag bárki beköltözhet, aki talál melót és hajlandó egy ilyen ördögszigeten lakni. Csomó bányászt toboroztak posztszovjet helyekről, ezért van egy csomó orosz meg ukrán, illetve itt van a világ legészakabbi Lenin szobra is.
2021. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!