Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki már járt Trogirban,...

Aki már járt Trogirban, melyik strandhoz szállt meg közel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy tapasztalatok alapján melyik strand vált be, és miért. Trogirba tervezzük az idei nyaralást :)

2022. máj. 10. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Trogir Horvátország viszonylatban egy gyönyörű város, UNESCO ha jól emlékszem, viszont a vízminőség hagy némi kívánnivalót egy autentikus dalmát szigethez pl. Hvarhoz képest. Strandok sem annyira jók a városban. 15-20 perces sétával elérhető Okrug Gornjin a Copacabana strand vagy egy kicsit messzebb a szárazföldi oldalon Seget Donji és a Medena strand (ezek aprókavicsosak), ha jól emlékszem oda hajóval is ki tudtok menni. Amúgy a Ciovo-i oldalon a Put Cumbrijana-n szálltam meg. Ha inkább ezek a köves strandok jönnek be, akkor át kell menni a sziget déli felére szintén Okrug Gornji településre vagy komppal/kirándulóhajóval valamelyik Drvenik szigetet célba venni. Mali Drveniknen pl. homokos part is van (Vela Rina).
2022. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mi a Marinova Draga partnál szálltunk meg tavaly. Szép hely, de a víz nem tiszta. Mellette a Camping Rožac partját is tudod használni, itt már tisztább a víz. Nyugodtan sétálj be a kempingbe, senki nem foglalkozik vele. Esetleg érdemes autóval lemenni délebbre, kb 10 perc. Van egy nagyon szép, eldugott part. Szoktak lenni ott emberek, de nincs tele. Ez a koordinátája: Észak 43 fok 28’56” Kelet 16 fok 14’19” . Itt nagyon jó a víz, szép tiszta és van élővilág. Én átúsztam a szemben lévő szigetre és elmentem a másik végére. Érdemes még megnézni a Plaža Kava Slatine partot is. Ez már messzebb van, de nincsen sok ember. Itt is jó a víz. Plusz ha már ott vagy, én mint repülés fanatikus, meglátogattam a Split repteret. Családdal vagy egyedül azt is érdemes megnézni, mert a futópályától a nyugati oldalon konkrétan 50 méterre van a kerítés :).
2022. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!