Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha emigrálni kellene hova...

Ha emigrálni kellene hova költöznél el?

Figyelt kérdés
Van olyan ország ahol szivesen élnél akár életed végéig? Miért pont az az ország? Nekem hosszas gondolkodás után Olaszországra jutottam(legalábbis itt Európában).
2022. máj. 15. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Európán belül az egyik legélhetőbb hely az szerintem is Olaszország.

Ezért szántam rá magamat, hogy ott is vegyek egy apartmant közel az Adriához.

Mát két éve megnéztünk egy párat, csak sajnos közbeszólt a covid.

2022. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
48%
Japán. Ott konkrétan moziban lehetne nézni az animéket! 🤩
2022. máj. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A bajorokhoz költöztem 5 éve, életem legjobb döntése volt.
2022. máj. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Kizarolag Latin Amerika pl Kolumbia vagy Azsia pl Indonezia
2022. máj. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Isti22 ***** válasza:
49%
Ez teljesen egyéni, ezer dologtól függ. Én azt gondolom, Ausztria lenne a legideálisabb választás, mert közel van és a világ legfejlettebb országainak egyike.
2022. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Japán, nem az animék miatt. Angolon kívül csak japánul tudok még.
2022. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Horvátország. Sokat járok oda és egyszerűen otthon érzem magam.

Ha nem Európa, akkor Uruguay. Szívesen élnél spanyol nyelvterületen, de Spanyolországban nem, így marad Dél-Amerika. És ott ez egy normális, fejlett ország.

2022. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mar migraltam, Angliaba. 10 even belul valoszinuleg letelepszunk Franciaorszagban. amugy ha oda mehetnek ahova en akarnek, akkor Skociaba mennek (de parom oda nem akar)
2022. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha itt valami rossz történik, akkor Ázsia lenne.

Japán, Kína vagy Vietnam. Közel a természet, az emberek barátságosak és segítőkészek. Nem annyira az anyagiak számítanak, főleg a kisebb településekene nem.

Nyugat nálam leszerepelt (Amerika is).

Esetleg Szlovénia, valahol természetben.

2022. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akik a német nyelvterületeket írták azoknak azt tudom mondani hogy én is éltem ott(Münchenben fél évet, Stuttgartban 2 évet és 1 évet Wienben). A tapasztalatom az hogy nagyon pénz körül forog a világ ezekben az országokban(főleg Németországban). Történt velem már olyan is hogy elfoljt a szervóolaj és elmentem a szervizbe. 17-18 euro körül volt az olaj és 10 euróért öntötték volna bele nekem. Nekem fogalmam se volt akkor hogy hova kell önteni. Elmentem gyalog 1,5 km gyalog, esőben. Ilyen messze volt a legközelebbi ATM. Levettem a pénzt majd vissza 1,5 km-t. Végén kiderült hogy a paraszt se tudja hova kell önteni. Hát picit se voltam ideges szétázva egy barom miatt... Végül "happy end" lett(ha lehet ennek mondani) mert megtaláltam a szervizkönyv alapján és felöntöttem. Igaz nem légtelenítettem le, de már így is örültem hogy haza tudtam érni vele... Egy hölgy barátom pedig sokat panaszkodott a töketlen német "férfiakra". Megálltak valamelyik autópályai megállóban és elmentek wc-re, ettek, ittak, pihentek. Mire visszamentek a bal hátsó kerék le volt engedve. Kértek segítséget, de nem kaptak. Féltek az inges "férfiak" hogy koszos lesz a kezük. A történet vége hogy 400 eurót fizettek kompletten egy kerékcserére. :D Ezért nem szeretem ezeket a helyeket. Nem ismerik az önzetlenül segítséget.


Volt párommal Olaszországban nyaraltunk. Közeli városnézésre indultunk olyan reggel 6-7 óra körül. A parkolóban nem messze a bérelt járművenktől láttunk egy 20-as éveiben járó hölgyet, aki nagyon idegesnek nézett ki. Odagurultunk. Félig olaszul félig angolul elmondta mi a problémája. Defektet kapott. Segítettem neki és kicseréltem. Lásd csodát 1 cent eurót se kértem tőle. De ha mi nem találtunk valamit ők is egyből segítettek. Volt olyan hogy egy konkrét céget kerestünk és már 3-4 ember ott állt és próbáltak segíteni, ahogy csak tudnak. Szerintem ez sokat számít egy környezetben ahol élsz. Nem érthetsz mindenhez és Németországgal ellentétben, ahol csak annyit vágnak rá "nicht mein problem", itt valódi segítséget kapsz. Ezt így felül nem akartam kifejteni. Persze ez szubjektív, de én ezeket tapasztaltam.

2022. máj. 16. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!