Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Túrázók! Lódarázs ellen...

Túrázók! Lódarázs ellen hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés
Szeretnék többet eljárni túrázni erdőkbe egyedül is, viszont a lódarazsaktól félek. Sajnos allergia nélkül is lehet halálos a csípése, ha arcon vagy nyakon ér, és persze több más, súlyos szövődménye is van. Sajnos a kis mocskok a fészküktől 3m-re már megvadulnak. Nyílván, ha észrevenném, hogy van fészek, akkor irányt változtatnék. Szóval az ilyen nyelvalatt oldódó antihisztamin jó, ha belém mar vagy másba, vagy valami erősebb kell és ha igen mi? Ugye nem csak injekció van? Félek, h magamnak nem lennék képes beadni, ha fulladnék sem.

2022. máj. 13. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Mi 2 éve kiírtottunk egy kb. boroshordó méretű lódarázs fészket disznópörzsölővel. Nem csípnek azok, csak röpködnek össze-vissza. Pláne, ha csak elmegy mellettük az ember egy erdőben. Hamarabb fogsz vaddisznó elől futni, mint darázs elől.
2022. máj. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nyilván nem nulla a rizikója egy ilyen találkozásnak, de 14 év aktív kéktúrázás során nem volt ilyen problémám, pedig ugye a pecsételőhelyekre imádnak beköltözni e jószágok.


Ugye a ritka, de nagy veszély az anafilaxiás sokk, ilyenkor viszont az antihisztamin kevés, adrenalininjekció kell. Ismert allergiás hajlam esetén ez legyen is nálad, mert segítséget hívni térerő híján nehézségbe ütközhet és azért egy mentőhelikopter sem tud akárhol leszállni.


Viszont akármennyire is tartasz ettől, olyan mennyiségű és minőségű élménytől fosztod meg magadat , ha nem túrázol, hogy hihetetlen .

2022. máj. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Soha az életben nem találkoztam lódarazsakkal akárhol túráztam. Egyszer "találkoztam" velük, a kerékpárút mellett, ahol napi szinten járok láttam egy fészket, de csak már lombhullás után, egész évben észre se vettem, hogy ott vannak, pedig kb. 3m-re volt az úttól! Szóval emiatt ne aggódj.
2022. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

A lódarazsak nem túl gykaoriak, cserébe viszont egyáltalán nem agresszívak!

Több, mint 20 éve túrázok rendszeresen, kb kétszer láttam távolabb lódarazsat.

A szomszéd épületben volt évekig lódarázsfészek, soha senkit nem bántottak.


Kb akkor számíthatsz arra, hoyg megcsíp, ha a markodba fogod és össze akarod nyomni - de akkor igencsak érthetö részéröl a dolog.

2022. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
36%

Ez most komoly?

Más irracionális félelmed is van, ami miatt nem mersz túrázni?

Medvék pl? Jegesmedvék?

2022. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5, szoktam túrázni csak nem annyit, mint szeretnék. Eddig nem foglalkoztam a lódarazsakkal, de fészkel egy a környéken és kicsit olvasgattam róluk. Jobb felkészülni és inkább tartani, mint váratlanul bajba kerülni és ne legyen semmi sem nálam.

2022. máj. 13. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

A darázstámadás nem irracionális félelem.


Nyilván nincs akkora esélye, hogy csak ezért rettegjen vagy otthon maradjon az ember. És még ha bele is fut valaki akkor is megússza pár csípéssel.


De ettől még bele lehet futni.


Én rendszeresen túrázom, eddig sikerült elkerülnöm a darazsakat, de hallottam sok ismerőst aki bele futott. Mecsekben, Mátrában. Mi a Pilisben inkább kerültünk, egyik túrázót össze csípték, hát szarul nézett ki utána.


[link]


Nyilván általában akkor van baj, ha valakinek sikerül megbolygatnia a fészküket, és védik a területüket. Csak úgy ok nélkül nem támadnak.

2022. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy csak logikusan 2 dolgot tudsz tenni:


Nem térsz le a járt túrautakról, ha mégis sikerül bele futnod akkor minél hamarabb el kell húzni a fészek közeléből.

2022. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A lódarazsak előszeretettel fészkelnek padlásokon is, szóval nem kell túrázni menni, hogy összefuss velük.
2022. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kijelölt turista úton minimális esélye van, hogy találkozol velük. A 2-3 méter sem kőbe vésett sok mindentől függ. Beköltözhetnek egy földút melletti fa odvába is, ahol rendszeresen jönnek-mennek turisták akkor nem fognak pusztán emiatt támadni. Párszor találkoztam velük, de a jellegzetes mély búgó hangot messziről lehet már hallani így nem okoz gondot kikerülni a fészket ha van ( magaslesekre szeretnek fészkelni mászás előtt fülelni, figyelni ha látsz darazsakat röpködni ill. zúgást hallasz ne mássz fel). Fészektől távolabb meg a lódarázs egyáltalán nem agresszív, mindig elrepült ha közel mentem hozzá és még fészek közelében is vannak jelek támadás előtt, őrszem elindul feléd és körberepül ( mindig van 1-2 őr aki a fészek külső részén van). Eddigi legparább gatya majdnem tele találkozásom velük az volt mikor évekkel ezelőtt egy elhagyott épületbe nyitottam be és a plafonról csüngött lefelé egy giga nagy lódarázs fészek, azonnal hangos zümmögés fordultam is sarkon és húztam el a csíkot, nem követtek, jelezték egyértelműen, hogy kívül tágasabb.
2023. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!