Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki nem beszél idegennyelven...

Aki nem beszél idegennyelven hogy oldja meg a nyaralást?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan család jár nyaralni, aki nem beszél angolul/németül/bármilyen másik nyelven. Étteremben, üzletben, bárhol hogyan oldják meg a kommunikációt?

2022. jan. 13. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Kézzel-lábbal, szótárral, turista kiskönyvvel, google fordítóval, túravezetővel, rokonnal vagy ismerőssel aki beszél az adott nyelven, stb. Elég széles a választék.
2022. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Mint egy 'suket-nema' pantomim muvesz ... mutogatva! :)))
2022. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

1. fázisban utazás előtt megpróbálom elsajátítani legalább az alapokat

2. fázisban megpróbálom angolul

3. ha nem érek célba, akkor jön az útikönyv szójegyzékében a keresgélés

(Egyéni megjegyzés: ez a "nem beszélünk angolul, majd aki idejön megtanulja a mi nyelvünket", ez rettenetes.)

4. lépésben feladom, beírom magyarul a google fordítóba, átadom, ő visszapötyög és így legalább biztosan célt ér a kommunikáció

2022. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Legtobb okostelefonban van fordito program ... bepotyogod amit szeretnel es megmutatod az idegennek, hogy mit akarsz :)
2022. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Bejartam mar a fel vilagot, pedig egyaltalan nem beszelek idegen nyelveket. Nem kell feltetlenul szoban kommunikalni ha mimikaval es testbeszeddel is erthetoen kitudod fejezni a szandekaidat. Nema ember minden nyelven nema.
2022. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Komplett étlapot is lehet kamerával fordítani, szóval nem nagy ügy. Az angolom nagyjából anyanyelvi, de sokat járok olyan helyeken, ahol az sokat nem ér. Kirigzisztánban úgy intéztem magam valami világvégi faluban kvártélyt meg napi 3 étkezést, hogy a 70 pluszos nénivel egyetlen közös szavunk nem volt (jó, hazudok, nagyjából 20 szót tudok oroszul, de a köszönések nem sokat érnek az első fél perc után).
2022. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Charlie Chaplin a nemafilmek vilagaban lett vilagsztar ... mai napig tudja mindenki ki volt, pedig egy mukkot sem szolalt meg.
2022. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Egy egészen minimális mennyiségű „sablont” próbálok megtanulni olyan szinten, hogy rossz kiejtésem miatt is megértsék. Az üdvölés napszaknak megfelelően alap. És a kérem, köszönöm! Ezek fontos kulcsszavak. És azt is, hogy Elnézést kérek, sajnos csak magyarul beszélek.

Ha anyanyelvén köszöntöd, és legalább annyit megért, hogy nem egy poliglott figura vagy, másképpen áll hozzád, mintha csak magyarral próbálkozol. Sajnos vagy egy rossz szokásunk. Sokan azt hiszik, hogyha hangosan és szótagolva mondja magyarul, akkor azzal célt ér. És még a b+ is odakerül a végére.

Amiket be szoktam magolni:

-szállásfoglalással kapcsolatos (nevem, foglaltam ilyen és ilyen szobát stb.)

-étkezéssel kapcsolatos (kérem, hozzon nekünk… amiket megeszek [sertést, marhát, levest, sört, bort])


Eddig sikerrel jártam. Egyszer nem, mert arra nem volt begyakorolt szövegem, hogy egyszerre ment tönkre az autóm és a telefonom. Kb. annyi jött ki belőlem, hogy automobil kaput, mobil kaput. Szégyen, de ez van. Lehet az addig igyekezetem, vagy jól felfogott érdeke miatt, de a panziós végtelenül segítőkész volt, és vele együtt sikerült megoldani a szervizt, azt is, hogy tovább kell maradnunk stb.

Pedig elvileg ellenséges a viszony a két nép között (szlovákról írok).

2022. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Nem is értem ezt a problémát?!

Bárhol is jártam a nagyvilágban, nyelvtudás nélkül is azt tapasztaltam, hogy annyira szeretik a magyarokat, hogy amint megtudják, hogy az vagyok, azonnal vendégül is látnak.

Elég volt csak megmondanom, hogy hungry vagyok és azonnal adtak is enni.

:)

2022. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, nem csak külföldön lehet nyaralni.

Belföldön is sok lehetőség van, csak azok kevésbé divatosak a belföldiek számára.

2022. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!