Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes emigrálni jobb fizetés...

Érdemes emigrálni jobb fizetés reményében? Te megtennéd?

Figyelt kérdés
Mondjuk vegyük pl. Ausztriát, vagy Nagy Britanniát. Fizetések magasabbak, de ugyanakkor az adók, szolgáltatások egyenesen arányosak ezzel? Erdélyben élek én, régebb mindenképp külföld volt a célpont, de most úgy elgondolkodtam, hogy egy egészségügyi egyetemi diplomával akár itthon is maradhatnék. Én Ausztriát vagy Angilát tűzném ki célpontnak.
2013. ápr. 7. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nem kell emigrálni! Az unión belül elvileg bárhol vállalhatsz munkát.
2013. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a pénzért nem. Anno Moldova azt mondta, ha külföldre magaddal akarod vinni önmagad, akkor akár itthon is maradhatsz.
2013. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de ugyanakkor az adók, szolgáltatások egyenesen arányosak ezzel? "


NEM! Magasabbak az árak, de nem annyival, mint a fizetések! És itt a különbség! Ha csak a pénz motivál, akkor viszont jól gondold meg, mert ha tényleg ragaszkodsz az otthoni szokásokhoz, akkor nem fogsz tudni beilleszkedni, ami miatt nem érzed majd jól magad. Csak a pénz miatt ne gyere.

2013. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig vágytam egy tisztább környezetre, épp ezért lenne kilátásban Bécs. Szokásokhoz nem ragaszkodom.
2013. ápr. 7. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem a jobb fizetés reményében tettem meg (otthon is jól kerestem), hanem a gyerekek előtt álló lehetőségek és a tisztább, élhetőbb környezet miatt.
2013. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak Angliáról tudok nyilatkozni. A lehetősgek jobbak, a munkaviszonyok jobbak, a fizetés-költségek aránya, ha már jobb a fizetésed, jobbak (ez Mo-n nem mondható el, Romániát nem tudom, de sejtem, hogy kb u.a.), a környezet... hát ha vidéken vagy, akkor jobb, ha városban, akkor nem tisztább, szóval ha Angliában gondolkozol, akkor valami kisebb vidéki várost válassz. Londont semmiképp. :)

Viszont nem tudom, hogy megvan e a magyar állampolgárságod, mert ha nincs, akkor Angliába a románnal nehezebb kijutnod, mert velük szemben még szigorítások vannak. És nekem elég keménynek tűnnek. De eü diplomával nem lehet akadály munkát találnod és onnantól kedve szerintem csak jól járhatsz.

2013. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is Angliába készülök; nyár közepén vagy végén indulok, addigra lesz meg a pénz, ami kelleni fog.


Én nem a fizetés miatt megyek ki, mert webesként itthon is jól megélek. Az én személyes indíttatásom, hogy ott más az élet, mások az emberek. Minőségibb élet, talán ez a legjobb szó rá.

2014. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!