Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » T! melyik országban élnétek...

T! melyik országban élnétek szívesen és miért? Természetesen úgy értem, mint egy második opciót Magyarország mellett, mi lenne ha alapon.

Figyelt kérdés
Ha sosem volt szándékotokban elmenni, akkor csak képzeletbeki alapon gondoljátok bele, hogy melyiket választátok és miért.
2022. márc. 23. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha csak azt nezem hogy nekem nagy almom Brazilia, mert ott az Amazonas esoerdo, egzotikus... es nem gondolok a bunozesre, akkor ott.


Egyebkent USA.

2022. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az Adriát választottam, ezért már -jó ideje- ott élek a tengerparton.
2022. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Kanadát választanám, mert hatalmas és gyönyörű ország. Nagyon tetszenek a tájai és az időjárás. :D A tél tényleg tél, a nyár pedig jóval enyhébb elvileg, habár az utóbbi években sajnos ott is előfordultak 40 fokok és erdőtüzek..

Angolul jól beszélek, így ezzel nem lenne gond, a franciát pedig megpróbálnám elsajátítani, úgyis szeretek nyelveket tanulni, és akkor mehetnék később Quebec felé is. :))

Az egészségügy is tetszik, legalábbis jobban, mint itthon, az oktatásról sajnos kevés jót hallottam és tudom, hogy nagyon sok adót kell fizetni, de legalább van miből, Mo-gal ellentétben.

Nyilván csak akkor mennék ki, ha találnék jó munkahelyet, lehetőséget, mert csak önmagában attól, hogy abban az országban dolgozom, még nem lesz jobb a helyzetem, ráadásul a családom is itt kellene hagynom. (Még nincs saját családom.)

Az emberek mentalitása is tetszik, mosolyognak, nem csinálják a feszkót, de annyira nem is kötelezik el magukat ilyenekre, hogy megismerjenek, zaklatni nem fognak. :D Nekem ez pozitív, hogy ilyen semmilyen kapcsolatokat lehet ápolni a helyiekkel, másnak ez valószínű, hogy nem tetszik annyira - én nem szeretem az embereket kifejezetten. Aztán ez csak benyomás nézett videók és beszámolók alapján, ha majd sikerül kiköltözni, kiderül, milyenek igazából.

2022. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Svájc. Lehúztam már ott 8 évet, de szerintem vissza fogok még menni.
2022. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Miért hagytad ott Svájcot?

2022. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van több lehetséges is, csak nem szántuk rá magunkat a költözésre, illetve nyelvi hiányosságok is vannak.


Az egyik Ausztria. Elsősorban a hegyek, túrázási, hegymászási lehetőségek miatt. Plusz nagyon szép, tavaik vannak, köztük a karintiaiak meglepően jó éghajlattal.


A másik Spanyolország. Szimpatikus a mienknél azább életatílusuk, emellett hegyekben és tengerekben is gazdagok.

2022. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

#4 vagyok.


Magánéleti dolgok. Megszületett a kislányunk, aztán úgy ítéltük meg, hogy neki az itthoni környezet (nagymama, nagypapa, kutya, macska, barátok hasonló korú gyerekei) stb, azért mégiscsak jobb, mintha van apa, anya meg max a babysitter.

Szerintem jó döntés volt, viszont ha a lány eléri az iskoláskort, azt hiszem visszamegyünk.

2022. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Értem, köszi!

2022. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, amit imádok, de a teleket és hideg időt nem (most épp 5 cm hó van - Zürich), szóval valami mindig meleg helyre mennék.

Pl. Florida (Keys)

2022. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hmm Kanada nekem is bejönne illetve ami még tetszik (a nagyon sok esőt leszámítva):Hollandia, Norvégia, Svájc. Jelenleg viszont Angliába költözök, ha nem jön be, akkor irány Hollandia :)
2022. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!