Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Máltán legális külföldiek...

Máltán legális külföldiek számára a fű?

Figyelt kérdés

Szóval 1 hét múlva utazok ki és láttam, hogy legalizálták. De semmi bővebb információt nem találtam arról, hogy mi vonatkozik a külföldiekre. Azt még láttam, hogy az állampolgároknak regisztrálni kell valamilyen klubba.

De a legfőbb kérdés, hogy külföldiként hogyan juthatok hozzá, mert gondolom nem csak úgy van, hogy bemegyek egy dohányboltba és bemondom hogy x gramm füvet szeretnék.



#fű #külföld #marihuána #legális #Málta #eskucsakalkalmifogyasztovagyok
2022. jan. 17. 02:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Részlet a Büntető Törvénykönyvből:


Btk. 3. § (1) bekezdés c) pont


"A magyar büntető törvényt kell alkalmazni a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény."

2022. jan. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
72%

Még nemrég lett legál, így nem biztos hogy könnyen kapsz.

Idő kell ilyenkor mire kitermelik a termesztők a különféle brand-eket. Azért szerintem simán bele lehet futni 😄

(Csak még nincs úgy kiépülve az ellátólánc..)

A németeknél is ez a helyzet.

Viszont ja vigyázni kell, mert ha hazajössz (az elmaradott országunkba) és kimutatják akkor megszívhatod mint a torkos borz.

(Minden országban az adott ország törvényeit kell betartani.)

2022. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Második, az utolsó mondatodban nincs igazad. A büntetőjog extraterritoriális hatályú, vagyis "elkísér" minket a külföldi nyaralásra is. Elmagyarázom:


Te magyar vagy. Magyarországon a kábítószerrel kapocslatban zéró tolerancia van érvényben, ami a birtoklást, készítést, kereskedelmet és ezek elősegítését érinti, FÜGGETLEN a mennyiségtől.


Mivel nem létezik globális jog, az országok büntető anyagi jogi (Btk.) szabályozása eltérő. Viszont magyar állampolgároknak a magyar büntetőjogi szabályozást külföldön is be kell tartani. Kettős állampolgárság esetén IS úgy kell tekinteni a magyar büntetőjogot, mintha az elkövető csak magyar állampolgár lenne.


Ha az egyik országban a könnyűdrog használata legális, akkor nyilván ott nem fognak veletek cseszekedni. DE amint a magyar hatóságok tudomására jut az eset, hidd el, a rendőrség tárt karokkal fog titeket várni Magyarországon.


Ezek a szabályok, ezeket kell betartani. Lepontozhattok, de ettől még így van, ha fáj ha nem.

2022. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
3-as tök jól leírta. Remélem, érthető a kérdező számára is....
2022. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Remélem, hamarosan magyarországon is legális lesz. Ezen dolgozunk épp, amikor elzavarjuk a jelenlegi fasiszta aljas, uszító hatalmat :)
2022. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
LOL
2022. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

"5/6 anonim válasza:

0%

Remélem, hamarosan magyarországon is legális lesz. Ezen dolgozunk épp, amikor elzavarjuk a jelenlegi fasiszta aljas, uszító hatalmat :)"


Remélem, az ilyen bandát az új kormány végre helyére fogja tenni. Azaz börtönbe.

2022. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
#3 Azért elég kicsi az esély hogy a magyar hatóságok nézegetnék hogy te mit csináltál külföldön, főleg mivel az ottani rendőrök feladata az ottani szabályok betartása, nem pedig annak a vizsgálata, hogy a te országodban épp mik a szabályok.
2022. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

#8


Az ottani rendőrök nem is foglalkoznak ezzel. Ilyenkor merülhet fel, pl. Amsterdamban a coffeshopban lőtt képeket kirakták a közösségi oldalakra. A mondat első rész igaz, csak (leendő) jogászként nekem a feladatom ,hogy a meglévő szabályokat magyarázzam és ne azt, hogy lehet amúgy kijátszani.

2022. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Főleg azokét akik jogi dolgokat írtak, mert nem is tudtam, hogy ilyen szabályozás van.
2022. jan. 17. 14:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!