Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tényleg el lehet veszíteni a...

Tényleg el lehet veszíteni a megszerzett Amerikai 0állampolgárságot, hogyha 180 napnál többet tartózkodsz az Egyesült Államokon kívül?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy egy évben mindössze 180 napot tölthetsz az Egyesült Államokon kívül, különben elveszíted a nehezen megszerzett állampolgárságot.

Ez miért van így?



2022. márc. 3. 02:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudok ilyesmiről. Az viszont biztos, hogy tökmindegy, hogy született amerikai vagy avagy később szerezted meg az állampolgárságot.
2022. márc. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem mindegy, mert ha egy született Amerikaitól elvennék az állampolgárságot nem tartozna sehova és ilyen nincs.
2022. márc. 3. 05:14
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ó, dehogy nincs. A legnagyobb adminisztratív szopás hontalannak lenni. Márpedig sokmillió ember él így, többnyire valamilyen etnikai színezetű konfliktus nyomán (pl. oroszok Észtországban, rohingyák Mianmarban, stb.)


Viszont az USA szépen lábon lőné magát azzal, ha 180 nap után elvenné az állampolgárságot , hiszen rengeteg állampolgára dolgozik külföldön , sokszor kulcspozícióban.

2022. márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na várjunk csak..

Én Romániában élek magyarként, de azt nem tudom hogy van-e román állampolgárságom. Akkor én most hontalan vagyok?

2022. márc. 3. 08:00
 5/15 D. Brasco ***** válasza:
82%
Semmilye ország llampolgárságát nem veszted el caak azert mert huzamosabb ideif kulfoldon tartozkodsz
2022. márc. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez a mindenkori román szabályozástól függ, már ha ott születtél. De én nem tudok Romániában tömeges hontalan státuszról.


Ha minden igaz, ott ius sagvinis, azaz vér szerint jár az állampolgárság. Így ha román állampolgárok a szüleid, te is az vagy.

2022. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy azok-e, de ide születtek ők is és én is
2022. márc. 3. 08:16
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Hogy az istenbe nem tudja valaki nagyjából 5 éves kora után, hogy milyen állampolgár?
2022. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Az állampolgárság megszerzése során vannak ilyen kikötések. Utána már nincs.
2022. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

9.-nél a pont!


Amíg nem vagy hivatalosan, esküt tett, teljes jogú állampolgár, addig valóban megszakad a folyamat, ha X napnál többet vagy az USA területén kívül. És kezdheted 0-ról!

2022. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!