Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Máltán legális külföldiek...

Máltán legális külföldiek számára a fű?

Figyelt kérdés

Szóval 1 hét múlva utazok ki és láttam, hogy legalizálták. De semmi bővebb információt nem találtam arról, hogy mi vonatkozik a külföldiekre. Azt még láttam, hogy az állampolgároknak regisztrálni kell valamilyen klubba.

De a legfőbb kérdés, hogy külföldiként hogyan juthatok hozzá, mert gondolom nem csak úgy van, hogy bemegyek egy dohányboltba és bemondom hogy x gramm füvet szeretnék.



#fű #külföld #marihuána #legális #Málta #eskucsakalkalmifogyasztovagyok
2022. jan. 17. 02:07
1 2
 11/12 anonim válasza:

#9 Azért ahhoz elég balféknek kell lenni, mivel képről nem fogja tudni senki se megmondani hogy az fű, vagy egy sima cigi, azaz a leírásba be kellett hogy írják hogy mit csinálnak konkrétan.


Nem tudom hogy ha valaki ilyen balfék akkor utánna mennek e a rendőrök, magyarországon ugyan illegális, viszont tudtommal az esetek nagy hányadában csak a terjesztőket szokták büntetni.(ami természetesen nem jelenti azt hogy ne pont téged büntetnének meg)

2022. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne szabálysértési alakzata a kábítószer birtoklásnak, akkor nem lenne belőle baj úgymond. De a zéró tolerancia elve miatt a mennyiségtől független is bűncselekmény. Annyit enyhít a Btk., hogy a csekély mennyiség enyhítő körülmény, nem bűntett, hanem vétség és büntetési tétel két évig terjed (ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg). [ Btk. 178. § (6) bekezdés] Ez az anyagi jogi háttér.


Hogy a büntetőeljárásban mi történik, az egy másik fejezet. Az eljárási törvény ezen részeit ezért is nevezik dinamikus résznek, mert maga az eljárás sem egy fix sémára épül, hanem különböző eljárási cselekmények sorozatának lesz valamilyen végeredménye.


"csak a terjesztőket szokták büntetni"


Közvádra üldözendő bűncselekmény, vagyis ha a hatóság tudomására jut, megindul a büntetőeljárás. Aki fogyasztás miatt kerül hatóság elé, több lehetősége van az ügyből jól kijönni. Egyrészt, ha valaki alkalomadtán Amsterdamban elpippant egy dzsót, az sosem lesz olyan súlyos, mintha valaki naponta fogyaszt, vagy magánál tartja. Ráadásul a vádemelésig lehetőség van a terjesztő "feldobására", így az elkövetővel szemben a büntetési tétel korlátlanul enyhíthető (de ebben most nem vagyok hirtelen biztos).


Fogyasztóként mentesülni a felelősség alól:


Aki csekély mennyiségű kábítószert fogyaszt, nem büntethető, ha:

- elkövetést beismeri

- az elsőfokú ügydöntő határozatig [ítélethozatalig] írásban igazolja

- legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben/kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült/ megelőző-felvilágosító szolgáltatáson résztvett (ezek ilyen vagylagosak)


Most ezt azért igyekeztem ilyen részletesen leírni, hogy elrettentő legyen, mert lehet, hogy a végén az ember mosollyal kisétál a bíróságról, viszont egy büntetőeljárás bármely szakaszában részt venni időigényes, költséges és TRAUMA. Abban igazad van 11-es, hogy amúgy ilyennel lebukni elég balféknek kell lenni, de nem példátlan.

2022. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!