Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utaznek haza Magyarországra...

Utaznek haza Magyarországra Németországból. Lejárt személyi igazolvánnyal ezt megtehetem?

Figyelt kérdés
Most járt le a személyi igazolványom 3 napja, viszont a konzulatuson csak augusztusban kaptam időpontot. Egy pár napja kaptam egy meghívást otthonról es szeretnék haza utazni repülővel. Viszont nem tudom hogy a beszallasnal atengednek e. Útlevelem nincs. A légitársaságot pedig nem lehet elérni hiszen nincs telefonszam ami hívható lenne.
2022. máj. 28. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem fognak felengedni, inkább vonattal menj, ott nincs határellenőrzés, itthon pedig megújíthatod azonnal.
2022. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Repűlővel biztos nem. A seggedet is átvilágítják.

Esélye annak van, ha telekocsival haza jössz és nincs határellenőrzés, vagy ha vonatozol.

2022. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. És ha igazoltatnak és nem tudod igazolni magad abból gond lehet.
2022. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A repülőre fel sem jutsz így.

Autóval vagy sikerül, vagy nem, de az is kockázatos.

2022. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


esetleg

2022. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5-ös! Ez csak itthon, országon belül igaz, utazni nem lehet lejárt igazolvánnyal.
2022. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

6


Nem lehet, csak Mo-n belül, ez igaz, de mi is megcsináltuk. Meg anyósomék. Hogy ja, már lejárt a személyink egy hónapja. :D

Határon eleve nincs ellenőrzés, a covid miatt volt, hogy volt, de akkor is a covid passot kérték tőlünk telefonon, személyin csak a nevünkre néztek rá. Minket azt hiszem 1x állítottak még meg 5 év alatt az oszták határon. Simán haza jöttünk lejárt személyivel. Se osztrákon, se cseh, szlovák határon nincsen ellenőrzés, főleg most, hogy eltűnt a covid.

2022. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Akkor máshoz kell folyamodni 😁
2022. máj. 28. 10:37
 9/15 anonim ***** válasza:

7-es: mindenki azt írta, hogy előfordulhat, hogy sikerül, de elvileg nem lehet.

Örülök, hogy ilyen büszke vagy rá, hogy nektek sikerült, de lehet, hogy a Kérdezőt épp elkapják.

2022. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

9

És? “Jajj bocsánat, nem vettem észre. Akkor visszafordulunk!” Majd fogják es átmennek egy kis határon ahol a kutya sem jár. 😅

2022. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!