Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc Karib szigeted?

Melyik a kedvenc Karib szigeted?

Figyelt kérdés
Melyiken voltál már és hogy tetszett?

2022. ápr. 18. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Kuba
Jamaika
Dominikai Köztársaság
Guadeloupe
Martinique
Saint Lucia
Bahamák
26 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Igazából bármelyik sziget érdekel, nem muszáj a szavazásban levőkről írni.
2022. ápr. 18. 18:58
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyiken sem voltam,de mind tetszene.
2022. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
A Bahamákon már voltam.
2022. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 D. Brasco ***** válasza:
84%
Azok a szogetek a legjobbak amelyek valamelyik europai országhoz tartoznak.Ott egeszen jo a közbiztonság meg nem putri putri hátán amit látsz.
2022. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Csak Kubában voltam. Szerintem jó hangulata van, nekem összességében tetszett. De látszik a hiánygazdaság, a szegénység. Havanna belvárosa nagyon szép, rendezett, tiszta, de két utcával arrébb elég pusztulat a helyzet..

A vidéki Kuba (Vinales környéke) kifejezetten gyönyörű.

Bár nem sziget, de a Karib-térségben még Costa Ricán voltam, az egyszerűen fantasztikus:)

2022. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
@5 ....Costa Ricában....
2022. ápr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

1. Aruba

2. Turks- és Caicos-szigetek

3. Kuba


Ez a sorrend nálam, Kuba annyira nem nyűgözött le.

2022. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Voltam többen. Én 4 dolog szerint csoportosítok:

1) Szeretem a zöldet, nem szeretem a kopárságot. Amelyik szigeten van sűrű esőerdő (még ha nem is túrázok benne, csak van), az hangulatilag énnálam sokat dob.

2) Legyen vállalható a közbiztonság.

3) Hányan lakják, mennyire van pezsgés. Mivel nem megalopoliszokról van szó, így egyik szigetre sem igaz, hogy ne találnál csendes tengerparti helyeket dögivel. Csak én például szeretem a zenés rendezvényeket is.

4) Milyen nyelven beszélnek. Angolul jól beszélek, franciául kicsit, spanyolul egyáltalán nem. Ebből adódóan spanyol nyelvű szigeten még nem voltam.


-Ahol én voltam és tudom ajánlani BÁRKINEK: St. Lucia, Martinique, Guadeloupe. (St. Lucián angol a hivatalos nyelv, a másik kettő pedig a mai napig Franciaország része.)

-Amit tapasztalt utazóknak tudok ajánlani, mivel itt a leglenyűgözőbb a természet és itt van a legnagyobb karnevál, az Trinidad. Azért mondom, hogy tapasztalt utazóknak, mivel nem a legjobb közbiztonság. Nem arról van szó, hogy ki se léphetsz a hoteledből, mint egyes fejlődő országokban, de itt jobban oda kell figyelni.

-Ha valakit egyáltalán nem érdekel, hogy van-e élet, van-e pezsgés, akkor a Dominikai Közösséget ajánlom (NEM Dominikai Köztársaság, csak névrokonok!), Tobagot vagy Montserratot. Mindhárom szigeten fantasztikus a természet (pl. Dominikai Közösségben alig van terület, ami nem természetvédelmi terület), és a tengerpart is nyilvánvalóan adott.


Vagy van az a fajta turista, aki egy szép resortban akar ellenni egy hétig, ahol ki van szolgálva és lehet nagyokat pihenni. Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy melyik szigeten vagy egyáltalán melyik kontinensen van a resort, ha nem mozdulsz ki belőle!

2022. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
Kuba.
2022. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Aruba
2023. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!